suzanita
28.03.11,07:11
Zdravim...potrebujem pomoct....doniesla som si z domu na internat wifi router .... ale doma bol na nom nainstalovany..alebo ako to nazvat...internet co je doma a ked som ho sem teraz pripojila tak mi to ukazuje ziadny pristup na internet cize tipujem ze je to tym ze je to nastavene na siet doma....co mam s tym robit??? naozaj sa tymto veciam nerozumiem..ked sme router kupili a zacali ho pouzivat doma ..tu instalaciu som zvladla..ale s tymto neviem co a ako...dost surne to potrebujem este dnes lebo doteraz som bola pripojena cez klasicky kabel ale mam spolubyvajucu ktora mi zakazuje skypovat a tak chcem byt mobilna a chodit s netom mimo izbu.... ...:mee:
vopred dakujem za pomoc
mam Win 7 a router Tenda W311R..viac neviem...
qwertzo
28.03.11,05:18
zapni prehliadac napr., IE. Defaut IP adresa routra je 192.168.0.1 meno admin heslo admin. Ak si nemenila. Tam vyhladaj WAN pripojenie a nastav internetove pripojenie. Ako to nastavit ti povie spravcia siete. Bud ti da niejake IP, alebo niejake meno heslo. Urcite ho na to upozorni lebo mozu mat blokovane pripojenia podla Mac adresy. Hoc to budes mat dobre nastavene nemusi ti to fungovat kym to administrator neodblokuje. Alebo najlepsie spravis ak pojdes za administratorom a on ti ho za 3 minutky spojazdni :)
Flinstone
28.03.11,10:16
Ak je po internáte káblový rozvod, a prvýkrát keď si priniesla kábel, len si zasunula (kábel) do notbuku a išiel (DHCP), stačí ak tento kábel zasunieš do routra do zástrčky označenej ako WAN a vyskúšaj. Sieť sa bude volať a tváriť tak ako doma.
Ak to nebude stačiť, popros nejakého spolužiaka čo sa v tom vyzná, lebo bude treba meniť adresu routra.

P.S. Default adresa routra je 192.168.1.1 u drvivej väčšiny výrobcov
qwertzo
28.03.11,11:33
Ak je po internáte káblový rozvod, a prvýkrát keď si priniesla kábel, len si zasunula (kábel) do notbuku a išiel (DHCP), stačí ak tento kábel zasunieš do routra do zástrčky označenej ako WAN a vyskúšaj. Sieť sa bude volať a tváriť tak ako doma.
Ak to nebude stačiť, popros nejakého spolužiaka čo sa v tom vyzná, lebo bude treba meniť adresu routra.

P.S. Default adresa routra je 192.168.1.1 u drvivej väčšiny výrobcov

By som ani nepovedal ze u vacsiny vyrobcov je IP 192.168.1.1 . Velmi dobra pomoc je tu http://www.routeripaddress.com/
:)