Laura1
02.01.06,13:24
Zdravím Vás poraďáci.
Robím mzdy prvý krát, mám program POHODA komplet.

Zdá sa mi,že som všetko spravila dobre, ale neviem, ako zadať, aby sa mi odrátala záloha na daň z príjmu.

Označila som nasledovné:
-daňovník podpísal prehlásenie
-vyzivované dieťa /daňový bonus i zníženie SP/
-poistenie všetko

Čo by som mala označiť, aby sa odrátala záloha na daň z príjmu?

Ďakujem za odpoveď.
Palino
02.01.06,12:43
Podľa mňa by to malo ísť. A vôvec Ti nevypočítal daň? Pozrela si si pásku?
Laura1
02.01.06,12:47
Podľa mňa by to malo ísť. A vôvec Ti nevypočítal daň? Pozrela si si pásku?
Áno, pozrela som si pásku, je tam všetko, zdrvotné poistenie, sociálne všetky, ale daň nie.
Stále skúšam....

Skontrolovala som aj "LEGISLATÍVU" - daň z príjmov - je tam sadzba 19 %.
Stále rozmýšľam, že niečo by som ešte mala zaškrtnúť, ale nič sa mi nepozdáva.
Palino
02.01.06,12:52
a máš zadaný správny dátum na začiatok "daňovník podpísal vyhlásenie"? Ja som si teraz cvične skúsil nového zamestnanca, ale nie je problém.

Ale to predsa nemôže byť problém, dohodári nemajú nič a bez problémov, bez zaškrtnutia nejakého údaja je daň správne vypočítaná.
Laura1
02.01.06,13:03
a máš zadaný správny dátum na začiatok "daňovník podpísal vyhlásenie"? Ja som si teraz cvične skúsil nového zamestnanca, ale nie je problém.

Ale to predsa nemôže byť problém, dohodári nemajú nič a bez problémov, bez zaškrtnutia nejakého údaja je daň správne vypočítaná.
Máš pravdu, dátum som nezadala - to som šikovná!
Teraz skúsim, uvidíme, zatieľ ďakujem.
Roxi
03.05.06,09:07
Mám otázku. Môžem dať podpísať zamestnancovi, ktorý pracuje na dohodu o vykonaní práce Vyhlásenie k dani a uplatniť mu odpočítateľnú položku?
Ďakujem za rýchlu, ale hlavne správnu odpoveď...čoskoro im budem robiť výplatu
evina
03.05.06,09:21
Mám otázku. Môžem dať podpísať zamestnancovi, ktorý pracuje na dohodu o vykonaní práce Vyhlásenie k dani a uplatniť mu odpočítateľnú položku?
Ďakujem za rýchlu, ale hlavne správnu odpoveď...čoskoro im budem robiť výplatu

Ak nemá podpísané Vyhlásenie u iného zamestnávateľa tak môžeš...
Denda
03.05.06,09:22
Mám otázku. Môžem dať podpísať zamestnancovi, ktorý pracuje na dohodu o vykonaní práce Vyhlásenie k dani a uplatniť mu odpočítateľnú položku?
Ďakujem za rýchlu, ale hlavne správnu odpoveď...čoskoro im budem robiť výplatu
Áno môžete mu dať podpísať vyhlásenie. Zamestnanec si však musí byť vedomý toho, či si odpočítateľnú položku uplatňuje len u Vás alebo či má na ňu nárok /napr. dôchodca/.
Roxi
03.05.06,10:31
Ďakujem veľmi pekne za odpovede...
Jedná sa o študentov, to ale asi na to nemá žiaden vplyv. Alebo áno?:rolleyes: