Ociviste
27.03.11,17:05
Dobry den, chcela by som sa opytat, ako je to s neuhradenou fakturou z r. 2009.
Jedna sa mi o to, ze mam SZCO, ktory vystavil fakturu firme s podvojnym uctovnictvom. Ked dana firma uhradala fakturu, spravila preklep a neuhradila 1 eur. Tato faktura je z roku 2009. Ked som volala s ich ekonomkou, povedala, ze ona toto 1 eur vyrovnala cez ID, lebo vraj pri uzatvarani roka musi mat nulove ucty. Ako to je?
Dakujem za odpoved
Ociviste
27.03.11,15:42
prosim, vie niekto poradit?
Jedna sa mi o to, ze ci si moze len tak, cez Interny doklad uhradit zvysok faktury, ktoru mali v podstate uhradit nam.
Dakujem za odpoved.
DanielaSL
27.03.11,15:47
Vyrovnaj si to ako to aj ona urobila cez interný doklad. Evidentne ti to 1 € už nazaplatí. Zbytočne ti to bude figurovať ako nevyrovnané do budúcich rokov.
Ociviste
27.03.11,15:53
Dakujem, za odpoved.
A moze nieco take urobit? splietala totiz nieco o tom, ze ona v podvojnom uctovnictve musi mat nulove stavy. Ved ak faktura nie je uhradena, tak jednoducho nie je uhradena a je jedno ci je zaver roka alebo nie. Mam pravdu? Nejedna sa mi o to 1 eur, ale o to, ze ked bude mat na konci roka 10 faktur neuhradenych, tak ich jednoducho cez ID anuluje?
Dakujem za odpoved.
Ociviste
28.03.11,05:37
Vyrovnaj si to ako to aj ona urobila cez interný doklad. Evidentne ti to 1 € už nazaplatí. Zbytočne ti to bude figurovať ako nevyrovnané do budúcich rokov.

a zauctovat to ako zdanitelny prijem, ked sa jedna o fakturu, aj napriek tomu, ze to bude hradene cez ID?
Dakujem za odpoved.
vjejka
28.03.11,05:50
zaúčtuj si to na 321/648
Ociviste
28.03.11,06:17
ja uctujem v JU, ale dakujem, takze to mam brat ako zdanitelny prijem
Dakujem za odpoved