sklenkova
02.01.06,13:30
Program mi prepláca zamestnancom aj sviatky,hoci pracujú iba cez pracovné dni a mzdu majú iba za hodiny (odmenu nemajú v zmluve,ale dostávajú ju každé 3 mesiace-ak nie sú problémy). Mám im platiť sviatky,alebo nie?
Teraz je koniec roka môžem im preplatiť dovolenku?
liba2
02.01.06,12:59
Program mi prepláca zamestnancom aj sviatky,hoci pracujú iba cez pracovné dni a mzdu majú iba za hodiny (odmenu nemajú v zmluve,ale dostávajú ju každé 3 mesiace-ak nie sú problémy). Mám im platiť sviatky,alebo nie?
Teraz je koniec roka môžem im preplatiť dovolenku?
Nie. Nevyčerpaná dovolenka sa môže preplatiť len pri skončení pracovného pomeru.
sklenkova
02.01.06,13:09
neviem čo s tými sviatkami ,pretože ide o kratší prac. čas?
Katija
02.01.06,13:14
Program mi prepláca zamestnancom aj sviatky,hoci pracujú iba cez pracovné dni a mzdu majú iba za hodiny (odmenu nemajú v zmluve,ale dostávajú ju každé 3 mesiace-ak nie sú problémy). Mám im platiť sviatky,alebo nie?
Teraz je koniec roka môžem im preplatiť dovolenku?
Neviem prečo uvádzaš § 49. Ide o zamestnancov so skráteným pracovným časom a odmeňovaných hodinovou mzdou?
Ale aj na takých platí § 122 ZP ods.3

"(3) Zamestnancovi, ktorý nepracoval preto, že sviatok pripadol na jeho obvyklý pracovný deň, patrí náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku, ak mu mzda ušla pre sviatok. U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí. V kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve možno dohodnúť, že aj u zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa bude postupovať podľa prvej vety."

Čiže preplácaš sviatok, ale len toľko hodín, ako je denný úväzok zamestnanca.
Nevyčerpaná dovolenka sa neprepláca, ale sa prenáša do ďalšieho roka. Nevyčerpaná dovolenla sa môže preplatiťť len pri ukončení pracovného pomeru. Katija:) :cool:
danastefan
04.01.06,08:15
Neviem ,či to patrí ktéme,ale ak zamestnanec ukončil PP 22.12.05 a ostalo mu 1,5dňa dovolenky zahrniem mu to v mzde za december,spadá to do hrubej mzdy? Vyrátavam z toho odvody aj daň, Dík
emily
04.01.06,08:19
Áno odvody vyrátaš. Je to HM.
Tweety
04.01.06,08:20
Neviem ,či to patrí ktéme,ale ak zamestnanec ukončil PP 22.12.05 a ostalo mu 1,5dňa dovolenky zahrniem mu to v mzde za december,spadá to do hrubej mzdy? Vyrátavam z toho odvody aj daň, Dík
Nevyčerpanú dovolenku zamestnanca musíš preplatiť pri ukončení PP. Viď ZP §116 odst.2.:eek: