gregina
27.03.11,11:05
Chystáme sa s manželom na Veľkú noc do Salzburgu a nakoľko nemáme zabezpečenú stravu obávam sa že ostaneme hladný :confused: Ďakujem:)
lujza.j
27.03.11,10:21
arizona
27.03.11,10:27
Chystáme sa s manželom na Veľkú noc do Salzburgu a nakoľko nemáme zabezpečenú stravu obávam sa že ostaneme hladný :confused: Ďakujem:)
restauracie funguju aj cez sviatky,hlavne na miestach kde chodia turisti ;)
220870
27.03.11,16:09
Len tie ceny.Radšej by som hladoval.
arizona
27.03.11,18:06
Treba vediet, kde ist.
Ak sa chcete v R. lacno,ale aj napriek tomu kvalitne najest, netreba hladat honosne restiky v centre mesta,kde sa to hemzi turistami.
Po dedinach aj mesteckach byvaju domace,nenapadne krcmicky a vinarnicky, ktore nemaju honosne tabule na pozyvanie zakaznikov. Vacsinou su umiestnene nenapadne medzi rodinnymi domami a o ich existencii hovori iba maly putac na chodniku,alebo nenapadna tabula na dome.

Cudzincov zvacsa nenapadne, ze "v krcme",ci "vinarni" sa da dobre najest.
Ale kuchynu mavaju kvalitn,lebo ich dost vyuzivaju domaci ludia.Vacsina z nich ma aj malu pekarnicku, takze aj pecivko je vzdy priamo z pece .-)
manDarinkaV
29.03.11,13:01
Velkonocny pondelok budu urcite potraviny zatvorene.. Ale nie je problem sa zasobit v sobotu. Ozaj nepoznate tu niekto kuchara,kucharku vo veku 30-40r, vyuceny, s dobrou nemcinou na letnu sezonu do Alp, sedliacka restauracia..
odchadza mi kolegyna,a potrebujeme ju nahradit, a aj ked nie som rasistka,radsej by som privitala niekoho z SK,ako Madara, Rumuna, Srba...
orlica
29.03.11,21:07
Okolo Salzburgu sú aj salaše s tou najoriginálnejšou atmosférou jarnej pohody, určite to budú Vaše najkrajšie sviatky v prírode aj historickom meste :-) Mno sviatky sú tam prísne ehm, aj z pohľadu pracovnej doby ... treba "guuglovat"... Rakúska kuchyňa je super, hlavne tie "rodinné reštaurácie" , avšak ani vo Viedni nie je obvyklé ani v pracovný deň , že je všeobecne možné ísť do lepšej reštaurácie od 14.30- 17.00 hod na hlavný obed (pol hodinka hore dole :-) jedine Nachsmartkt resp. v lete pred Rathaus om ( fakt neformalna pohoda a úžasné kulinárske špecialitky, to isti :-) Príjemna atmosféra je v ich restikach hlavne menších mestečkach :-) , snad to bude bežné aj u nás, lebo našu kuchyňu máme vynikajúcu ....
a tie vysoké ceny sú MÝTUS!! vôbec nie sú také vysoké v pomere s kvalitou a hlavne službami, ako sa traduje, skôr naopak v BA & spol, drahšie a ehm .. ale ako vždy výnimky potvrdzujú pravidlo :-)
Prajem hlavne pohodu a dobrú náladu, a k tomu pribaliť slnečné dni :-)
manDarinkaV
31.03.11,05:11
Nerchcem robit reklamu,ale ak by ste sa zatulali aj do okolia,konkretne do Filzmoosu- cca 60km od Salzburgu, mozem Vas privitat v jednej restauracii aj ja osobne- ked sa spytate na najstarsi dom,ma vyse 500r, je blizko namestia-s majitel /inak jeden super clovek/ vas moze vziat na 3h jazdu na kococh do hor.. Zapriahne 1 par koni z tych vyse 30 koní,co chova, i idete... je to sice za 15e pro person,ale zacitok je to knezaplateniu. ak by ste chceli vediet viac napiste mi, nechcem sem davat link,alebo meno, aby som nebola napadnuta, ze robim reklamu... nepisem sem casto, aby som vedela co mozem, co nie..
Rozalka
31.03.11,20:39
Treba vediet, kde ist.




Len tie ceny.Radšej by som hladoval.


