androidue
27.03.11,08:06
Ahojte,

chcela by som sa opytat, ci je podla Vas nevyhnutne odhlasit zo socialnej poistovne dohodara, ktoremu konci dohoda 31.3. a zaroven ho opatovne nahlasit k 1.4., kedze ma od tohto datumu novu dohodu (je to ako keby take predlzenie predchadzajucej dohody).

Napln prace a ostatne nalezitosti sa nemenia. Jedine, co sa meni je datum dojednania dohody (od 1.4. do 30.6.).

Dakujem moc za rady.
Tweety
27.03.11,08:00
Ahojte,

chcela by som sa opytat, ci je podla Vas nevyhnutne odhlasit zo socialnej poistovne dohodara, ktoremu konci dohoda 31.3. a zaroven ho opatovne nahlasit k 1.4., kedze ma od tohto datumu novu dohodu (je to ako keby take predlzenie predchadzajucej dohody).

Napln prace a ostatne nalezitosti sa nemenia. Jedine, co sa meni je datum dojednania dohody (od 1.4. do 30.6.).

Dakujem moc za rady.
Kedže píšeš, že má novú dohodu, starú musíš odhlásiť a novú prihlásiť.
truch
27.03.11,08:07
Ahojte,

chcela by som sa opytat, ci je podla Vas nevyhnutne odhlasit zo socialnej poistovne dohodara, ktoremu konci dohoda 31.3. a zaroven ho opatovne nahlasit k 1.4., kedze ma od tohto datumu novu dohodu (je to ako keby take predlzenie predchadzajucej dohody).

Napln prace a ostatne nalezitosti sa nemenia. Jedine, co sa meni je datum dojednania dohody (od 1.4. do 30.6.).

Dakujem moc za rady.
Nechápem, prečo ste zmeny neurobili dodatkom, prečo ste vlastne robili novú dohodu, keď sa podmienky nemenili? Ak bola dohoda na dobu určitú a končila, stačilo ju dodatkom predĺžiť. Potom nemusíš prihlasovať a odhlasovať:)
androidue
27.03.11,08:28
Nechápem, prečo ste zmeny neurobili dodatkom, prečo ste vlastne robili novú dohodu, keď sa podmienky nemenili? Ak bola dohoda na dobu určitú a končila, stačilo ju dodatkom predĺžiť. Potom nemusíš prihlasovať a odhlasovať:)
Takze je mozne spravit dodatok k dohode o vykonani prace? Pretoze moji kolegovci vraveli, ze musim spravit novu dohodu, ze dodatky k dohode sa nerobia...
zatial som ju nedavala podpisat :) tak asi radsej spravim ten dodatok ako mat zbytocne pracu so socialkou
androidue
27.03.11,08:36
ÁNo, urob to takto, dodatkom podľa §54 ZP a máš po starostiach.
Super, dakujem :)
truch
27.03.11,08:38
Takze je mozne spravit dodatok k dohode o vykonani prace? Pretoze moji kolegovci vraveli, ze musim spravit novu dohodu, ze dodatky k dohode sa nerobia...
zatial som ju nedavala podpisat :) tak asi radsej spravim ten dodatok ako mat zbytocne pracu so socialkou

Pracovnú zmluvu, aj dohody je možné meniť písomným dodatkom,/pozri ZP/ ja to tak robím a zatiaľ som nemala problém ani pri kontrole.
hbrichackova
29.03.11,08:53
Ahoj všem,omluva,že neodopovídám k tématu,ale jsem v kritické situaci,šéf mi stojí za zády.Mám problém-jsme s.r.o.,založené na Slovensku a máme pouze dohodárov.Dohody znějí na období od 15.12.2010 do 31.1.2011.Za december máme tedy nějaké zúčtované mzdové náklady dle vykázané práce,ale vyplácela jsem je až ve February.Tedy dotaz-dohody jsou zúčtované v decembru 2010,ale vyplacené ve februaru 2011 spolu s daní a garancním a urozovom fondom.Mohu si sociální náklady uplatnit v roce 2010,pokud jsme je uhradila až v 02/2011?Prosímmmm heeeelp
Díky Helena