sophie isabel
28.03.11,23:14
ja viem su ludia s ovela vačšími problémami, no ste su mudri ludia prosím prosím..poradte mi.....
Mám malinku vnučku má cez dva roky no už rok jej stále ide soplík.....už boli jej rodičia aj na alelgológii na slovensku aj pri nejakej ludovej liečitelke v madarsku......no ja neviem....nič nepomáha.....kto si vie predstaviť že to malé čudo mi povie ako ide spinkať."daj ručku čo aj spravím, ona mi do nej vloží tých pár prštekov" potom zaspinka ale tak že sa pri nadýchnutiach strháva, ona chudáčik to zatial neregistruje......prosím ako urobiť aby moje slniečko už konečne spinkalo ako by malo...????....je u mňa málo no ak aj je ja neviem spať vôbec celé noci lebo sa bojím, že raz ju ten sopel zabije.....že sa nedokáže nadychnut.....

viem je už vela hodín ak to píšem....ale aj teraz sa jej ručka zmietala v mojej....
kto môže poradiť môže tu alebo aj na email....lakert@centrum.sk

dakujem.....možno nik nenapíše ale to je len tužba starého otca, ktorý lubi vnučku...no aj tak verím, že jeden človek napíše.....
dakujem všetkým.....

starký...
evuš
29.03.11,02:14
Dobré ráno,

rok v kuse, by nádcha trvať určite bez prestávky nemala. Naše deti, keď boli takí drobci ako Vaša vnučka, boli taktiež stále chorí a "usoplení" .... Boli sme v Šrobárovom ústave v Hornom Smokovci na liečení 6 týžďov. Zistili im reflux - strava sa v tomto prípade vracia "nahor", čo spôsobuje zahlienenie..., taktiež môže byť alergická na potraviny, treba vyšetriť nosné i krčné mandle, atď .... Nám nakoniec pomohla 1/2 ročná diéta bez mlieka, čokolády....... /vylúčili sme všetko, čo zahlieňovalo/, s liekmi, ktoré nám predpísali v spomínanom ústave + preplachovanie nosa so slanou vodou /tá robí zázraky/ ... ale u nás si myslím, že zabralo najmä to, že z toho proste "vyrástli".... Asi som Vám moc nepomohla, ale treba možno zmeniť detskú lekárku, alergologičku... a určite sa pýtať na vyšetrenia a nástojiť na tom, aby zistili dôvod !!! Želám skoré uzdravenie vnučky a radosť z nej !
vogueestylee
29.03.11,07:52
to bude mliekom aj podla mna, zahlienuje, a davat cokoladu 2 rocnemu decku - zato by mala socialka brat deti automaticky.. treba ist na alergo zistit naco je alergicka
monok
29.03.11,10:01
Nech ide na ORL a pozru jej nosnu mandlu, moze ju mat zvacsenu a ta jej moze sposobovat na jednej strane sople a na druhej zhorsovat nocne dychanie.
terezamaria
29.03.11,10:16
Na nádchu je veľmi dobré homeopatikum Coryzalia, ktoré sa cumle každú hodinu.
Tiež by som malinkú svietila medzi očkami na koniec nosa Bioptron lampou, nám to v rodine pomáha.
Volila by som tiež návštevu ORL ambulancie, či nie sú na príčine nosné mandle.
ludmilla
29.03.11,10:29
Nech ide na ORL a pozru jej nosnu mandlu, moze ju mat zvacsenu a ta jej moze sposobovat na jednej strane sople a na druhej zhorsovat nocne dychanie.

Presne tak - ORL dôkladné vyšetrenie, zrejme ide o adenoidy.
ludmilla
29.03.11,11:34
Na nádchu je veľmi dobré homeopatikum Coryzalia, ktoré sa cumle každú hodinu.
Tiež by som malinkú svietila medzi očkami na koniec nosa Bioptron lampou, nám to v rodine pomáha.
Volila by som tiež návštevu ORL ambulancie, či nie sú na príčine nosné mandle.


Homeopatiká sú tiež veľmi dobrá voľba, až po dôkladnom vyšetrení.
Pridám tiež niečo k homeopatikám vhodných pri nádche u malých detí a mladistvých. Homeopatii sa venujem už dlhšie (absolvovala som kurzy) a naša rodina je liečená väčšinou len homeopatikami a úspešne. Mám dokonca základnú homeopatickú lekárničku.
Pre nádchu existuje celý repertoár homeopatík, veľa z nich je už u nás dostupných a u susedov v Rakúsku určite. Ale homeopatiká treba presne dávkovať podľa stavu nádchy iba tak docielime účinku.

Deti a mládež - nádcha - homeopatiká.

