55klara
28.03.11,08:25
Zdravím všetkych.
Vie mi niekto poradiť, ako mám opraviť nasledovne?Sme rozpočtova organizacia zriadena obcou.
V roku 2010 sme robili opravu ohrievača TUV v celkovej cene 3 496,40 EUR. Na kapitálove vydavky sme nemali schvaleny rozpočet, ale sme bohužial ani nežiadali o preklasifikaciu, nakolko sme to brali ako opravu starého. Kontrolou nam bolo toto vytknuté a chcu od nas opravu účtovania a zaradenie do HIM. So zaradením nie je problem, zhodnotenim budovy, ale... ako to dostať do účtovníctva roku 2010 z položky bežných výdavkov 635006 na kapitálove 718.

Dakujem ak mi viete niekto poradiť.
AntekaK
04.04.11,08:33
Ahoj, no ja neviem, ale výdavky (teda položky za rok 2010) by som už asi neopravovala. Výkazy sú odovzdané. Skôr náklady a výnosy, pretože keď sa to zaradí do majetku, tak to nemalo byť v nákladoch v plnej výške minulý rok, iba príslušná časť odpisov. Ďalší určite poradia.
moska
06.04.11,05:36
Neviem či rozmýšľam dobre, ale ja by som to len interným dokladom zaúčtovala 02*/355 opravila na karte a od januára odpisovala. Ale na 35 si to musí dať aj zriaďovateľ. Ak som na niečo zabudla, tak ma doplňte.