lubka0907
28.03.11,07:57
ahojte, dúfam, že mi niekto poradí. V ročnom zúčtovaní dane sa do riadku 00 - úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov zadáva hrubá mzda bez stravného?? pretože jedna priateľka nášho zamestnanca sa háda, že sa tam zadáva iba hrubá mzda...prosím pomôžte mi..ja som podla § 5 ods. 7 písm. b pochopila, že stravné sa tam nezadáva..
alušik
28.03.11,06:00
Stravné sa nezdaňuje, je to oslobodené od dane z príjmu, preto nie je dôvod, aby to bolo uvádzané v úhrne príjmov.;)
lubka0907
28.03.11,06:05
Ďakujem veľmi pekne..a ešte sa chcem opýtať, môžem vrátiť zamestnancovi po dohode s ním žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania keďže sa to jeho priateľke nepáči ako som to vypočítala?
drobeceva
28.03.11,06:12
Ďakujem veľmi pekne..a ešte sa chcem opýtať, môžem vrátiť zamestnancovi po dohode s ním žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania keďže sa to jeho priateľke nepáči ako som to vypočítala?
Ak si mu už RZD vykonala - daj mu kópiu vykonaného RZD + II. časť a keď sa im to nepáči, nech si dajú DP.
lubka0907
28.03.11,06:18
ale keď si už podá DP tak mu preplatok nevyplatíme my, ale DÚ..a ďakujem
Paula
28.03.11,06:23
Keby som ja ako mzdová účtovníčka urobila chybu v RZD, tak by som urobila opravu (ešte je čas do 31.3.) , resp. to DP zamestnancovi urobila.
veronikasad
28.03.11,06:25
ale keď si už podá DP tak mu preplatok nevyplatíme my, ale DÚ..a ďakujem
urobila si naozaj chybu ? Ak, ano - postupuje podla rady Pauly
lubka0907
28.03.11,06:29
ale ja som chybu nespravila..ja som do ročného zúčtovania do riadku 00 dala Hrubú mzdu bez stravného a tak to má aj byť, keďže stravné sa nezdanuje či nie?? ale priateľka zamestnanca si myslí že do úhrnu zúčtovaných a vyplatených príjmov sa zadáva aj stravné..
drobeceva
28.03.11,06:31
ja som to aj tak pochopila, že máš to dobré, len oni sú nespokojní - preto som to tak "surovo" napísala - nech si podajú DP
veronikasad
28.03.11,06:31
ale ja som chybu nespravila..ja som do ročného zúčtovania do riadku 00 dala Hrubú mzdu bez stravného a tak to má aj byť, keďže stravné sa nezdanuje či nie?? ale priateľka zamestnanca si myslí že do úhrnu zúčtovaných a vyplatených príjmov sa zadáva aj stravné..
aj keď si bude podávať DP, nemôže predsa meniť základ dane. Čo tým sleduje ?

Stravné v zmysle zákona o cest.náhradách nie je zdanitelným príjmom.
Alebo ide o finančný príspevok na stravovanie ?
lubka0907
28.03.11,06:35
ide o stravné, ktoré sa mu zráža zo mzdy (tých 45%) a potom sa mu vydajú stravné lístky..ona chce, aby som mu tie zrazené časti pripočítala k tej hrubej mzde..o podla mňa, sa to tam neudáva, keďže mi to tak spravil aj program a ručne som to pre istotu prepočítala..
veronikasad
28.03.11,06:39
ide o stravné, ktoré sa mu zráža zo mzdy (tých 45%) a potom sa mu vydajú stravné lístky..ona chce, aby som mu tie zrazené časti pripočítala k tej hrubej mzde..o podla mňa, sa to tam neudáva, keďže mi to tak spravil aj program a ručne som to pre istotu prepočítala..
Ak iný problém nie je, potvrdenie je v poriadku - nič neopravuj. Vydaj mu kopiu ročného zúčtovania dane.

(zaujímalo by ma dôvod zvýšenia základu dane - nevznikol mu nárok na DB, alebo ide brať pôžičku ?)
lubka0907
28.03.11,06:42
nie nejde..ja tiež neviem prečo si chcú zvyšovať základ dane, asi si myslí, že bude mať väčší preplatok a ani v žiadosti nežiada zvýšiť základ dane..tak neviem čo teraz akože riešia ale neskutočne má vytočila, lebo si tá dotyčná myslí, že je najmúdrejšia a dokonca mi odkázala že mám na .... program..
lubka0907
30.03.11,05:16
Prosím vás..čo sa píše do ročného zúčtovania dane do riadku 00??
nela07
30.03.11,06:15
máš to tam napísané - všetky príjmy okrem tých, kt. nie sú predmetom dane, oslobodených príjmov a tých, ktoré su zdanené zrážkovou daňou -par.43 ods.3prísm. l.