jindrich
27.03.11,20:39
K 28.2.2011 som dostala vypoved podla par.63 od.1 pismeno b , ZP z dovodu nadbytocnosti. Postupovala riaditelka skoly spravne, ked v skole pracuju 3 ucitelky s kombinaciou slov.jaz - ukrajincina, slov.jaz.-francustina a slov jaz. - nemcina a prave s touto kombinaciou slov.jaz.- nemcina som dostala vypoved len preto , lebo mozem ist do predcasneho dochodku a nemecky jazyk, ktory sa na nasej skole vyucuje nema kto ucit. Jun ostane bez ucitela nem. jazyka. Aj co sa tyka dalsieho vzdelania po skonceni vysokej skoly, okrem I.kvalifikacnej skusky z nem.jazyka, mam aj II.kvalifikacnu skusku zo slov.jazyka. Moje kolegyne maju len I kvalifikacnu skusku zo slov . jazyka.

Dakujem za odpovede. Anna
logomania
27.03.11,20:58
Dôvodom na výpoveď nemôže byť argument, že môžeš ísť do predčasného dôchodku. Riaditeľka si však nájde iný dôvod prečo si to práve ty - je to jej rozhodnutie a dôvodom je nadbytočnosť. Vymyslela si to dobre, lebo 3 mesiace na tvoje miesto nemôže prijať nikoho - asi máš 3-mesačnú výp. lehotu to znamená, že od 1. júna do 1.sept. sú práve tie 3 mesiace a ona môže prijať v novom šk.r. nového uč. Počíta s tým, že do 1.júna budeš učiť a tie 2 týždne po klasifikačnú to nejako odzastupujú. Neviem či máš aj nárok na odstupné, ako to máte v kolektívnej zmluve. Ja som dostala tiež takúto výpoveď pred dvoma rokmi a mohla som čerpať buď výpovednú lehotu alebo odstupné- súčasne oboje nešlo. Ja som 2 týždne pred výpovedou vyčerpala náhradné voľno, ktoré som mala a dovolenku mi museli preplatiť a ostala som od 1. marca doma a dostala som odstupné 3-násobok priemerného platu. Ak by si chcela ísť do predčasného dôchodku, tak je to výhodné vtedy,ak si ešte zamestnaná, aby si dostala aj odchodné. Ak budeš nezamestnaná tak odchodné nebude mať kto vyplatiť. Pozri Zákonník práce paragraf 76-odstupné a odchodné http://www.mojepodnikanie.sk/zakony/zakonnik-prace
Ja by som ostala doma od 1.3.2011 - finančne by si to mala to isté ako by si robila do 1. júna. Ak už nemáš možnosť sa zamestnať na inej škole, tak ja na tvojom mieste by som išla do predč. dôchodku od 1.3.2011 a požiadala aj o odchodné - finančne by si na tom získala do 1. júna 3 výplaty dôchodku. (Ja som išla do predčasného dôch. o 18 mesiacov skôr môj dôch je 380€). Prečo sa o to zaujímaš tak neskoro? To ti tú výpoveď dala na poslednú chvíľu? Preštuduj si kolektívnu zmluvu, poopytuj sa na iných školách či nepotrebujú učiteľku s tvojou apr., daj si vypočítať na soc. poisť. predbež. dôchodok-musíš mať však od mzdárky poklady koľko si zarábala.Ak toto všetko budeš vedieť tak potom sa môžeš rozhodnúť čo bude pre teba najvýhodnejšie. Držím ti palce!
Ak ťa už riaditeľka na škole nechce, tak jej to skomplikuj -ostaň doma ver mi po toľkých rokoch učenia je to celkom fajn - hovorím z vlastnej skúsenosti, alebo choď na inú školu, ak je to možné alebo do jazykovky- možno sa ti to podarí.
logomania
27.03.11,21:05
Teraz som si uvedomila, že je už 28.marec -NEMEŠKAJ A KONAJ tvoja riaditeľka je vo výhode a je spokojná lebo učíš!