bibitraub
26.03.11,18:20
dobrý deň,sestra ma na krku exekúciu z dôvodu nezaplatenia faktúr za mobil a neplatenia úverov. Momentálne poberá rodičovský príspevok na 2ročné dieťa. Je sama, vydatá ale otec na dieťa neprispieva ani s ňou nežije v jednej domácnosti. Vymáhanie úverov je dočasne pozastavané ale z z mobilnej spoločnosti prišla výzva na uhradu nedoplatku + penálov pod hrozbou exekúcie.

Moja otázka:
Sestra ma trvalý pobyt v byte svojej matky, byt mamina zdedila po svojich rodičoch. Môže exekúcia siahnuť na byt, ktorý sestre nepatrí? Na čo exekúcia v tomto prípade bude siahať? Môže moja mama kludne spávať?

Ďakujem za odpoveď
Erzebeth
26.03.11,20:03
Na byt nesiahnu, lebo nie je vo vlastníctve dlžníka.
bubkoch
27.03.11,13:43
Moja otázka:
Sestra ma trvalý pobyt v byte svojej matky, byt mamina zdedila po svojich rodičoch. Môže exekúcia siahnuť na byt, ktorý sestre nepatrí? Na čo exekúcia v tomto prípade bude siahať? Môže moja mama kludne spávať?

Ďakujem za odpoveď

mama rozhodne nemoze kludne spat ...
tu najdes odpoved preco, velmi podnetna diskusia ...
http://www.porada.sk/t161189-exekutor-a-rodinni-prislusnici.html
misoft
28.03.11,18:15
Ale je tam to ALE: Byt asi patrí matke (zdedila ho - je majetkom matky), trvalý pobyt nedáva dôvod k vlastníctvu. Mladá tam LEN býva, ale NEVLASTNÍ!

To ako keby ku mne prišiel exekútor, lebo syn má dlhy. Býva u mňa, ale vlastníkom bytu som JA, veci v mojom byte sú moje a bodka. On vlastní len telefón a pár šiat. Za všetko si musí platiť (strava a pod.)
bubkoch
28.03.11,19:28
Ale je tam to ALE: Byt asi patrí matke (zdedila ho - je majetkom matky), trvalý pobyt nedáva dôvod k vlastníctvu. Mladá tam LEN býva, ale NEVLASTNÍ!

To ako keby ku mne prišiel exekútor, lebo syn má dlhy. Býva u mňa, ale vlastníkom bytu som JA, veci v mojom byte sú moje a bodka. On vlastní len telefón a pár šiat. Za všetko si musí platiť (strava a pod.)

sa nehadam ... ale dokazat to budes musiet ty, nie exekutor :)
misoft
29.03.11,17:39
Stačí, ak ukážem LV na moje meno a milý exekútor sa môže otočiť. (Ústava SR, hl.2., čl.16., ods. 1.)
lienocka001
29.03.11,17:42
na byt exekutor nesiahne ale na hnutelny majetok moze.. matka bude dokazovat ze ten majetok patri jej a nie dcere
jonnie
29.03.11,17:56
Je vydata? dobre čítam? tak to mam taky pocit,ze sa to vztahuje aj na manzela.
Mama ma svoj byt na svojom LV - takze to by som sa nebala. Pokial teda uz nenapisala nejake casti na deti. A urcite,akonahle zacne zarabat-pojde jej to z prijmu.
Myslim,ze v jej pripade,ked je vydata a muz neprispieva a neziju spolu-je lepsie byt papierovo rozvedeny. V podstate aj tak nesplnaju ulohu manzelstva,ci sa mylim?
bubkoch
29.03.11,18:43
misoft: citaj poriadne o com je rec lebo si trocha mimo :)
iriska
30.03.11,13:49
Na byt rozhodne siahnuť nemôže!!!
Skôr to vidím na zisťovanie majetku manžela. Siahanie na hnuteľný majetok v mieste bydliska povinného je krajná možnosť a bežne sa do toho exekútor nepúšťa.