jarkel
26.03.11,21:36
Máme úver od roku 2007 fix na 2 roky.V zmluve je uvedené predčasné splatenie úveru 4°percentá,0Sk,-po uplinutí fixácie.Ako to mám chápať?Ďakujem!!
Ice dive
26.03.11,20:51
pri dvojročnej fixácií si mohol/môžeš úver predčasne splatiť bez poplatku pri konci fixácie t.j. k dátumu čerpania v roku 2009, 2011, 2013 atď... 4% úrok z predčasne splácanej sumy by si platil, ak by si úver predčasne splácal mimo fixácie - pozor banky majú aj minimálnu fixnú čiastku pri predčasných splátkach napr. VUB 4% min 166 €
jarkel
26.03.11,21:04
Jedná sa o Volksbank. Nemáte niekto osobnú skúsenosť?
robovi
29.03.11,18:48
Ja konkretne VUB a je to takto. Ak chces splatit uver predcasne pocas fixacie, zaplatis 4% zo zostatku uveru, alebo min. ciastku, ktoru si stanovi banka. Urcite ju mas spomenutu aj v uverovej zmluve. V pripade, ze splatis uver po ukonceni fixacie, je to bez poplatku. V kazdom pripade musis banku poziadat o predcasne splatenie uveru a banka ti da vediet, ci s tym suhlasi a za akych podmienok. Vsetko vsak mas v podmienkach uverovej zmluvy, ktoru si podpisal, takze hladaj, hladaj. VUB ma mimochodom aj moznost mimoriadnej splatky casti uveru az do vysky 20% uveru rocne aj pocas fixacie. Zase vsak o to treba poziadat banku.


Este taka drobnost. Vacsina bank ma vsak uvery osetrene tak, ze prve roky splacas vypocitane uroky z planovanej doby uveru a samotny uver zacnes splacat az neskor. Takze sa neprekvap, ak po dvoch rokoch budes musiet splatit 4% z celej vysky uveru, lebo podla vsetkeho este nebudes mat zaplatene ani uroky.