Ejo
28.03.11,16:26
Dobrý deń. Ak živnostník nie je platiteľ DPH a ani registrovaný podĺa §7,7a, a iba teraz prvý krát nadobudol tovar z EU, je správne, ak mu dodávať vystavil faktúru bez DPH?
Podĺa mňa nie... Poradíte?
Ďakujem
Tweety
28.03.11,14:28
Dobrý deń. Ak živnostník nie je platiteľ DPH a ani registrovaný podĺa §7,7a, a iba teraz prvý krát nadobudol tovar z EU, je správne, ak mu dodávať vystavil faktúru bez DPH?
Podĺa mňa nie... Poradíte?
Ďakujem
Nie, nie je to správne. Fa mala byť s dph.
Ejo
28.03.11,14:39
Nie, nie je to správne. Fa mala byť s dph.
Ďakujem, aj ja som bola toho názoru. Klientovi som vysvetlila, že keď nemajú žiadnu registráciu a oni ju vystavili bez DPH, tak tento tovar vlastne nie je zdanený v žiadnom štáte.
Ďakujem.
Ejo
02.08.11,05:04
Ďakujem, aj ja som bola toho názoru. Klientovi som vysvetlila, že keď nemajú žiadnu registráciu a oni ju vystavili bez DPH, tak tento tovar vlastne nie je zdanený v žiadnom štáte.
Ďakujem.
Dobrý deň. Ešte by som sa spýtala, ak takýto živnostník, ktorý nie je registrovaný podľa §4,7, a obdrží faktúru od dodávateľaz EU bez DPH, čo je nesprávne, tak tento živnostník - odberateľ musí zdaniť tu, alebo čo s takouto faktúrou? Bude to chyba dodávateľa?
Ďakujem
zk24
02.08.11,05:09
Dobrý deň. Ešte by som sa spýtala, ak takýto živnostník, ktorý nie je registrovaný podľa §4,7, a obdrží faktúru od dodávateľaz EU bez DPH, čo je nesprávne, tak tento živnostník - odberateľ musí zdaniť tu, alebo čo s takouto faktúrou? Bude to chyba dodávateľa?
Ďakujem

Vratit dodavatelovi na prepracovanie.
Ejo
02.08.11,05:24
Vratit dodavatelovi na prepracovanie.
No oni to neprepracovali, veľmi ich to nezaujímalo. Odberateľ však uhradil čiastku, ktorá bola bez DPH. Može mať z toho odberateľ problém, ak táto faktúra nebude opravená?
zk24
02.08.11,05:37
No oni to neprepracovali, veľmi ich to nezaujímalo. Odberateľ však uhradil čiastku, ktorá bola bez DPH. Može mať z toho odberateľ problém, ak táto faktúra nebude opravená?

No, je jasne ze slovenskemu podnikatelovi sa to pacilo, lebo FA bola nizsia o DPH. Nebola uhradena DPH ani v jednej krajine, a pri kontrole s tym zarucene bude problem. Ake su sankcie, to neviem. Kazdopadne by som "kazala" zivnostnikovi aby kontaktoval dodavatela a ziadal opravnu FA. Aspon aby som bola kryta ako uctovnicka, pripadne aby bol kryty odberatel ze to riesil.

Predpokladame ze nesplnaju oslobodenie od DPH.

Tuto sa riesilo to iste: http://www.porada.sk/t64670-nespravne-vystavena-fa-bez-dph-z-holandska.html
Ejo
02.08.11,06:16
Ďakujem pekne.