borec
28.03.11,08:03
príjem podľa §5 1790,- príjem podľa §6 896,-. Mám nárok na daňový bónus.
veronikasad
28.03.11,06:21
príjem podľa §5 1790,- príjem podľa §6 896,-. Mám nárok na daňový bónus.
doplň základ dane z podnikania
borec
28.03.11,08:51
provízia za sprotredkovanie poistenia
veronikasad
28.03.11,08:53
provízia za sprotredkovanie poistenia
doplň výšku základu dane
tie sumy v prvom príspevku sú neprehladne napísané. Ak na to lepšie pozerám, nemáš nárok na DB, lebo ani z podnikania, ani zo zamestnania nesplňaš podmienku príjmu vo výške 6-násobku min.mzdy.

Príjmy pre posúdenie nároku sa nedajú spočítať.
borec
28.03.11,09:09
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď.
renciatko
28.03.11,12:47
doplň výšku základu dane
tie sumy v prvom príspevku sú neprehladne napísané. Ak na to lepšie pozerám, nemáš nárok na DB, lebo ani z podnikania, ani zo zamestnania nesplňaš podmienku príjmu vo výške 6-násobku min.mzdy.

Príjmy pre posúdenie nároku sa nedajú spočítať.
Dobrý deň,
čítam tu vo vašom príspevku niečo na tému daňového bonusu,ale neviem či správne chápem,že keď SZČO má nižší základ dane ako 1908 Eur,čo je 6-násobok minimálnej mzdy,tak nemá nárok na daňový bonus???
Jedná sa o základ dane,alebo celkový príjem zo živnosti??
Ďakujem zaodpoveď!!!
Zdenka175
28.03.11,12:53
Dobrý deň,
čítam tu vo vašom príspevku niečo na tému daňového bonusu,ale neviem či správne chápem,že keď SZČO má nižší základ dane ako 1908 Eur,čo je 6-násobok minimálnej mzdy,tak nemá nárok na daňový bonus???
Jedná sa o základ dane,alebo celkový príjem zo živnosti??
Ďakujem zaodpoveď!!!
(8) Daňový bonus si môže uplatniť aj daňovník, ktorý v zdaňovacom období nedosiahol zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy, 123) ak v tomto zdaňovacom období dosiahol zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6.
renciatko
28.03.11,12:55
(8) Daňový bonus si môže uplatniť aj daňovník, ktorý v zdaňovacom období nedosiahol zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy, 123) ak v tomto zdaňovacom období dosiahol zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6.
Ale čo v prípade, ak daňovník vykázal stratu???
ewita888
28.03.11,13:13
ak má stratu, nemá nárok na DB
Kama1
28.03.11,14:40
Dobrý deň
Prosím Vás, môžem si uplatniť daňový bonus v celkovej sume 240,12 €, ak dieťa, ktoré študuje, pracovalo cez prázdniny na dohodu o pracovnej činnosti ?
Ďakujem.
Tweety
28.03.11,14:43
Dobrý deň
Prosím Vás, môžem si uplatniť daňový bonus v celkovej sume 240,12 €, ak dieťa, ktoré študuje, pracovalo cez prázdniny na dohodu o pracovnej činnosti ?
Ďakujem.
To, že pracovalo na dohodu, nemá žiaden vplyv na uplatnenie nároku.
ekofan
28.03.11,14:51
U SZČO sa teda nárok na DB posudzuje podľa základu dane, ktorý musí byť vyšší ako ako 6-násbok minim. mzdy alebo výška príjmu musí byť vyšia ako 6-násbok minim. mzdy? Už sa mi to všetko pletie...
wallie
28.03.11,14:55
príjem musí byť 6-násobok a musí vykázať kladný základ dane čo i len 1 euro, nesmie byť strata, kapišto?
Kama1
28.03.11,15:05
To, že pracovalo na dohodu, nemá žiaden vplyv na uplatnenie nároku.

Takže keď pracuje na akúkoľvek dohodu, nemusím krátiť daňový bonus o počet mesiacov v ktorých pracovalo?
Anja111
28.03.11,15:10
Takže keď pracuje na akúkoľvek dohodu, nemusím krátiť daňový bonus o počet mesiacov v ktorých pracovalo?
Nie.
Kama1
28.03.11,15:26
Ďakujem Tweety a Anja
janaZH
28.03.11,17:07
Prosím vás, má nárok na daňový bonus daňovník, ktorý žije s dieťaťom v spoločnej domácnosti, ale nemajú rovnaký trvalý pobyt? Príjem zo závislej činnosti na Slovensku 1230 Eur, príjem z Rakúska 14.000 Eur. Ďakujem.
veronikasad
28.03.11,17:11
Prosím vás, má nárok na daňový bonus daňovník, ktorý žije s dieťaťom v spoločnej domácnosti, ale nemajú rovnaký trvalý pobyt? Príjem zo závislej činnosti na Slovensku 1230 Eur, príjem z Rakúska 14.000 Eur. Ďakujem.
podmienku príjmu splňa, spoločná domácnosť sa nepreukazuje trvalým pobytom.

