marmes
27.03.11,15:01
Rada by som vedela, či susedia majú pravdu. Naše auto parkuje na ulici vedľa ich plotu, a oni tvrdia, že tam nemáme právo parkovať, lebo parkujeme na ich pozemku. Ja som si myslela, že keď im neznemožňujeme prístup do dvora, tak tam auto môžeme nechať, lebo ulica je majetok mesta ... A to som sa tešila, že ten pozemok kúpili mladí, že na ulici nebude jediní mladí ...
misoft
27.03.11,13:12
Nech to dokážu geodeticky, že je to ich. Katastrálna mapa, geodetické zameranie a pod. Potom nech vyskakujú. Pokiaľ nie - je to verejný priestor a vo väčšine prípadov ploty sú na hraniciach pozemkov.
Stanislav 1975
27.03.11,13:17
Nech to dokážu geodeticky, že je to ich. Katastrálna mapa, geodetické zameranie a pod. Potom nech vyskakujú. Pokiaľ nie - je to verejný priestor a vo väčšine prípadov ploty sú na hraniciach pozemkov.

pravda je to, veru tak...
Ice dive
27.03.11,13:21
hmmm no toto je taká dosť filozofická debata... či majú alebo nemajú susedia pravdu a či môžem alebo nemôžem parkovať pred ich pozemkom keď im to vadí nebudem im predsa robiť napriek a zaparkujem inde, alebo vo svojom dvore...

misoft má pravdu poväčšinou sa ploty stavajú na hraniciach pozemkov, avšak záleží od lokality - niekedy to pravda byť nemusí, napr. keď vznikala ulica tak, že sa predelili hospodárske dvory a ľudia museli uvoľniť dvor na výstavbu cesty a chodníkov...

na druhej strane susedia tak ako každý iný vlastník za chodník zodpovedajú, keď napr. napadne sneh a oni neodhrnú chodník niekto sa na ňom pošmykne zlomí si nohu a bude požadovať od majiteľa nehnuteľnosti odškodné a ušlú mzdu z dôvodu, že si nesplnil povinnosť odhrnúť chodník... a pochybujem, že na súde by sa sused zbavil zodpovednosti, ak by vytiahol geometrický plán a povedal... toto nie je moje...

napríklad môj tata musel pred našim rodičovským domom, keď sa mal kolaudovať vybetónovať na vlastné náklady chodník, lebo k nehnuteľnosti patrí aj prístupová cesta inak by nedostal súpisné číslo...(písal sa síce rok 1974:) no a teraz komu ten chodník patrí nám či mestu?
marmes
27.03.11,16:22
no my svoj dvor momentálne prerábame, sme vyhádzali starý betón a ideme tam dávať dlažbu. preto parkujeme na ulici. najviac ma štve to, že babka im prepustila 1 m zo šírky nášho pozemku, aby si mohli postaviť striešku ku vchodu, lebo majú úzky pozemok a široký dom. na to už dávno zabudli ... som zvedavá čo nám budú robiť, keď budeme chcieť podpísať prístavbu ... a potrebujeme odsúhlasiť svetlíky na ich strane ...
arizona
27.03.11,17:06
Mozno by bolo najrozumnejsie, keby ste sli za susedmi a poziadali ich,ze na kratku chvilu,pokym dorobite dvor, ci by im nevadilo, ze im tam budete parkovat,lebo nemate inu moznost. Skor by to pochopili,vysvetlili by ste si to a nevznikali by do buducna dalsie nevrazivosti.
Ved ste susedia, budete sa casto navzajom potrebovat...Naco si robit prieky?

Bez ohladu, ci je to na papieri ich,alebo nie, myslim, ze parkovat by ste im tam nemali ak vas upozornili, ze im to vadi.
Je to pod ich oknami,mozno im vadi prach,alebo hluk z motoru,ci buchania dverami.Alebo to, ze im tam zostavaju vyhlbeniny po kolesach...

Vacsina ludi si uzemie pred domami upravuje na vlastne naklady.
Niekto zameta vydlazdeny chodnik, niekto si vysadi travicku a v zime tiez kazdy odhrna sneh a cisti zlaby pred svojim domom, aj ked k tomu kusku pozemku nemaju "papier".
Ak sa majitel domu stara o svoje okolie, tak je samozrejme, ze mu vadi,ak mu to niekto znehodnoti.

