evvka
26.03.11,13:06
Byvam s otcom v nasom dome, mama mi zomrela uz davno. A to je ten problem. S otcom mame nezhody a stale ma vyhadzuje z domu. Hacik je vsak v tom, ze jeho je iba 1/2 domu, ta druha patri mne ako dedicstvo po mame, mam to aj na liste vlastnictva. Ma pravo otec toto robit, moze ma vyhodit z domu? Ake moznosti mam ja branit sa tomu? Dakujem za kazdy prispevok a odpoved.
Tweety
26.03.11,12:12
Byvam s otcom v nasom dome, mama mi zomrela uz davno. A to je ten problem. S otcom mame nezhody a stale ma vyhadzuje z domu. Hacik je vsak v tom, ze jeho je iba 1/2 domu, ta druha patri mne ako dedicstvo po mame, mam to aj na liste vlastnictva. Ma pravo otec toto robit, moze ma vyhodit z domu? Ake moznosti mam ja branit sa tomu? Dakujem za kazdy prispevok a odpoved.
Nie, vyhodiť ťa, ako polovičného vlastníka, nemôže. Skús mu to pripomenúť, ak to nepomôže, obráť sa na súd.
pavol54
26.03.11,12:52
Tak mu tú tvoju polovinu daj do prenájmu a z nájomného si nájdeš kľudné bývanie, ak nebude chcieť a nebude pokoj, prenajmi to za dve pivá bezdomovcom, potom uvidíš tú rýchlosť ako sa vzťahy vyriešia.
Gapo
26.03.11,12:59
Je mi divné ako si sa dostala k polovine domu. Dedením po mame z jej polovice predsa dedí aj manžel a tak otec by mal mať svoju polovicu a polovicu z polovičky po manželke. Takže by si mala mať podľa mňa iba 25 %.
A potom, prečo ťa vyhadzuje?
evvka
26.03.11,14:07
Mam este aj brata. Otec zdedil 1/2, ja 1/4 a brat takisto 1/4. Lenze brat sa svojej casti vzdal v prospech mna a jemu zostal byt, ktory este mame. Ak mam spravne info, ja som vtedy bola este dieta a nikdy ma to nezaujimalo. A vlastne ma to nezaujima ani teraz, jednoducho 1/2 domu je moja, co je aj papierovo dolozene, len chcem vediet ake mam z tohto pohladu prava. A preco ma vyhadzuje? Lebo je j...y, ale to je tiez na dlho.
Pavol s bezdomovcami si ma pobavil asi mas aj pravdu, len si neviem predstavit ako dat do prenajmu cast domu otcovi, ktory v nom byva.
veronikasad
26.03.11,14:13
Evka, môžeš prosím doplniť koľko máš rokov a či si zamestnaná, resp. prispievaš na domácnosť ?
evvka
26.03.11,14:29
Mam 27 rokov a na domacnost prispievam pravidelne presne polovicu. A okrem toho sa sama staram o to, aby dom nejako vyzeral a aby sa coskoro nestal zanedbanou zrucaninou. Preco to chces vediet?
veronikasad
26.03.11,14:31
Mam 27 rokov a na domacnost prispievam pravidelne presne polovicu. A okrem toho sa sama staram o to, aby dom nejako vyzeral a aby sa coskoro nestal zanedbanou zrucaninou. Preco to chces vediet?
Nie je to tvoj prípad, ale v poslednom čase sa na Porade množia "sťažnosti" dospelých detí bez práce, ktoré si zvykli na pohodlie domova.
evvka
26.03.11,14:40
Tak to nie je moj pripad, ja sa tu nechcem pre nikym idealizovat a vykreslovat ako super zena, ale viem, co som do toho domu investovala, koko prace a casu na jeho sustavne upratovanie a vsetky prace okolo domu. Kto ma dom tak vie. A moj otec ani skrt, on nevie co je to dat svojim detom darcek na narodeniny, meniny a posledne 2 roky ani na Vianoce, ked 2-rocnemu vnukovi nekupi na Vianoce darcek so slovami ci sa ma posr.t, ked mame na smrtelnej posteli povie slova ake dokaze vyslovit len hyena a mna pravidelne vyhadzuje z domu po tom vsetkom, co doma robim to pre mna nie je clovek. A uz mam toho plne zuby, tak chcem vediet ake mam prava a co mozem podniknut. Viem, ze to sem nepatri len chcem objasnit situaciu tym, ktori ma mozno chcu sudit za to, ze ma vlastny otec vyhadzuje z domu.
veronikasad
26.03.11,14:45
Snáď sa tu objaví právnik, ktorý ti právnu radu poskytne.

Ešte k tým počtom o podiele - dom bol len vo vlastníctve matky ? Nebol v BSM ? Inak ani mne nevychádza, že by ste spolu s bratom dostali z domu polovicu ...
Chobot
26.03.11,18:47
Je mi divné ako si sa dostala k polovine domu. Dedením po mame z jej polovice predsa dedí aj manžel a tak otec by mal mať svoju polovicu a polovicu z polovičky po manželke. Takže by si mala mať podľa mňa iba 25 %.
A potom, prečo ťa vyhadzuje?


Snáď sa tu objaví právnik, ktorý ti právnu radu poskytne.

Ešte k tým počtom o podiele - dom bol len vo vlastníctve matky ? Nebol v BSM ? Inak ani mne nevychádza, že by ste spolu s bratom dostali z domu polovicu ...

Nechápem, prečo to riešite. Povedala, že vlastní 1/2 domu, má to aj na papieri tak "není vo čem"!

Raz si vlastník 1/2 domu a otec ťa nemá čo vyhadzovať z neho. Ak sa mu to nepáči, môže od teba odkúpiť tú tvoju polovicu a bývať sám vo vlastnom.
charonme
26.03.11,18:55
Mne zas nie je jasne, co to znamena "vyhadzovat z domu". Brani ti fyzicky v pristupe, alebo su to len reci?
evvka
27.03.11,10:43
Ja neviem ako som sa dostala k 1/2 domu, ale proste je to tak. Ja tu riesim nieco ine, chobot diky za pochopenie:) Charonme su to len reci, ziadne fyzicke branenie v pristupe, ale mne to uz lezie na nervy a uz ked toho bude dost chcem vediet ake mam moznosti riesenia.
Gapo
27.03.11,12:10
Nechápem, prečo to riešite. Povedala, že vlastní 1/2 domu, má to aj na papieri tak "není vo čem"!

Raz si vlastník 1/2 domu a otec ťa nemá čo vyhadzovať z neho. Ak sa mu to nepáči, môže od teba odkúpiť tú tvoju polovicu a bývať sám vo vlastnom.

Čo je na tom k nepochopeniu? Pýta radu a nedá všetky informácie, ako teda poradiť ak poradiť? Možno, že aj to je príčina toho, že ju vyhadzuje, dá sa myslieť, nie?
Takže preto to rozoberanie.
No a konkrétne, nemá právo vyhodiť ju z vlastného, aj keď len polovice, aj keby bola neprispôsobivá a podobne, môže to riešiť iba cestou súdu.
charonme
02.05.11,15:34
môže to riešiť iba cestou súdu. ale prave sme sa dozvedeli, ze ju nevyhadzuje, len ju verbalne obtazuje