Súhlasím s Arizonou, netreba vyhľadávať reštaurácie v centre mesta, ale pomimo. A ani tie ceny nie sú až také premrštené, ak porovnám kvalitu a množstvo. Ubezpečím ťa, 220870, že som v A. nikdy nemala pocit, že ma okradli alebo chceli oklamať, porcie boli obrovské. Posledne sme si dali pravý víneršnicel v kúpeľnom mestečku, aj s oblohou po 8,50 euro + pivo (tam sa ťa nikto nepýta, čo k tomu, príloha je v cene). V BA sa za toľko nenaješ!
V Rakúsku som nikdy nehladovala!
gregina
11.04.11,12:58
Dakujem vsetkym za rady, vyskusame a dame vediet :)
Katka01
12.04.11,09:35
Rakusania to maju jak v socializme, soboty otvorene len doobeda, nedely je vsetko zavrete a sviatky detto. Ked som tam robila opatrovatelku tak som z toho bola dost mimo, som zvyknuta, ze do obchodu mozem ist kedy sa mi zachce. A tam? Este kto dlhsie robi ma problem stihnut obchody aj cez tyzden.
arizona
12.04.11,09:43
Rakusania to maju jak v socializme, soboty otvorene len doobeda, nedely je vsetko zavrete a sviatky detto. Ked som tam robila opatrovatelku tak som z toho bola dost mimo, som zvyknuta, ze do obchodu mozem ist kedy sa mi zachce. A tam? Este kto dlhsie robi ma problem stihnut obchody aj cez tyzden.
Nakupne centra a vacsie obchody su otvorene v sobotu do 19hod.
Iba male obchodiky su od soboty obeda zatvorene.

Inak, ja im tento system schvalujem.
Jednak preto, ze aj predavacky maju cas na rodinu a oddych, ale aj preto, ze v nedelu namiesto flakania sa po obchodoch ludia viac chodia s rodinami do prirody,na vylety,cyklotury a pod.:)
gregina
03.05.11,18:40
Cesta do aj zo Salzburgu dopadla velmi dobre. Pocasie nam prialo:) No co sa tyka obchodov co ma prekvapilo bolo, ze boli otvorene aj na velky piatok, sobota ako obycajne a velkonocna nedela a pondelok bolo zatvorene.
V nedelu bola zatvorena dokonca este aj krcmicka kam sme chodili :)
V nedelu sme boli v zoo, kde sa hladali vajicka. Aspon na chvilu som sa vratila do detstva :)
Ak by mal niekto zaujem viem doporucit hotel v Salzburgu, za 22€ os/noc s ranajkami :)
Katka01
03.05.11,19:05
arizona: mne sa zas tento ich systém nepáči, ale asi som už rozmaznaná. Niežeby som v sobotu nedeľu potrebovala behať po nákupných centrách, tým sa väčšinou vyhýbam a chodím často aj do prírody. Ale aby som si nemohla v nedeľu kúpiť ani chleba keď som na to cez týždeň zabudla alebo niečo čo došlo... na to som si nevedela vôbec zvyknúť. Robila som vo Viedni opatrovateľku a keď som cez týždeň na ten chleba zabudla, tak sme ho v nedeľu proste nemali. Ale to bolo pred 4 rokmi, už je tam medzitým viac obchodov otvorených aj v nedeľu čo som si všimla, stále je to ale nič moc. A čo sa týka predavačiek a ich rodín, je kopa zamestnaní kde ľudia jednoducho musia byť v práci aj v noci, aj cez víkend, tak prečo by práve predavačky nemohli, čo sú niečo viac? Predstav si, žeby ti nikdy v nedeľu nešla elektrina lebo elektrikár chce vziať deti do zoo. Alebo by nešla vôbec žiadna MHD, nejazdili by taxíky, to sú tiež len ľudia čo majú rodiny a mnohí aj malé deti. Nedostali by sme sa ani na ten výlet do prírody.
Rozalka
03.05.11,20:27
Charakterizuješ sa presne: si rozmaznaná! Kedysi boli obchody otvorené len do 12-13 hod v sobotu a vedeli sme žiť.
Ja viem, už sme tak spohodlneli, že by sme nedbali, keby boli všetky obchody otvorené non-stop.

