jarka184
26.03.11,16:27
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať prečo mi vypisuje chybu pri vypĺňaní daňového priznania typu A v časti nárok na daňový bonus ak daná osoba mala
príjem za 11 mesiacov 2741,89 €,
zaplatila povinné poistné 341,6 €
a zamestnávateľ je vyplatil daňový bonus na dieťa vo výške 160,08 €.
Je to preto že nezaplatila žiadne preddavky na daň? A ak by to naozaj musela vrátiť, môže si zároveň uplatniť zamestnaneckú prémiu? ( v priemere jej nevychádza mesačná mzda ani v sume minimálnej mzdy, lebo často maródovala, ale 6 násobok minimálnej mzdy za rok mala). Zo zákona mi nie je jasné čo znamená, že "vykázal základ dane".
Ďakujem
Jarka
mysimis
26.03.11,15:39
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať prečo mi vypisuje chybu pri vypĺňaní daňového priznania typu A v časti nárok na daňový bonus ak daná osoba mala
príjem za 11 mesiacov 2741,89 €,
zaplatila povinné poistné 341,6 €
a zamestnávateľ je vyplatil daňový bonus na dieťa vo výške 160,08 €.
Je to preto že nezaplatila žiadne preddavky na daň? A ak by to naozaj musela vrátiť, môže si zároveň uplatniť zamestnaneckú prémiu? ( v priemere jej nevychádza mesačná mzda ani v sume minimálnej mzdy, lebo často maródovala, ale 6 násobok minimálnej mzdy za rok mala). Zo zákona mi nie je jasné čo znamená, že "vykázal základ dane".
Ďakujem
Jarka

Napísala si, že zamestnávateľ vyplatil DB vo výške 160,08 € a nárok na DB si v daňovom priznaní napísala?
jarka184
26.03.11,16:00
Ano, dala som tam sumu 240,12, lebo podľa mňa mala nárok na bonus za celý rok, ale vysvietilo mi to ako zlé. Akoby nemala vôbec nárok a to sa snažím vypátrať že prečo nemá nárok
veronikasad
26.03.11,16:00
Jarka, ktoré riadky DP v súvislosti s DB máš vyplnené ?
Ivenka
26.03.11,16:03
A máš začiarknuté na druhej strane DP, že si uplatňuješ za celý rok ?
jarka184
26.03.11,16:11
aha...........
no do kelu, samozrejme :)
Ďakujem krásne naozaj za expresnú odpoveď. Veľmi si to vážim.
a ak môžem mám ešte jednu otázočku.
daňový bonus a zamestnanecká prémia sa nemôžu kombinovať, že. keby si ju dala, musela by bonus vrátiť a to by jej vyšlo ešte doplácať - tak?
Naozaj vďaka
veronikasad
26.03.11,16:12
aha...........
no do kelu, samozrejme :)
Ďakujem krásne naozaj za expresnú odpoveď. Veľmi si to vážim.
a ak môžem mám ešte jednu otázočku.
daňový bonus a zamestnanecká prémia sa nemôžu kombinovať, že. keby si ju dala, musela by bonus vrátiť a to by jej vyšlo ešte doplácať - tak?
Naozaj vďaka
DB a ZP spolu nesúvisia ...
jarka184
26.03.11,16:17
čiže môžem jej uplatniť zamestnaneckú prémiu aj ten doplatok na daňovom bonuse čo jej nebol vyplatení? to som nevedela. tak ďakujem :) mamička bude potešená :)
veronikasad
26.03.11,16:21
čiže môžem jej uplatniť zamestnaneckú prémiu aj ten doplatok na daňovom bonuse čo jej nebol vyplatení? to som nevedela. tak ďakujem :) mamička bude potešená :)
ak sú splnené podmienky - ano