"Julietta"
26.03.11,14:46
Chcela by som Vás poprosiť o radu, kam za odpočinkom na víkend s bábätkom. Mám na mysli nejaké wellness centrum, ktoré by sa dalo označiť ako "baby friendly", to znamená je miesto, kde ho možno prebaliť, nakojiť a pod.
Potrebujem vypnúť ale chcem nájsť také miesto, kde by sa dobre cítil aj Šimonko, takže skôr niečo menej navštevované ako aquapark v PP, LM a podobne.
Chobot
26.03.11,18:43
Chcela by som Vás poprosiť o radu, kam za odpočinkom na víkend s bábätkom. Mám na mysli nejaké wellness centrum, ktoré by sa dalo označiť ako "baby friendly", to znamená je miesto, kde ho možno prebaliť, nakojiť a pod.
Potrebujem vypnúť ale chcem nájsť také miesto, kde by sa dobre cítil aj Šimonko, takže skôr niečo menej navštevované ako aquapark v PP, LM a podobne.

Julietta, kým kojíš, najlepšie pre Šimonka je, keď bude doma. Až prestaneš kojiť, povedz manželovi (priateľovi, otcovi Šimona), že ideš na wellness víkend a kúp si nejaký taký víkend (piatok - nedeľa). Tam najlepšie zrelaxuješ - bez dieťaťa. Ak pôjdeš s ním, neodpočinieš si ani ty, ani malý.
"Julietta"
26.03.11,18:56
Ja sa zase obávam, že ak pôjdem bez neho, tak si neodpočiniem, pretože stále budem premýšlať, čo a ako, ako sa má.. Manžel sa síce vie o neho postarať na sto percent ale aj tak..som jeho matka.
Šimonko už nie je taký maličký, má osem mesiacov, napriek tomu myslíš, že to nie je vhodné?
lujza.j
27.03.11,12:55
Ja sa zase obávam, že ak pôjdem bez neho, tak si neodpočiniem, pretože stále budem premýšlať, čo a ako, ako sa má.. Manžel sa síce vie o neho postarať na sto percent ale aj tak..som jeho matka.
Šimonko už nie je taký maličký, má osem mesiacov, napriek tomu myslíš, že to nie je vhodné?

1. tak potom, čo váhaš!
2. a? veď on je jeho otec!
len nech sa pekne zapája ;)
Stanislav 1975
27.03.11,13:21
Julietta, kým kojíš, najlepšie pre Šimonka je, keď bude doma. Až prestaneš kojiť, povedz manželovi (priateľovi, otcovi Šimona), že ideš na wellness víkend a kúp si nejaký taký víkend (piatok - nedeľa). Tam najlepšie zrelaxuješ - bez dieťaťa. Ak pôjdeš s ním, neodpočinieš si ani ty, ani malý.

Tibore, vobec s tebou nesúhlasím- nechápem prečo by kojenie malo byť nejakou prkážkou v tom, aby išli s bábom niekam zrelaxovať- teraz čo má rok sedieť doma???A pritom kojenie, už nieje dneska žiadne tabu, nakojí barskde, napr. aj niekde pri bazéne...
Chobot
28.03.11,06:23
Tibore, vobec s tebou nesúhlasím- nechápem prečo by kojenie malo byť nejakou prkážkou v tom, aby išli s bábom niekam zrelaxovať- teraz čo má rok sedieť doma???A pritom kojenie, už nieje dneska žiadne tabu, nakojí barskde, napr. aj niekde pri bazéne...

Ako o samotné kojenie neide. Len ona si chcela odpočinúť a zrelaxovať. Ak chce odpočinok, tak s dieťaťom si neodpočinie. Veď ak bude niekde vo wellness hoteli, ako pôjde do bazéna, do sauny alebo na masáž (navyše sauna počas kojenia neprichádza v úvahu)? Kam dá malého? Kto jej ho postráži? To potom môže byť celý čas na izbe s malým.

Ak by sa pýtala na dovolenku s dieťaťom, tak to je iné. To by sa dalo poradiť nejaký hotel v prírode, kde by mohla chodiť na vychádzky s kočíkom.