Prečo predavačky majú nárok byť cez víkend doma?
Potraviny sa dajú odložiť do zásoby, elektrina, odvoz MHD alebo taxíkom však nie.
Katka01
03.05.11,20:30
Ale prečo nemá taký úbohý elektrikár nárok ísť v nedeľu s deťmi do zoo, ty si rozmaznaná tiež, kedysi žili ľudia bez elektriny, nič by z teba neodpadlo keby si v nedeľu nekukala telku a večer svietila sviečkami, ale tvoja rozmaznanosť a pohodlnosť je ti ďaleko prednejšia ako rodinné šťastie toho úbohého elektrikára. Sa nad sebou a svojou sebeckosťou trocha zamysli.
osky
04.05.11,03:59
arizona: mne sa zas tento ich systém nepáči, ale asi som už rozmaznaná. Niežeby som v sobotu nedeľu potrebovala behať po nákupných centrách, tým sa väčšinou vyhýbam a chodím často aj do prírody. Ale aby som si nemohla v nedeľu kúpiť ani chleba keď som na to cez týždeň zabudla alebo niečo čo došlo... na to som si nevedela vôbec zvyknúť. Robila som vo Viedni opatrovateľku a keď som cez týždeň na ten chleba zabudla, tak sme ho v nedeľu proste nemali. Ale to bolo pred 4 rokmi, už je tam medzitým viac obchodov otvorených aj v nedeľu čo som si všimla, stále je to ale nič moc. A čo sa týka predavačiek a ich rodín, je kopa zamestnaní kde ľudia jednoducho musia byť v práci aj v noci, aj cez víkend, tak prečo by práve predavačky nemohli, čo sú niečo viac? Predstav si, žeby ti nikdy v nedeľu nešla elektrina lebo elektrikár chce vziať deti do zoo. Alebo by nešla vôbec žiadna MHD, nejazdili by taxíky, to sú tiež len ľudia čo majú rodiny a mnohí aj malé deti. Nedostali by sme sa ani na ten výlet do prírody.



neviem si predstavit,ze by som v mraznicke nemala aspon kusok chleba-pre istotu,ci v rakusku alebo na slovensku.

inak vo viedni je denno-denne az do 20.00 otvoreny Anker na Südbahnhof,takze si mozes certsve pecivo dopriat aj v nedelu!!!
okrem toho,turecke a polske obchodiky funguju nepretrzite,takze neni problem.neviem,preco sa ti mali.
len nechapem,komu sa chce vstavat do obchodu este aj v nedelu.....

je spravne,ze predavacky sa mozu venovat rodinam,napr.obchody otvaraju az o 7.30,a staci to.
a ci su nejak vynimocne-nie su,ale podla mojich informacii zarobia ovela menej za tu drinu,ako ini v inych zamestnaniach,pretoze ich system je vybudovany tak,ze nemozu robit na plny uväzok,tym padom ked maju striedave zmeny,tazko si najdu este nieco na privyrobenie.
Rozalka
04.05.11,16:59
Ale prečo nemá taký úbohý elektrikár nárok ísť v nedeľu s deťmi do zoo, ty si rozmaznaná tiež, kedysi žili ľudia bez elektriny, nič by z teba neodpadlo keby si v nedeľu nekukala telku a večer svietila sviečkami, ale tvoja rozmaznanosť a pohodlnosť je ti ďaleko prednejšia ako rodinné šťastie toho úbohého elektrikára. Sa nad sebou a svojou sebeckosťou trocha zamysli.

Sú mnohé povolania, kde musí každý počítať s tým, že piatky-sviatky treba ísť do služby.
Keby tí "tvoji elektrikári" nepracovali cez víkendy, ani do ZOO by nemohli ísť - v ZOO by nebola elektrina, nedali by sa zakúpiť lístky, neotvorili by sa turnikety.
A určite nepracujú všetci elektrikári každú nedeľu, nech ide so svojimi deťmi do ZOO tú nasledujúcu.

PS - na margo mojej "rozmaznanosti a pohodlnosti":
sú aj takí remeselníci, medzi nimi aj elektrikári, ktorí svojou pohodlnosťou - hádzaním dokladov do igelitky po celý rok - spôsobia, že my účtovníci, v prvé 3 mesiace roka nielen do ZOO nemôžeme ísť, ale ani ochorieť, a božechráň, aby v rodine nastali veselé či smutné udalosti. ;)
osky
22.05.11,18:38
Cesta do aj zo Salzburgu dopadla velmi dobre. Pocasie nam prialo:) No co sa tyka obchodov co ma prekvapilo bolo, ze boli otvorene aj na velky piatok, sobota ako obycajne a velkonocna nedela a pondelok bolo zatvorene.
V nedelu bola zatvorena dokonca este aj krcmicka kam sme chodili :)
V nedelu sme boli v zoo, kde sa hladali vajicka. Aspon na chvilu som sa vratila do detstva :)
Ak by mal niekto zaujem viem doporucit hotel v Salzburgu, za 22€ os/noc s ranajkami :)

ahoj,ja by som mala zaujem o info ohladom toho hotela za 22 eur na osobu,chceli by sme ist na salzburgske festspiele v juli,ja som v tomto meste este nikdy nebola,tak uvitam akekolvek osobne skusenosti a infosky.;)
osky
20.06.11,19:09
netyka sa to doslovne tejto temy ale davam do pozornosti stranku:

www.austria.info/sk

najdete tu vsetky mozne infosky na recepty,tradicie....vsetko co vas o rakusku zaujima