Aconitrum:
Homeopatikum veľmi dôležité v začiatkoch náhlej nádchy, ktorá je zapríčinená studeným vetrom, nos je upchatý, sliznica suchá, časté kýchanie, deti sú bojazlivé, nepokojné, môže veľmi rýchlo stúpnuť teplota.

Allium cepa:
tečúca vodná nádcha, časté kýchanie, nos je celý červený, boľavý, ľahký zápal spojiviek, nedráždivý tok sĺz, bolesti hrdla, kašeľ. Čerstvý vzduch zlepšuje celú situáciu, naopak teplý vzduch v izbe zhoršuje situáciu.

Arsenicum album:
silná nádcha, vodný sekrét, sliznica nosa a spojivky sú silno podráždené, s pálivými rankami. Deti sú väčšinou chudé, sú citlivé na chlad a "striasa" ich častejšie zima. Stav sa zhoršuje za dažďa a chladu, zlepšuje sa v teplej miestnosti.

Dulcamara:
Je osvedčený jesenný prostriedok (hlavne v mojej domácnosti). Nádcha prichádza spolu s chladným počasím, hlavne po zmoknutí, alebo pri vlhkých, studených dňoch. Nos je veľmi upchatý, je suchý alebo je žlto-biely sekrét.
Nádcha sa zlepšuje v teplých miestnostiach a naopak pri pobyte na studenom vzduchu vonku sa znovu zhoršuje.

Euphrasia:
Podobná Allium cepa, ale pálivý, bolestivý, s rankami zápal spojiviek, pri miernom vodnom sekréte z nosa.

Hydrastis:
Dlhšie trvajúca tečúca nádcha, buď vodnatá - dráždivá alebo hustejšia, viskózna žlto-zelenej farby.

Kalium bichromicum:
Upchaný nos, s lepkavým ťahavým (akoby nitky)bielym sekrétom. Veľmi dôležitý prostriedok pri dlhodobých nádchach so zápalom eustachovej trubice, pri účasti zápalu stredného ucha alebo zápalu dutín.

Luffa operculata:
Dlhodobá chronická nádcha s krustami v nose, pocitom tlaku na čele s podozrením na zápal dutín. Zlepšenie vonku na čerstvom vzduchu, zhoršenie v suchej miestnosti.

Nux vomica:
Nepríjemná dlhodobá chronická nádcha v noci, ráno typické záchvaty kýchania, ráno je sekrét z nosa je vodnatý, cez deň prechádza z vodnatého na upchatý nos, zhoršenie pri studenom vzduchu (dlhodobá chronická nádcha), v teplých izbách znovu sekrét vodnatie. Deti sú veľmi citlivé na prievan, celkovo sú netrpezlivé a dráždivé.

Pulsatilla:
Upchatý nos v teplých miestnostiach s hustým, miernym, žltým sekrétom. Zlepšenie vonku na čerstvom vzduchu. Vo všeobecnosti plačlivé deti, prítulné a veľmi náladové.

Sabadilla:
Silná, vodnatá, tečúca nádcha, často sprevádzaná bolesťami hlavy a očí. Typické časté kýchanie, zlepšenie s teplými obkladmi.

Sticta pulmonaria:
Suchá nádcha so silno upchatým nosom, "smrkanie" sa nedarí. Prechladnutie sa vyvíja smerom z nosa k prieduškám. Deti po niekoľkých dňoch dostanú bronchitídu (zápal priedušiek), čerstvý vzduch zlepšuje symptómy.

Dávkovanie:
Treba použiť správny prostriedok s potenciou D12 ( s nižšou potenciou, poväčšine určené na samoliečbu).
V začiatkoch symptómov každé 2 hodiny 5 globúl, v ďalšom priebehu 3x denne 5 globúl až po zlepšenie ťažkostí.
ludmilla
29.03.11,11:57
Bábätká, kojenci - nádcha - homeopatiká.

Ammonium carbonicum:
Nádcha u "bacuľatých" detí so sklonom k prechladnutiu, silný vodnatý nosový sekrét, nádcha sa vyvíja zhoršene hlavne v noci v spánku, dieťatko má upchatý noštek a až nedostatok vzduchu, problémy s dýchaním

Lycopodium:
Tečúca nádcha u bábätiek a kojencov, dieťatko sa budí náhle z hlbokého spánku, preto je aj cez deň veľmi podráždené, má zlú náladu. Zlepšenie prichádza väčšinou po polnoci a na čerstvom vzduchu.

Sambuccus nigra:
Najlepší z prostriedkov pri "Bábätkovskej", kojeneckej nádche. Bábätká pri dýchaní v nosíkom pískajú, chrápu, noštek je suchý, upchatý, dieťatko nemôže dobre spinkať ani papať.

Zincum:
Tiež osvedčený homeopatický prostriedok pri kojeneckej nádche s upchatým noštekom, kašli zvlášť v noci.

