martin.otcenas
28.03.11,19:08
Dobry den,

Za rok 2010 som nevyuzil auto na podnikatelske ucely, avsak ani som ho neodhlasil (neskor som si povedal, ze nevadi a vyuzijem ho na podnikatelske ucely a spravim si nejake cestaky). Vo feb 2011 mi dosla ziadost o zaslanie danoveho priznania s tym, ze som mal podat danove do januara, co som nevedel, kedze podnikam kratko a rozumiem sa svojej robote, nie daniam a v minulom roku som mohol podat dodatocne k marcu 2010, preto som predpokladal, ze tento termin plati aj pre tento rok. Medzitym som pracovne odcestoval do zahranicia a doma ma uz cakala posta z danoveho, po ktorej prevzati som zostal velmi prekvapeny. Za nepodanie priznania napriek upomienke z danoveho mi udelili pokutu 1660eur. Rad by som sa spytal, ci je moznost riesit tuto zalezitost aj inak, ako zaplatenim pokuty. Stratnutie s ekonomkou budem mat az vo stvrtok, preto budem rad, ak ma niekto skor ukludni na webe. Je mozne dodatoce odhlasit auto a zaplatit nizsiu pokutu, alebo navrh na znizenie tejto pokuty. Su vobec nejake mozne riesenia?

Dakujem za kazdu informaciu, s ktorou sa bude dat nieco robit.
xiastro
28.03.11,18:31
Za nepodanie priznania napriek upomienke z danoveho mi udelili pokutu 1660eur. Rad by som sa spytal, ci je moznost riesit tuto zalezitost aj inak, ako zaplatenim pokuty. Stratnutie s ekonomkou budem mat az vo stvrtok, preto budem rad, ak ma niekto skor ukludni na webe. Je mozne dodatoce odhlasit auto a zaplatit nizsiu pokutu, alebo navrh na znizenie tejto pokuty. Su vobec nejake mozne riesenia? .

ono existuje nejaka moznost, ale to urcite ekonomka vie a vo stvrtok ti to navrhne ;)
Zita5
28.03.11,20:15
Dobry den,

Za rok 2010 som nevyuzil auto na podnikatelske ucely, avsak ani som ho neodhlasil (neskor som si povedal, ze nevadi a vyuzijem ho na podnikatelske ucely a spravim si nejake cestaky).

Vo feb 2011 mi dosla ziadost o zaslanie danoveho priznania s tym, ze som mal podat danove do januara, co som nevedel, kedze podnikam kratko a rozumiem sa svojej robote, nie daniam a v minulom roku som mohol podat dodatocne k marcu 2010, preto som predpokladal, ze tento termin plati aj pre tento rok.

Medzitym som pracovne odcestoval do zahranicia a doma ma uz cakala posta z danoveho, po ktorej prevzati som zostal velmi prekvapeny. Za nepodanie priznania napriek upomienke z danoveho mi udelili pokutu 1660eur. Rad by som sa spytal, ci je moznost riesit tuto zalezitost aj inak, ako zaplatenim pokuty. Stratnutie s ekonomkou budem mat az vo stvrtok, preto budem rad, ak ma niekto skor ukludni na webe. Je mozne dodatoce odhlasit auto a zaplatit nizsiu pokutu, alebo navrh na znizenie tejto pokuty. Su vobec nejake mozne riesenia?

Dakujem za kazdu informaciu, s ktorou sa bude dat nieco robit.

To je príliš drahé ponaučenie do budúcna za neplnenie si povinností voči DU .Mali ste reagovať na výzvu okamžite a podať DP k dani z MV , možno by to nebolo také bolestivé .

Podajte si žiadosť o odpustenie sankcií § 103
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-01-06-2010-a.html#hore) zákon o správe daní a poplatkov .Za podanie žiadosti je správny poplatok 16.50 euro za jednu žiadosť .Vyskúšajte , avšak ešte predtým si dajte do poriadku daňové priznania.

Dodatočne odhlásiť MV z dani k MV je tiež pod sankciou , treba si rozmyslieť krok , ktorý chcete učiniť .Rozhodne si nemyslite,že sankcia je už započítaná v sume pokuty(1660eur) to by bol Váš omyl .
Zita5
28.03.11,20:21
martin.otcenas
28.03.11,22:14
Dakujem obom za reakciu. Aspon ciastocne ste mi zlepsili dnesny vecer :) Verim, ze vo stvrtok uspejem a samozrejme kazdy dalsi krok bude po korektnom odovzdani danoveho. Akonahle budem mat nejaky progras, napisem pre dalsich poradakov. Ak ma niekto tipy, urcite som otvoreny...

Viem ze dodatocne odhlasenie MV je tiez pod sankciou, len som spekuloval, ci by nemohla nahradit pokutu - zial nie...

Ziadost o odpustenie sankcii vyzera zaujimavo, ale vyzera to prilis idealisticky, kazdopadne za pokus to stoji a dik za linky. Urcite podam odvolanie, lae netusim, ako bude formulovane, potom urcite napisem.

Clovek sa najlepsie uci na vlastnych chybach ;-)
Zita5
29.03.11,05:40
Dakujem obom za reakciu. Aspon ciastocne ste mi zlepsili dnesny vecer :) Verim, ze vo stvrtok uspejem a samozrejme kazdy dalsi krok bude po korektnom odovzdani danoveho. Akonahle budem mat nejaky progras, napisem pre dalsich poradakov. Ak ma niekto tipy, urcite som otvoreny...

Viem ze dodatocne odhlasenie MV je tiez pod sankciou, len som spekuloval, ci by nemohla nahradit pokutu - zial nie...

Ziadost o odpustenie sankcii vyzera zaujimavo, ale vyzera to prilis idealisticky, kazdopadne za pokus to stoji a dik za linky. Urcite podam odvolanie, lae netusim, ako bude formulovane, potom urcite napisem.

Clovek sa najlepsie uci na vlastnych chybach ;-)

Nie dodatočné odhlásenie MV so so spätným dátumom je tiež pod hrozbou pokuty min. 66,38 eur , avšak tento rok som sa už stretla u podnikateľa s pokutou 6,63 euro , čo mi vôbec nešlo do hlavy , že tak nízka pokuta ....
Silkov
26.02.12,21:20
Ja som volala na DÚ a spýtala som sa na pokuty ak podáme spätne prihlášku na auto od 1.1.2011 a pokutu za neskoré podanie DzMV za rok 2011. Pretože príjmy sú vysoké a potrebujeme výdavky. Pracovníčka DÚ mi potvrdila, že za prihlášku a lebo odhlášku cca. 6,6 eur a za neskoré podanie DzMV cca. 66 eur. Prosím máte takúto skúsenosť z praxe?