Hofacker
28.03.11,12:51
Pozdravujem vás!
Kedže si neviem rady prosím o pomoc, v tejto pomerne zložitej veci.

V roku 1991 bolo mojej starej mame doručené rozhodnutie zo vtedy ešte Štátneho notárskeho úradu Bratislava vydiek v dedičskej veci po jej zosnulom otcovi. Zdedila niekolko parciel a medzi nimi aj jednu, ktorej sa bude týkať moja otázka.
V rozhodnutí od Štátneho notárstva Bratislava je uvedená parcela pod nesprávnym číslom parceli takže katastrálny úrad nebol schopný zapísať nového vlastníka (moju babku) na list vlastníctva k tej zdedenej parcele. Inak výmera sedi, aj ćislo pred lomitkom ale to čislo za lomitkom je chybne (1721/13- na rozhodnuti to je chybné číslo a na LV je 1721/43- to je správne)
Katastrálny úrad este v roku 1991 posielal vyzvu na opravu tohoto nedostatku ale notarsky urad na vyzvu nereagoval dodnes, a dnes už ani reagovať nemôže lebo dávno zanikol...
Momentalna situacja je taka že na katastri je parcela napisana na mrtveho človeka a treba to prepisat na moju staru mamu.

Ako by sme mali postupovať aby sme to dali do poriadku?:confused:
Ciel je dostať moju starú mamu na list vlastníctva aby mohla disponovať s pozemkom.

Neviem či som to popísal zrozumitelne, ak nie prosim pytajte sa na prípadné nejasnosti.

Vopred ďakujem za odpoveď.
doktor23
28.03.11,11:36
dať žiadosť na súd, aby vydal opravné uznesenie. Musí ho doručiť všetkým účastníkom, resp. právnym nástupcom, v návrhu by si mohol uviesť ich adresy.
S opravným uznesením ísť na príslušnú správu katastra a požiadať o zápis.
Hofacker
28.03.11,17:07
Dakujem pekne za radu, zajtra to podam a som zvedavi co sa bude diat dalej.... :)
iriska
30.03.11,13:38
Nie som presvedčená o tom, že by súd vydal opravné uznesenie k rozhodnutiu napr. z roku 1991.
Ja by som išla cestou návrhu na dodatočné prejednanie dedičstva.
doktor23
30.03.11,14:07
samozrejme, že vydá ..... nie je to ničím obmedzené
iriska
30.03.11,14:11
Hofacker, prosím, keď budeš mať odpoveď zo súdu, napíš.
Ďakujem.
Hofacker
31.03.11,10:13
No takze moj spis presiel po zaniku Statneho notarstva Bratislava vidiek do agendy Okresneho Sudu BA3, chvylku mi trvalo kym som vypatral kde sa vlastne nachadza ale podarilo sa :cool:

Navrh na vydanie opravneho uznesenia uz tam maju, takze uz ostava len cakat :)