tinusska
28.03.11,22:00
Dnes sme kúpili novú elektrickú rúru. Umyla som ju telplou vodou, do kt. som dala prostriedok na riad. Potom som ju zapla asi na 45 min. na 200° - spodný aj horný ohrev. Večer som to spravila opäť. No stále je v byte taký "novotový" smrad, že sa bojím v nej aj piecť. Máte nejakú radu, ako ju vysmradiť? :)

A tiež, ak by ste mi vedeli poradiť, ako vyčistiť notebookovu tašku. Priateľ ju totižto používa ako "aktovku" do práce. je síce čierna, nič na nej nevidieť, ale za ten rok by sa ju už patrilo nejak očistiť... Taška je pevnejšia a je aj dosť vyplnená tou penou.

Ďakujem ludkovia.. :) :)
arizona
29.03.11,04:05
Ruru treba viackrat vypalit aby sa statil "novy" pach
Chobot
29.03.11,06:27
A tiež, ak by ste mi vedeli poradiť, ako vyčistiť notebookovu tašku. Priateľ ju totižto používa ako "aktovku" do práce. je síce čierna, nič na nej nevidieť, ale za ten rok by sa ju už patrilo nejak očistiť... Taška je pevnejšia a je aj dosť vyplnená tou penou.

Ďakujem ludkovia.. :) :)

V práčke na krátky program, pre istotu bez odstreďovania. Alebo ručne s kefou vo vani.
hubatá
31.03.11,11:08
Keď upečieš v rúre dobré cesnakové mäsko, tak novotový zápach sa stratí a rúra bude voňať už len domovom.....
ucitel.dotaznik
03.04.11,11:00
Jednoznacne sa toho nezbavis umyvanim rury,ako je uz vyssie uvedene treba ju vypalit, par aromatickych jedal upecenych v rure to prebije, takze len piect a piect :)