Yivo
27.03.11,12:55
Ahojte.
Rozhodol som sa pre zalozenie sro na kluc a vyberam si medzi Celtic (celtic.sk) a Partners Investment Group(zalozenie-sro.eu). Mate s nimi niekto skusenosti ?

Este mam jednu doplnujucu otazku: ak by som sa rozhodol si vsetky papierovacky spravit sam, kde mozem podat navrh na zapis do OR elektronickou formou?
vogueestylee
29.03.11,07:33
ahoj to zaujima aj mna, ten navrh mozes ked mas elektron. podpis a ten asi nieco stoji..

inac hlavne co ma zaujima - ako si overit ci ta firma si nepichla niekoho ako ticheho spolocnika, teda, ci je fakt len moja po zalozeni, ma stym niekto skusenost naco davat pozor? "podnikatelom" na svk sa velmi verit neda tak preto sa pytam, zaroven da sa to potom dat do nakladov cena za zalozenie sro? dakujem
sroservis
29.03.11,10:40
Dobrý deň,

ak si dáte založiť úplne novú spoločnosť,
osobu, ktorá Vám novozaloženú spoločnosť registruje splnomocníte len na konanie o zápise spoločnosti do obchodného registra.

Žiadne iné oprávnenie splnomocnená osoba nemá, a teda ani nemôže akýmkoľvek iným spôsobom zaväzovať spoločnosť alebo jej zakladateľov, resp. konateľov.

Neprichádza teda do úvahy, aby splnomocnenec právne účinne pre zakladateľov (konateľov) vykonal akékoľvek úkony nad rámec udeleného plnomocenstva.
ZALOŽENIE-PREDAJ-S.R.O.
29.03.11,13:22
1) Zmluva o tichom spoločenstve vzniká medzi zmluvnými stranami, čiže medzi PO a tichým spoločníkom, podpisy musia byť vždy úradne overené, preto nie je možné tam pridať žiadného tichého spoločníka.

2) Náklady súvisiace so založením s.r.o. (zapísaním do OR) si môžete neskôr dať do nákladov.

3) Spoločnosti, ktoré sa zaoberajú zakladaním - zmenami v s.r.o. konajú a komunikujú so živnostenským úradom resp. obchodným registrom len na základe Vašej plnej moci.
byznys
29.03.11,19:43
Ja mam velmi dobre skusenosti so Spolocnosti Online, odporucam! Elektronicky to podat moze iba osoba ( na zaklade plnej moci), ktora ma zakupeny elektronicky podpis. Cize ak chces usetrit, vsetko si vybav a skus daku z tych firiem kontaktovat a dohodnut sa, aby ti to podali elektronicky. Vela stastia na uradoch:-)