Pejtooon
28.03.11,09:57
Dobry den.

Som student a pocas roku 2010 som pracoval na dohodu. Limit 350 hodin je velmi maly a prekrocil som ho viac ako 3x. Zamestnavatel to robil tak, ze mensiu cast penazi mi daval na ucet a vacsiu cast na ruku. Z obidvoch zarobkov mi zrazil dan 19%.
V konecnom zuctovani ked som si ziadal o vratenie dani som dostal tlacivo len s tym prijmom ktory mi chodil na ucet. To som podal na danove aby mi to vratili kedze som student. Ale z penazi ktore som dostal na ruku mi zamestnavatel nechce vratit dan.
A tu je moja otazka. Ako ho mam donutit k tomu aby mi vratil dan aj z tychto penazi alebo ako ho mam k tomu dotlacit?
Potreboval by som nejaky argument v podobe "bola to praca na cierno a ak nechcete aby som to nahlasil radsej mi vrate dan aj z tychto penazi".

Dakujem.
alicacka
28.03.11,07:59
No, nie som si istá, že ti to vráti, keďže o čiernej robote si vedel aj ty, napriek tomu si pracoval.
veronikasad
28.03.11,08:00
A vieš, že za čiernu prácu je rovnako postihnutelný zamestnanec aj zamestnávatel ?

Bolo neferové od zamestnávatela, že ti strhával 19 % aj z "čiernych" peňazí.
drobeceva
28.03.11,08:02
Tebe vtedy nevadilo, že porušuješ ZP?
Pejtooon
28.03.11,08:04
no... som bol rad ze mam robotu
veronikasad
28.03.11,08:08
teraz už robotu nemáš a chceš platiť pokutu (ak zamestnávatela udáš na inšpekciu práce)
Pejtooon
28.03.11,08:11
je to pravda... dakujem vsetkym zucastnenym