Milan1122
26.03.11,17:09
Zdravim.

Bol som povereny aby som sa opytal ci podnikatel ktoremu nadisiel vek odchodu do dochodku on moze poziadat ak ma dlh na odvodoch do socialnej poistovne.
Ci ho dostane, ale bude sa mu pocitat len doba za ktoru odvody zaplatene ma a teda bude dochodok nizky, alebo nedostane nic.
Podmienku 10 (ci este stale 15) rokov platenia ma splnenu.

Dakujem za info.
veronikasad
26.03.11,16:11
Zdravim.

Bol som povereny aby som sa opytal ci ma podnikatel ktoremu nadisiel vek odchodu do dochodku on moze poziadat ak ma dlh na odvodoch do socialnej poistovne.
Ci ho dostane, ale bude sa mu pocitat len doba za ktoru odvody zaplatene ma a teda bude dochodok nizky, alebo nedostane nic.
Podmienku 10 (ci este stale 15) rokov platenia ma splnenu.

Dakujem za info.
Záleží od obdobia, v ktorom dlh vznikol. Podrobnosti neovládam - pred nedávnom bol takýto prípad riešený v markizáckej lampárni - vysvetlovala pracovníčka Ústredia SP.
Milan1122
26.03.11,16:14
Dakujem aspon za snahu poradit.

Predpokladam ze to budu posledne roky. Za komancou pracoval normalne.

Ma niekto dalsie info?

Este jedna DOLEZITA otazka. Je mozne exekuovat dochodok ak je nizsii ako zivotne minimum?
veronikasad
26.03.11,16:29
Nižší SD ako životné minimum ? To sa mi nezdá. (alebo si mýliš životné minimum s min.mzdou )

Ak by išlo o predčasný starobný dôchodok, tak mu ho neschvália.
Milan1122
26.03.11,16:38
Nejde o predcasny, uz rok mal byt dochodca.
A preco nemoze mat menej ako zivotne minimum? To ma aj moja stara mama a berie este aj socialku ktora jej to dorovnava do urovne zivotneho minima.
(Alebo tak niak, neviem presne len viem ze ma tak nizky dochodok ze este ma aj socialku.)