KacenkaXX
28.03.11,18:28
Ahojte,
prosim Vas o radu, ako zauctovat v alfe dobropis. Som uplny zaciatocnik...
Mesacne platim na zaklade splatkoveho kalendara najom + energie cca 100 eur. Prisla mi vyuctovacia faktura s prelatkom, teda minusova faktura na 200 eur. Po dohode s prenajimatelom som dva mesiace nezaplatila a potom zacala opat platit dalej.
No a teraz mam problem, ako to zauctovat, ked vlastne nemam od nich ziadny doklad a minusova faktura mi ostava ako neuhradena...
Dakujem.
mondes
17.07.12,12:31
Dobrý deň, prosím Vás, mám došlú faktúru od Slovak Telekomu vo výške 381,82 Eur, t.j. nejaká pokuta za to, že sme zrušili internet. Faktúru sme neuhradili, nakoľko v Telekome nastala chyba a šéf si to bol s nimi vydiskutovať a na základe toho nám poslali dobropis- suma na vrátenie 296 Eur. Ako to zaúčtujem v alfe? Ako to spárujem, aby sa mi tá predošlá faktúra t.j. na 381,82 ponížila o 296 Eur? Ďakujem.
mondes
17.07.12,12:52
Dobrý deň, prosím Vás, mám došlú faktúru od Slovak Telekomu vo výške 381,82 Eur, t.j. nejaká pokuta za to, že sme zrušili internet. Faktúru sme neuhradili, nakoľko v Telekome nastala chyba a šéf si to bol s nimi vydiskutovať a na základe toho nám poslali dobropis- suma na vrátenie 296 Eur. Ako to zaúčtujem v alfe? Ako to spárujem, aby sa mi tá predošlá faktúra t.j. na 381,82 ponížila o 296 Eur? Ďakujem.

Môžem to urobiť tak, že obidve faktúry zaevidujem do záväzkov a cez ID uhradím aj ostrú faktúru aj dobropis a spárujem to so záväzkami? Alebo tie faktúry neevidujem do záväzkov, len zaúčtujem ten rozdiel? Prosím poraďte.