Daduš K
28.03.11,12:22
Dobrý. Mám doma 15 ročnú mikrovlnnú rúru. Zatiaľ funguje, len mám pocit, že žerie veľa energie. Je nás doma 5 a z toho 4 chlapy, ktorý potrebujú dosť papať, takže sa dosť využíva. Chcem sa len poradiť, či náhodou tým že je už 15 - ročná nestratila na výkoonnosti a či nežerie veľa energie. Ako by som to mala zistiť?:)
lujza.j
28.03.11,10:46
ja mám doma 20-ročnú:eek: tiež funguje, ale keby bola frekvencia používania veľká, kúpila by som novú. na rozmrazenie žemle a na ohriatie párkov zatiaľ stačí, čakám kým sa pokazí:)
zalobaba
28.03.11,11:11
Dobrý. Mám doma 15 ročnú mikrovlnnú rúru. Zatiaľ funguje, len mám pocit, že žerie veľa energie. Je nás doma 5 a z toho 4 chlapy, ktorý potrebujú dosť papať, takže sa dosť využíva. Chcem sa len poradiť, či náhodou tým že je už 15 - ročná nestratila na výkoonnosti a či nežerie veľa energie. Ako by som to mala zistiť?:)

Z vlastnej niekoľkonásobnej skúsenosti viem, že po mikrovlnka po niekoľkých rokoch intenzívneho používania stratí na výkonnosti. Ako je to s jej spotrebou, sa mi pozorovať nechcelo; prestávala hriať, tak som ju jednoducho vymenila za novú.
misoft
28.03.11,17:49
Daduš: daj do pohára 2 dcl čistej vody a zapni na plný výkon. Pokiaľ voda zovrie do 30 sekúnd - je ešte schopná. Pokiaľ však je čas dlhší ako 30 sekúnd - výkon išiel dole.
Dnes mikrovlnky už nestoja veľa, takže po 15 rokoch je čas vymeniť model :D.
tibor.
29.03.11,18:10
ja doplnim len jeden citat:

"Mikrovlnka je najväčší kuchynský požierač elektrickej energie. Už pri dvoch porciách jej spotrebujú viac ako sporák."

s tou prvou vetou sa uplne suhlasit neda, ale nieco na tom bude.
durisovad
29.03.11,18:43
Kupila som prednedavnom v TESC-u mikrovlnku za 35 Eur. Ma len dva gombiky - intenzita a cas. Jednoduche ovladanie a sluzi dobre. Ak by sa aj pokazila, nebude mi luto dat ju do zberu.
misoft
30.03.11,13:11
Také sú najlepšie - jednoduché, lacné, keď sa to pokazí, smer zberný dvor (ani sa to neoplatí opravovať, do dvoch rokov je ešte záruka :D).
durisovad
30.03.11,13:15
Prave dnes som v TESC-u videla, ze ta "moja" mikrovlnka je este o 2 Eura lacnejsia. Takze sa naozaj neoplati jedovat sa so starou, treba kupit novu.
Kedysi som aj ja mala nazor, ze nie som taka bohata, aby som kupovala lacne veci, ale cas a okolnosti ma presvedcili, ze vzdy to pravda byt nemusi.
najag
01.04.11,11:05
Pricinou mensieho vykonu mikrovlnky moze byt iba znizene napajacie napatie pre magnetron, staci vymenit kondenzatory v zdroji a vykon bude ako predtym.
ucitel.dotaznik
03.04.11,10:53
Ja by som kupil novu uz len pre tu usporu el. energie.
najag
03.04.11,11:24
Ja by som kupil novu uz len pre tu usporu el. energie.

U novej mikrovlnky je 1 kWh vykonu lacnejsia, ako 1 kWh u starej mikrovlnky, uspora je uspora.