Ak dieťa splňa podmienky nezaopatreného dieťaťa - ano
truch
29.03.11,11:55
Dnes bol za mnou kamarát a poprosil ma o pomoc. On je živnostník, 7 mesiacov v roku 2010, chcel si nárokovať DB na dcéru , študentku, no nevyšlo mu to, nespĺňa podmienky.Jeho manželka si ho počas roku nenárokovala, pracuje ako učiteľka, podmienky na priznanie spĺňa. Bolo jej urobené aj ročné zúčtovanie v práci. Hovorila som mu, nech manželka podá DP typ A, priloží potvrdenie o ročnom zúčtovaní, rodný list a potvrdenie o návšteve školy a nech si v priznaní nárokuje bonus. Môže to tak byť?
ivka70
29.03.11,12:06
Dnes bol za mnou kamarát a poprosil ma o pomoc. On je živnostník, 7 mesiacov v roku 2010, chcel si nárokovať DB na dcéru , študentku, no nevyšlo mu to, nespĺňa podmienky.Jeho manželka si ho počas roku nenárokovala, pracuje ako učiteľka, podmienky na priznanie spĺňa. Bolo jej urobené aj ročné zúčtovanie v práci. Hovorila som mu, nech manželka podá DP typ A, priloží potvrdenie o ročnom zúčtovaní, rodný list a potvrdenie o návšteve školy a nech si v priznaní nárokuje bonus. Môže to tak byť?

Ano, moze.
Dokonca aj zamestnavatel, ak by bol ochotny jej RZD prerobit, by jej este stihol DB doplatit. Moze to urobit najneskor v marcovej mzde.
Najskor by som sa skusila popytat zamestnavatela, ak nie ,tak este stiha DP do 31.3.. kde priloha bude RZD.
truch
29.03.11,12:13
Ano, moze.
Dokonca aj zamestnavatel, ak by bol ochotny jej RZD prerobit, by jej este stihol DB doplatit. Moze to urobit najneskor v marcovej mzde.
Najskor by som sa skusila popytat zamestnavatela, ak nie ,tak este stiha DP do 31.3.. kde priloha bude RZD.
Ivka ďakujem za potvrdenie:)
Zamestnávateľ už všetko odoslal, nie sú ochotní sa s tým babrať, dnes donesie potvrdenie, tak mu pomôžem urobiť DP, veď by to bolo škoda nechať prepadnúť.
manDarinkaV
29.03.11,12:23
Zdravim Vas, chcem sa spytat/ ak podnikatel ukoncil zivnost k 4.8.2010, aku vysku danoveho bonusu si moze odpocitat v DP. Manzelka si neuplatnovala danovy bonus pocas roku 2010
Katy a R
29.03.11,12:27
Zdravim Vas, chcem sa spytat/ ak podnikatel ukoncil zivnost k 4.8.2010, aku vysku danoveho bonusu si moze odpocitat v DP. Manzelka si neuplatnovala danovy bonus pocas roku 2010

.. ak splnil podmienky (príjem) .. tak celý:) .. ak teda dieťa je celoročne nezaopatrené
manDarinkaV
29.03.11,12:33
Dakujem za rychlu odpoved. Bolo nezaopatrene cely rok. Este mam otazku/ ta sem sice nepatri, ale lustrujem forum uz dlhsie/ nemozem to tu najst,ani cez vyhladavac.
Aku vysku odpocitatelnej polozky si da v DP na seba,ako podnikatel, ktorz podnikal 1.1.210-4.8.2010. po tomto obdobi bol bey akeholkvrk prijmu- neevidovany na UP, v Zdrav.poistovni-ako samoplatca. Vopred dakujem
manDarinkaV
29.03.11,12:34
bez akehokolvek prijmu.. /Chybička se vloudila./
ewita888
29.03.11,14:29
Dakujem za rychlu odpoved. Bolo nezaopatrene cely rok. Este mam otazku/ ta sem sice nepatri, ale lustrujem forum uz dlhsie/ nemozem to tu najst,ani cez vyhladavac.
Aku vysku odpocitatelnej polozky si da v DP na seba,ako podnikatel, ktorz podnikal 1.1.210-4.8.2010. po tomto obdobi bol bey akeholkvrk prijmu- neevidovany na UP, v Zdrav.poistovni-ako samoplatca. Vopred dakujem
zle si ,lustrovala,,... je to tu už veru pár krát popísané, že nezdaniteľná položka sa nekráti a pokial daňovník nie je starobný dochodca, nezdaniteľná položka je vždy celá, čiže pre rok 2010 je 4025,7O
veronikasad
29.03.11,14:31
s výnimkou milionárskej dane - to ale nie je asi tento prípad
ewita888
29.03.11,14:36
áno, samozrejme, pozabudla som...