VERONIKA6
02.01.06,10:32
Prosím o radu. 19.4.2005 sme prijali pracovníka - dôchodcu na kratší pracovný čas na 48 hod. v mesiaci so mzdou 2050,- Sk. Tento človek má ešte uzatvorený pracovný pomer na 8 hod u iného zamestnávateľa. Program mi vypočítal nárok na dovolenku do konca roka 17 dní. Dnes sa nadriadení čudujú, že ako môže mať nárok na dovolenku u nás, keď má ešte uzatvorený iný pracovný pomer. Poraďte, či má elebo nemá nárok na túto dovolenku. Taktiež mi povedali, aby som mu za mesiac nenahadzovala žiadne hodiny. Potrebujem ich presvedčiť o tom, čo je správne. Poraďte.
Tweety
02.01.06,09:34
Prosím o radu. 19.4.2005 sme prijali pracovníka - dôchodcu na kratší pracovný čas na 48 hod. v mesiaci so mzdou 2050,- Sk. Tento človek má ešte uzatvorený pracovný pomer na 8 hod u iného zamestnávateľa. Program mi vypočítal nárok na dovolenku do konca roka 17 dní. Dnes sa nadriadení čudujú, že ako môže mať nárok na dovolenku u nás, keď má ešte uzatvorený iný pracovný pomer. Poraďte, či má elebo nemá nárok na túto dovolenku. Taktiež mi povedali, aby som mu za mesiac nenahadzovala žiadne hodiny. Potrebujem ich presvedčiť o tom, čo je správne. Poraďte.
Počet pracovných pomerov nemá vplyv na nárok na dovolenku.
Čiže aj u vás má nárok na dovolenku za odpracovaný rok.;) :o
enave
02.01.06,09:40
Nárok na 17 dní dovolenky má vtedy, ak jeho pracovný čas je rozvrhnutý rovnomerne, na každý pracovný deň v týždni. Ak pracuje iba niektoré dni, je viacej možností, ako čerpať dovolenku. Ak mu necháš celých 17 dní, a on pracuje napr. v pondelok, stredu a piatok, dovolenku si vypisuje na celý týždeň,t.j. 5 dní a nie 3, ktoré chodí do roboty. Alebo mu potom dovolenku úmerne krátiš a on si vypíše dovolenkový lístok iba na tie dni, kedy skutočne neprišiel do roboty.
VERONIKA6
02.01.06,10:11
A čo tie hodiny? Ja som si istá, že ich nahadzovať musím.
Tweety
02.01.06,10:16
A čo tie hodiny? Ja som si istá, že ich nahadzovať musím.
Podľa môjho výpočtu ,za odpracované celé mesiace má nárok na 16,5 dní dovolenky za rok 2005.
VERONIKA6
02.01.06,10:21
Ja som myslela odpracovaných 48 hodín, za ktoré má mzdu, či ich musím nahrávať. Lebo moji nadriadení si myslia, že keď ich nenahrám, tak nebude
mať nárok na dovolenku.
Tweety
02.01.06,10:24
Ja som myslela odpracovaných 48 hodín, za ktoré má mzdu, či ich musím nahrávať. Lebo moji nadriadení si myslia, že keď ich nenahrám, tak nebude
mať nárok na dovolenku.
Tak im povedz, že si myslia zle, ak odpracoval, tak odpracoval a okrem mzdy za prácu mu patrí aj nárok na dovolenku. Nech si preštudujú ZP, aby mohli vyvrátiť svoje tvrdenie.;)