D16
27.03.11,20:26
Ahojte,

Rozmýšlam nad otvorením maloobchodnej prevadzky s Outlet oblečením.

Add1.Pre SWOT analizu by som potreboval nejaké čisla čo sa týka predaja v maloobchode presnejšie približne koľko kusov oblečenia sa preda v maloobchode za určite obdobie. Ak sa najde niekto kto mi pomoze poprosím ho aj o m2 a lokalitu kde ma prevadzku.

Add2.Ak by niekto vedel dajme to mu vzorec: počet obyvatelov, m2 a podobne
alebo stranku kde sa viem dopatrat k nejakým konkretnym cislam aby som dostal navratnost investýcie.

Add3.Ake su rizika?

Velmi pekne dakujem hocikomu kto mi vie poradit.
Danielle369
28.03.11,17:03
V tomto čase by som neotvárala žiadnu predajňu...bohužial...to je môj názor
Indeed
28.03.11,17:08
Existuje taká analýza v účtovníctve...

volá sa to výpočet nulového bodu

a to je odpoved na Vašu otázku, že odkedy Vaše podnikanie bude rentabilné...

alebo aspoň nebude v strate.
terezamaria
28.03.11,17:29
Ahojte,

Rozmýšlam nad otvorením maloobchodnej prevadzky s Outlet oblečením.

Add1.Pre SWOT analizu by som potreboval nejaké čisla čo sa týka predaja v maloobchode presnejšie približne koľko kusov oblečenia sa preda v maloobchode za určite obdobie. Ak sa najde niekto kto mi pomoze poprosím ho aj o m2 a lokalitu kde ma prevadzku.

Add2.Ak by niekto vedel dajme to mu vzorec: počet obyvatelov, m2 a podobne
alebo stranku kde sa viem dopatrat k nejakým konkretnym cislam aby som dostal navratnost investýcie.

Add3.Ake su rizika?

Velmi pekne dakujem hocikomu kto mi vie poradit.

Pri maloobchodnej predajni vôbec nezáleží na ploche predaja, ani na počte obyvateľov.
Záleží na druhu tovaru, aby si mal praktické, kvalitné a nie cenovo prehnané oblečenie, od detského až po dospelácke. Dobre sa predávajú športové kusy oblečenia, ako benter, epister, sport - tepláky, teplákové súpravy, mikiny. Tiež by som pridala rifle - detské, dámske, pánske, nejaké vkusné tričká k tomu, prípadne i spodné prádlo.

Ja osobne by som textil kombinovala s drogériou, hlavne čistiace prípravky, prachy na pranie, aviváže.

Najpodstatnejšie okrem skladby tovaru sú ochota, úslužnosť a príjemné obslúženie zákazníka.:) Ver, že každý sa rád do takéhoto obchodu vráti.
D16
28.03.11,18:13
Tomu rozumiem, ale kedže nepodnikam v retail biznise chcel som vediet ako sa zhruba oblecenie predava. Ci sa bavíme za mesiac o 100 - 1000 kusoch alebo o kaých císlach. Ja uz teraz viem kedy bude moje podnikanie na nule a kedy ziskove. Iba neviem odhadnť prave to ako sa spravaju zakaznici a čo možem očakavať aspoň približne.
D16
28.03.11,18:14
V tomto čase by som neotvárala žiadnu predajňu...bohužial...to je môj názor
Vieš mi to rozvinúť necham si poradiť. V čom vidiš primarny problem???
Nokerla
29.03.11,09:17
Podla mna aky bude predaj rozhoduje viacero faktorov.
Napr. cena, miesto predajne, kvalita oblecenia a pod.
Nikto Ti presne nebude vediet odpovedat.
Ak mas zly "flek", tak dobry predaj nebudes mat asi nikdy, ale to je tak isto aj s cenami.
skaspa
29.03.11,11:04
v dnešnej dobe otvárať outlet s oblečením je podľa môjho názoru veľmi riskantné - aspoň pri trenčíne, odkiaľ som; vystvetlím na príklade - cca 5 rokov dozadu v trenčíne nebol vôbec žiadny obchodný dom okrem Maxu (len obchody v centre TN) a podobne neboli ani v okolí TN (napr. dubnica, prievidza, piešťany...); bol tu len MAX, kde si mohol predávať čokoľvek a čokoľvek by si predal, chodili sem ľudia aj z iných miest; berme to tak, že ľudia mali na míňanie toho času 100 jednotiek (kúpna sila); dnes majú ľudia na míňanie stále tých istých 100 jednotiek (kúpna sila sa nezvýšila, skôr naopak, ľudia sú po kríze ešte viacej opatrní a ani platy výrazne nerastú), ale máme tu okrem maxu aj laugaricio, big box pri tescu, v dubnici je big box vedľa tesca, v piešťanoch je tiež čosi vedľa tesca a aj aupark, v prievidzi korzo... takže tých 100 jednotiek kúpnej sily sa rozdelilo medzi x nákupných domov a ak má niektorý obchodný dom pri najlepšom 1/4 z tých 100 jednotiek, tak môže byť spokojný; také predaje ako boli pred 5 rokmi resp. pred krízovu už obchodníci s outletom mať nebudú, nielen kvôli kríze, ale aj kvôli tomu, že obchodných centier je až príliš veľa, ale ľudí na míňanie peňazí a výška míňaných peňazí sa nezvýšila; navyše už aj také reťazce ako je napr. tesco sa stále viacej začínajú zameriavať na non-food produkty, takže aj tu máš potencionálnu a hlavne veľmi silnú konkurenciu; záleží samozrejme od miesta, kde chceš predávať, akú tam máš konkurenciu a akú kúpnu silu, čo chceš predávať a za aké ceny a koľko na tom dokážeš zarobiť; pres SWOT analýzu ti budú úplne zbytočné údaje niekde z trebišova, keď si od martina; musíš sa porovnávať s predajcami v tvojom okolí a hlavne musíš niečo vymyslieť, aby si sa od nich odlíšil, lebo keď budeš robiť len to čo oni, nikdy ich neprekonáš (ani obratmi, ani ziskom); vzorec na vrátenie investície je čistá teória, aj keby ti vyšlo, že do roka sa ti vráti, prax býva často ak nie vždy úplne odlišná od nejakých teoretických výpočtov;