Koreniny Macek
28.03.11,09:11
Moj klient ukončil živnosť k 30.06.2009, tým že mal už dôchodkový vek zostal len dôchodcom.Majetok firmy nezostal žiadny , zostal mu však jeden záväzok z prenájmu/ predtým si prenajímal nehnuteľnosť za účelom podnikania.V tomto čase sa prenajímateľ , kde zostal záväzok, domáha úhrady záväzku. Môj klient sa teraz pýta , či je povinný uhradiť tento záväzok, ked už nemá príjem ,ani majetok ako taký , len dôchodok.Potrebuje vedieť aj názor iných. Ďakujem.
Koreniny Macek
01.04.11,11:03
posúvam.
Katarína Cigánová
01.04.11,11:07
Moj klient ukončil živnosť k 30.06.2009, tým že mal už dôchodkový vek zostal len dôchodcom.Majetok firmy nezostal žiadny , zostal mu však jeden záväzok z prenájmu/ predtým si prenajímal nehnuteľnosť za účelom podnikania.V tomto čase sa prenajímateľ , kde zostal záväzok, domáha úhrady záväzku. Môj klient sa teraz pýta , či je povinný uhradiť tento záväzok, ked už nemá príjem ,ani majetok ako taký , len dôchodok.Potrebuje vedieť aj názor iných. Ďakujem.
Skončením podnikania nezanikajú automaticky záväzky.
Pohladávky aj záväzky bolo treba vysporiadat jednak pri poslednom DP , a samozrejme pokiaľ nie je záväzok premlčaný , veriteľ má právo požadovať úhradu
irma1
01.04.11,11:13
Skončením podnikania nezanikajú automaticky záväzky.
Pohladávky aj záväzky bolo treba vysporiadat jednak pri poslednom DP , a samozrejme pokiaľ nie je záväzok premlčaný , veriteľ má právo požadovať úhradu

Dovolím si doplniť.
Ani to, že je dôchodca, neznamená, že by nemusel uhrádzať záväzky, ktoré vznikli pred jeho odchodom do dôchodku.
Vôbec nie je málo ľudí, čo majú exekúcie z dôchodku práve pre staré dlhy.
ivustek
01.04.11,11:24
Ja nechápem tomu, ako sa môže klient vôbec pýtať na takú normálnu vec. Hádam, keď niekomu niečo dlžim, je mojou povinnosťou to zaplatiť. Nájomcu nezaujíma, či niekto skončil živnosť.