Difi
02.01.06,10:41
Potrebujem rýchlu pomoc: dodali sme tovar v hodnote 100.000,- Sk do EU. Este v tom mesiaci sa mi vrátilo naspäť určitá časť tovaru, na čo som aj vystavila dobropis v hodnote - 20.000,- Sk. Pômože mi niekto, do ktorého riadku tlačiva DPH mám uvádzať dobropis?
Katija
02.01.06,10:36
V tvojom prípade sa jedná o opravu základu dane podľa § 25 ods.1 písm.a) v období podľa § 25 ods.3 zákona o DPH a rozdiel sa uvedie mínusom na r.23 tlačiva dph.
Katija:):cool:

"§ 25 Oprava základu dane
(1) Základ dane pri dodaní tovaru alebo služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa opraví
a) pri úplnom alebo čiastočnom zrušení dodávky tovaru alebo služby a pri úplnom alebo čiastočnom vrátení dodávky tovaru,
(3) Rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane........"
Difi
02.01.06,10:51
Ďakujem veľmi pekne! Tak som to spravila, len som si chcela byť istá v tom, lebo dnes mi volali z daňového úradu, že neberie im to počítač, keď to nahrávajú, lebo v riadku 24 som nedala nič (nakoľko je to oslobodené od dane) a teraz neviem čo s tým.
Katija
02.01.06,11:09
To sú veci medzi nebom a zemou, ktorým normálny človek neporozumie. Nech skúsia do r. 24 nahrať nulu. Niektoré SW to tak musia mať.Katija:):cool: