olkos
27.03.11,20:27
Ahojte poradaci prosim Vas pomozte mi poradit pre moju kamaratku.


Jej muz je zivnostnik . neplatca DPH . dostal ponuku na prace na nehnutelnosti v CR.

Ma to robit cez slovenskeho zivnostnika . to znamena ze on bude fakturovat slovenskemu dodavatelovi ktory ma zmluvu na stavbu nehnutelnosti v CR. Nevie povedat ci slovensky platitel je platca DPH ci je registrovany pre dan v CR. aja je neviem povedat ci sa jej muz ma registrovat alebo nemusi alebo sa ma registrovat v CR aj ked to dodava slovenskemu DIC alebo ICDPH.

dakujem za pomoc
xiastro
27.03.11,18:31
Jej muz je zivnostnik . neplatca DPH . dostal ponuku na prace na nehnutelnosti v CR. Ma to robit cez slovenskeho zivnostnika . to znamena ze on bude fakturovat slovenskemu dodavatelovi ktory ma zmluvu na stavbu nehnutelnosti v CR.

podstatne je, co bude on fakturovat slovenskemu dodavatelovi
olkos
27.03.11,18:35
podstatne je, co bude on fakturovat slovenskemu dodavatelovi
fakturuje stavebne prace baz specicikacie miesta ale osobne si myslim ze by vedel danovy urad dopatrat ze to bolo v CR
xiastro
28.03.11,08:12
fakturuje stavebne prace baz specicikacie miesta ale osobne si myslim ze by vedel danovy urad dopatrat ze to bolo v CR

miesto dodania musi byt uvedene
olkos
28.03.11,10:48
prosim ta a ako by to malo byt keby tam pisal stavba XY, CR

DIK
xiastro
28.03.11,11:24
prosim ta a ako by to malo byt keby tam pisal stavba XY, CR

DIK


fakturoval by to bez DPH, nakolko sa jedna o sluzby na nehnutelnosti v CR. vznika mu povinnost registracie v CR.