Ak je to aj verejne priestranstvo, neznamena to automaticky, ze je to parkovisko.Parkovanie na verejnych priestarnstvach upravuju aj VZN.
dad111
27.03.11,20:26
To miesto je tráva, alebo spevnená plocha? Ak je to tráva Vám nevadí na nej parkovať? Kto sa o ňu stará? Za takéto parkovanie sa bežne rozdávajú pokuty. A ak je tá plocha spevnená, kto ju vybudoval? Pochybujem že mesto. Alebo snáď Vy?
Poznám to z vlastnej skúsenosti. Tiež ma štve, že celú zimu nemá kto zobrať lopatu a sneh odhádzať. Je zaujímavé, že vtedy tam žiadne auto nestojí. A hneď ako sa sneh roztopí už tam musí stáť auto, doteraz odstavené neďaleko. Nikoho nezaujímajú koľaje na trávniku.
marjankaj
27.03.11,20:35
no my svoj dvor momentálne prerábame, sme vyhádzali starý betón a ideme tam dávať dlažbu. preto parkujeme na ulici. najviac ma štve to, že babka im prepustila 1 m zo šírky nášho pozemku, aby si mohli postaviť striešku ku vchodu, lebo majú úzky pozemok a široký dom. na to už dávno zabudli ... som zvedavá čo nám budú robiť, keď budeme chcieť podpísať prístavbu ... a potrebujeme odsúhlasiť svetlíky na ich strane ...

Urob susedovi dobre a oserie ti plot:eek:
Možno by si mal upresniť, kde to vlastne parkuješ. Na ceste, či na chodníku alebo na trávniku.
video1983
27.03.11,20:45
a co keby si sem prihodila fotku ako to vyzera nech mame prehlad
marmes
27.03.11,21:51
parkujeme na štrku pred ich stavebným pozemkom, ktorý kúpili oproti našim domom pre dcéru. a v momente ako tam zaparkujeme už trieskajú na bránu, že parkujeme na ich pozemku. nič by som nepovedala keby tam stavali, alebo bývali, ale je tam plot a bránka.
marmes
27.03.11,21:55
asi to nemá zmysel riešiť, jediné riešenie je čo najskôr dokončiť náš dvor, aby bol pokoj. som zvedavá čo im bude vadiť potom ... donedávna im vadilo okno na kúpelni, ktoré tam je o 30 rokov skôr ako ich dom, a vymenili sme ho za také s mrazeným sklom, aby nám nevideli dnu a teraz si vymysleli, že tam postavia takú drevenú konštrukciu s divým viničom aby sme im nevideli do vchodu ....
marjankaj
27.03.11,22:03
asi to nemá zmysel riešiť, jediné riešenie je čo najskôr dokončiť náš dvor, aby bol pokoj. som zvedavá čo im bude vadiť potom ... donedávna im vadilo okno na kúpelni, ktoré tam je o 30 rokov skôr ako ich dom, a vymenili sme ho za také s mrazeným sklom, aby nám nevideli dnu a teraz si vymysleli, že tam postavia takú drevenú konštrukciu s divým viničom aby sme im nevideli do vchodu ....

Už si predstavujem tú idylku u vás.
Niečo ako zo "Slunce seno jahody":rolleyes:
Ice dive
28.03.11,06:20
asi to nemá zmysel riešiť, jediné riešenie je čo najskôr dokončiť náš dvor, aby bol pokoj. som zvedavá čo im bude vadiť potom ... donedávna im vadilo okno na kúpelni, ktoré tam je o 30 rokov skôr ako ich dom, a vymenili sme ho za také s mrazeným sklom, aby nám nevideli dnu a teraz si vymysleli, že tam postavia takú drevenú konštrukciu s divým viničom aby sme im nevideli do vchodu ....

mimotemy ste to asi nepochopili, tá drevená konštrukcia s viničom je rebrík, aby mohli nakúkať do vašej kúpelne...:o:o:o a vy tam dáte mrazené sklo, takto sa susedské vzťahy neudržujú:D:D:D
misoft
28.03.11,18:12
asi to nemá zmysel riešiť, jediné riešenie je čo najskôr dokončiť náš dvor, aby bol pokoj. som zvedavá čo im bude vadiť potom ... donedávna im vadilo okno na kúpelni, ktoré tam je o 30 rokov skôr ako ich dom, a vymenili sme ho za také s mrazeným sklom, aby nám nevideli dnu a teraz si vymysleli, že tam postavia takú drevenú konštrukciu s divým viničom aby sme im nevideli do vchodu ....
Divná to rodina. A propó - oni sú všetci OK?
video1983
28.03.11,18:33
a neda sa vam parkovat inde? musite parkovat na ich pozemku? ludia su vseljaky
220870
28.03.11,18:42
Miesto pred domom je verejné priestranstvo ,a je jedno či pred vašim, alebo suedovym domom či pozemkom.Na verejnom priestranstve nemôžete parkovať pokiaľ na to nemáte povolenie od obce.V našej dedinke to zašlo tak ďaleko že niektoré ulice boli takmer neprejazdné tak sa starosta vyhrážal aj v miestnom rozhlase že bude autá postávajúce na uliciach a blokujúce ulice odťahovať.Aj tak si väčšina dodorodcov z toho robí dobrý deň.