baskja
27.03.11,13:08
V roku 2010 som 8 mesiacov brigádovala. Zároveň som študentka denného štúdia na VŠ a platím si doplnkové dôchodkové sporenie a aj podielový investičný program so životným poistením. Moje otázky sú:
1. Ktorý typ daňového priznania si mám podať?
2. Uplatňujem si celú výšku nezdaniteľnej časti alebo to mám prepočítavať na odrobené mesiace?
3. A mám nejakú možnosť uplatniť si navrátenie aspoň časti vynaložených finančných prostriedkov na DDS a podielový investičný program?

Veľmi pekne ďakujem za odpovede.
mysimis
27.03.11,11:14
Podávaš daňové priznanie typ A, uplatňuješ si nezdaniteľnú položku v plnej výške t.j. 4025,70€.
johanka12
27.03.11,11:23
Ahojte,

ak mam sumu pripisanu na ucet na zaklade zmluvy o spolupraci za rok 2010,jedna sa o domoveho dovernika vyplnam DP A alebo B. ?

dakujem za odpoved
ivka70
27.03.11,11:31
V roku 2010 som 8 mesiacov brigádovala. Zároveň som študentka denného štúdia na VŠ a platím si doplnkové dôchodkové sporenie a aj podielový investičný program so životným poistením. Moje otázky sú:
1. Ktorý typ daňového priznania si mám podať?
2. Uplatňujem si celú výšku nezdaniteľnej časti alebo to mám prepočítavať na odrobené mesiace?
3. A mám nejakú možnosť uplatniť si navrátenie aspoň časti vynaložených finančných prostriedkov na DDS a podielový investičný program?

Veľmi pekne ďakujem za odpovede.

1. typ A
2. celu
3. mozes si uplatnit ulavu do vysky tusim 393 EUR, otazne je, ci ti to vyjde, teda ci si za tych 8 meisacov zarobila viac ako nezdanitenem minimum a zaplatila z toho aj dan, lebo ak si zartobila menej, nemas is uz potom DDS z coho zlavit :)
ivka70
27.03.11,11:33
Ahojte,

ak mam sumu pripisanu na ucet na zaklade zmluvy o spolupraci za rok 2010,jedna sa o domoveho dovernika vyplnam DP A alebo B. ?

dakujem za odpoved

Zmluva o spolupraci by mala byt dohoda o pracovnej cinnosti alebo o vykone prace ... spravca by ti mal dat k tomu riadne potvrdenie o zdanitelnej mzde a potom je to DP typu A.