Nemám nič voči kojeniu, ja som to myslel v tej súvislosti, že pokiaľ kojí, nemôže ísť sama bez dieťaťa na víkend či celý týždeň preč, aby zrelaxovala. Ale s 8 mesačným chalanom by už mohla ísť na pobytovú dovolenku niekde do hôr. Keď náš syn mal pol roka, tak sme boli v Tatranskej Lesnej v hoteli. Chodili sme na výlety, napr. okolo Štrbského Plesa, alebo som si ho dal do nosítka na chrbte a robili sme také ľahšie túry (žiadny výstup na Rysy, alebo na Lomničák... ;):D). Ale to podľa mňa nie je wellness pobyt.
mackakoll
28.03.11,08:16
Vrelo odporúčam wellnes hotel CHopok v Demänovskej doline. Všetko je tam prispôsobené rodinám s malými ďeťmi. Ja mám síce už 7 ročnú dcérku, ale všimla som si že napríklad rodiny s malými deťmi automaticky dostávali babyfón, takže sedeli buď v reštike alebo v lobby, kým bábo spalo. Dosah to malo všade, dokonca aj v saune. Myslím že je tam aj možnosť babysitingu ale na to sa radšej opýtaj. Je tam herňa pre bába, stoličky v reštike sú samozrejmosťou. Najlepšie na tom je, že to nie je preplnené, užívaš si relax, sauny, masáže, bazén a krásne prechádzky...
buchač
28.03.11,08:38
Ja sa zase obávam, že ak pôjdem bez neho, tak si neodpočiniem, pretože stále budem premýšlať, čo a ako, ako sa má.. Manžel sa síce vie o neho postarať na sto percent ale aj tak..som jeho matka.
Šimonko už nie je taký maličký, má osem mesiacov, napriek tomu myslíš, že to nie je vhodné?

Hm ...osem mesiacov ???

Moja vnučka má viac ...len tak mimochodom ...;)

Matka vždy ostane matkou ...( moju svokru do toho ale nepočítam ....musím to spomenúť - žiaľ ... :confused: ).....vždy ňou bude , jedno je , či má dieťa pár mesiacov , alebo 50 rokov ...;)

Aj ja sa niekedy divím , že manželka je schopná " kontrolovať " dievky aspoň telefonicky ...len tak informatívne .
Keď je jedna alebo druhá niekde mimo ( dovolenka a podobne ) , ani nevravím ...hlásenie aspoň SMS musí prísť ...:---
ludmilla
28.03.11,18:27
Ako o samotné kojenie neide. Len ona si chcela odpočinúť a zrelaxovať. Ak chce odpočinok, tak s dieťaťom si neodpočinie. Veď ak bude niekde vo wellness hoteli, ako pôjde do bazéna, do sauny alebo na masáž (navyše sauna počas kojenia neprichádza v úvahu)? Kam dá malého? Kto jej ho postráži? To potom môže byť celý čas na izbe s malým.


Nesúhlasím.
Sauna na tvorbu mlieka nevplýva negatívne a ani nepodporuje tvorbu mlieka. Neexistuje dôvod prečo by matka počas kojenia nemohla ísť do sauny.
Jediné, čo sa môže stať a s veľkou pravdepodobnosťou sa aj stane, že mlieko potečie ( uvoľňovací účinok, veľa z nás si to pamätá najmä pri kúpaní vo vani "fontánky"), preto je dobré pred saunovaním dieťatko najprv nakojiť a samozrejme zobrať si so sebou extra uterák pre prípad, že sa mliečko rozhodne tiecť.
Treba však vedieť, že telo potením v saune stratí asi 1 liter tekutín, ktoré sú potrebné na reguláciu telesnej teploty, táto strata musí byť po saunovaní ihneď doplnená dostatočným príjmom tekutín!!!
Mama, ktorá kojí musí na toto dbať, aby sa mohlo pekne tvoriť aj mlieko.
Sauna sa neodporúča len kojacim mamkám v šestonedelí, pretože organizmus mladej mamy sa v tomto čase musí vyrovnať so zmenami najmä s hormonálnymi a nemal by byť zbytočne provokovaný výkyvmi.
dolfort
28.03.11,18:50
STREDNÉ SLOVENSKO

Dudince
http://www.vodnesvety.sk/kupele-dudince

Kováčová
http://www.vodnesvety.sk/kupele-kovacova

Vyhne
http://www.vodnyrajvyhne.sk/

Brusno
http://www.vodnesvety.sk/kupele-brusno
V Brusne je veľmi dobre, je to taký trochu zabudnutý svet; peace & quiet