Jozefína Kudlová
28.03.11,11:20
Dobrý deň, môže mi niekto poradiť?Dňa 25.3.2010 mi bol doručený protokol z DÚ z kontroly DPH za november 2010, kde mi daňováci vyhodili nejaké bločky. Teraz mi nesedí daňové priznanie (resp.Súvaha), ktoré som už podala na DÚ. Neviem či mám dať ešte opravné priznanie do konca mesiaca alebo dodatočné neskôr. Ako mám ten nadmerný odpočet opraviť?Ďakujem
alušik
28.03.11,09:40
Ja by som určite dala radšej ešte teraz opravné, pretože pri dodatočnom už výkazy (súvahu, výsledovku a poznámky nepredkladáš spolu s DP) nepredkladáš.
A ohľadom zaúčtovania - prečo Ti vyhodili bločky z odpočtu DPH? Možno to súvisí aj s daňou z príjmu. Alebo len nespĺňali náležitosti daňového dokladu?:confused:
Jozefína Kudlová
28.03.11,09:48
Bločky mi vyhodili jeden mal byť reprezentačné, ja som dala aj DPH a druhý firma od ktorej som mala doklad v roku 2009 bola platcom DPH a v 2010 už nie a ja som upatnila DPH aj v 2010, tak mi to samozrejme vyhodili. Je to malá suma, ale už mi to aj tak nesedí. A ďakujem za radu...dám to opravné daň.p.
alušik
28.03.11,09:59
Tak DPH preúčtuj 513/343 a ten druhý doklad treba odúčtovať z DPH 343 a dať nákladovo na ten účet, ktorého sa tá faktúra týkala. Nebude Ti teda sedieť ani daňové priznanie, pretože budeš mať ohľadom toho reprezentačného vyššiu sumu pripočitateľnej položky.