Gracia RR
26.03.11,12:51
Ahojte!
Chcela by som sa spýtať, ako mám vystaviť cestovný príkaz na celý mesiac (SZČO), ak som dochádzala do práce (na zákazku každý pracovný deň) v mieste bydliska, vozil ma sused svojim autom bezodplatne (lebo mal cestu tým istým smerom)? Ako mám v cestovnom príkaze zapísať hodiny odchodu, príchodu a používaný dopravný prostriedok? Ďakujem za odpoveď!
Tweety
26.03.11,11:58
Ahojte!
Chcela by som sa spýtať, ako mám vystaviť cestovný príkaz na celý mesiac (SZČO), ak som dochádzala do práce (na zákazku každý pracovný deň) v mieste bydliska, vozil ma sused svojim autom bezodplatne (lebo mal cestu tým istým smerom)? Ako mám v cestovnom príkaze zapísať hodiny odchodu, príchodu a používaný dopravný prostriedok? Ďakujem za odpoveď!
Nijako, dochádzka do práce a z práce, podľa Zákona o CN, nie je pracovnou cestou.
Gracia RR
26.03.11,12:09
Asi som sa nepresne vyjadrila. Ja som dochádzala na zákazku každý deň za účelom vykonania služby a chcem si vyúčtovať diéty na každý pracovný deň ako SZČO. O to mi ide v cestovnom príkaze.
tomino77
08.01.13,17:44
Zdravim, chcem sa spytat:

SZČO ma na DÚ prihlasene vlastne os. auto do podnikania. Do vydavkov si moze uplatnit sadzbu za prejazdene km + spotrebovane PHM podla TP. Kazdy den dochadza poskytovat svoje sluzby v oblasti stavebnictva 70 km od miesta podnikania, resp. sidla firmy.

Ako ma postupovat pri vypisovani cestovnych prikazov a vyuctovani cestovnych vydavkov?
Ma do cestovneho prikazu vypisovat kazdy den, ktory cestoval na zakazku?
Alebo uviest len prejazdeny pocet km za mesiac? Alebo ako teda?

Pre danu firmu pracuje na zaklade Zmluvy o dielo.

Dakujem :-)
mondes
08.01.13,17:50
Asi som sa nepresne vyjadrila. Ja som dochádzala na zákazku každý deň za účelom vykonania služby a chcem si vyúčtovať diéty na každý pracovný deň ako SZČO. O to mi ide v cestovnom príkaze.

Do práce si dochádzala na iné miesto, ako je sídlo Vašej firmy? Pretože ak si dochádzala do práce do sídla firmy, tak nemáš nárok na náhradu cestovného. Iba v prípade, ak Ťa zamestnávateľ vyšle na pracovnú cestu mimo sídla firmy.
wirgi
09.01.13,07:43
Zdravim, chcem sa spytat:

SZČO ma na DÚ prihlasene vlastne os. auto do podnikania. Do vydavkov si moze uplatnit sadzbu za prejazdene km + spotrebovane PHM podla TP. Kazdy den dochadza poskytovat svoje sluzby v oblasti stavebnictva 70 km od miesta podnikania, resp. sidla firmy.

Ako ma postupovat pri vypisovani cestovnych prikazov a vyuctovani cestovnych vydavkov?
Ma do cestovneho prikazu vypisovat kazdy den, ktory cestoval na zakazku?
Alebo uviest len prejazdeny pocet km za mesiac? Alebo ako teda?

Pre danu firmu pracuje na zaklade Zmluvy o dielo.

Dakujem :-)
Ja vediem knihu jázd a na konci mesiaca vyúčtujem spotrebu PHM za prejazdené km + sadzbu za km . Zaúčtujem jedným VPD a priložím k nemu všetky doklady o nákupe PHM za celý mesiac.
tomino77
09.01.13,18:00
wirgi dakujem :-)

Tvoj sposob sa mi zda jednoduchsi ako vypisovat denne cestovny prikaz a vyuctovanie.

Ale ako treba zaznamenat v knihe jazd sukromne jazdy? Auto ma sukromne nezaradene do majetku.
wirgi
09.01.13,19:49
V knihe jázd vediem len tie cesty , ktoré súvisia s podnikaním, súkromne jazdy tam neuvádzam.Keď sme mali daňovú kontrolu bolo to vporiadku.