Dávkovanie také isté ako u detí , bábätká, kojenci deti mladšie ako 1 rok - globulky sa rozpustia na plastovej lyžičke s vodou, čajíkom (nikdy nie s mliekom).
Valcake
29.03.11,12:25
Zdravím, môjmu synovi už v 2 rokoch museli vybrať nosné mandle. Bol na tom podobne ako vaša vnučka. Nerada som s tým súhlasila, ale na ORL ma presvedčili, lebo sme vyskúšali všetko možné... mal stále zdurenú sliznicu, takže to tým ani nekončilo no bolo to dáááávno...v každom prípade ORL vyšetrenie...
sophie isabel
29.03.11,12:33
Dakujem za Tvoj názor aj za námahu na odpísanie, viem nosné mandle maju do toho moc čo povedať, mne osobne ich tiež vybrali aj malej povedali že musia vyvrať no vraj je na to ešte mooc malička čo sa mi zdá ako somarina.....
Laco....
Indeed
29.03.11,12:40
ja pri nádche si kvapkám do nosa morskú vodu .

A pomáha .
Marta 10
30.03.11,06:09
Mala som podobné problémy so synom. Keď mal cca 3 roky odporúčali mu lekári vybrať nosné mandle, vraj by to malo pomôcť. Mandle sme dali vybrať, ale nepomohlo to. Nakoniec sme sa obrátili na homeopatičku a až po užívaní homeopatických liekov problémy prestali. Skúste aj túto alternatívu, je najmenej agresívna - vrele odporúčam, pravdaže až po porade s homeopatom.
ACCNT
30.03.11,15:43
ja pri nádche si kvapkám do nosa morskú vodu .

A pomáha .

a odkial ju mas? predpokladam, ze si nechodis kazdy tyzden nabrat niekde ku moru.
a ako si ju aplikujes? zaklonis hlavu a kvapnes par kvapiek? alebo si ju striekas nejakym sprejom a hlavu mas normalne zvislo(a voda vytece)?
neviem si ale predstavit, co sa stane, ked ti par kvapiek zatece do pluc, nestipe to?


vyskusam - aj ja mam problem, ze rano a vecer sa musim vysmrkat nech sa deje hocico, ci som zdravy/chory, ci je vonku pekne/skaredo,...
btw este som kdesi cital, ze by mohol pomoct pobyt pri mori.
cibka1
02.04.12,10:06
Dobré ráno,

rok v kuse, by nádcha trvať určite bez prestávky nemala. Naše deti, keď boli takí drobci ako Vaša vnučka, boli taktiež stále chorí a "usoplení" .... Boli sme v Šrobárovom ústave v Hornom Smokovci na liečení 6 týžďov. Zistili im reflux - strava sa v tomto prípade vracia "nahor", čo spôsobuje zahlienenie..., taktiež môže byť alergická na potraviny, treba vyšetriť nosné i krčné mandle, atď .... Nám nakoniec pomohla 1/2 ročná diéta bez mlieka, čokolády....... /vylúčili sme všetko, čo zahlieňovalo/, s liekmi, ktoré nám predpísali v spomínanom ústave + preplachovanie nosa so slanou vodou /tá robí zázraky/ ... ale u nás si myslím, že zabralo najmä to, že z toho proste "vyrástli".... Asi som Vám moc nepomohla, ale treba možno zmeniť detskú lekárku, alergologičku... a určite sa pýtať na vyšetrenia a nástojiť na tom, aby zistili dôvod !!! Želám skoré uzdravenie vnučky a radosť z nej !

ja mám tiež tento problém so synom 5 ročným, vkuse soplí, od rána do večera, od septembra do júna
u alergologičky sa liečime, berie aj sprey do nosa, ale ak ho predpíše aj pri ďalšej návšteve, tak jej ho asi hodím do ksichtu, tiež berie sirup od alergie, no rovnaký účinok,

začala som mu striekať vincentku, tak uvidíme, lebo žiadne kvapky ani spreje z lekárne neúčinkuju, a dávkovať mu ničo čo nezaberá už nemienim!
boli sme aj pri mori, prepláchlo ho slanou vodou poriadne, ale sopliky nezmizli

kravské mlieko a všetky výrobky z neho som vylúčila, poctivo študujem každý obal či náhodou neobsahuje mlieko, evuš, nevieš ako je to s kozím mliekom? či aj ono zahlieňuje? malému kozie veľmi chutí a mliečne jedlá má veľmi rád, nerada by som ho o to obrala...

ten reflux čo spomínaš, niečo na tom bude, neter bola tiež každú chvíľu chorá, stále kašlala a zistili jej tento reflux, ako dodržuje dietu, už rok nebola chorá...
myara
02.04.12,10:25
a odkial ju mas? predpokladam, ze si nechodis kazdy tyzden nabrat niekde ku moru.
a ako si ju aplikujes? zaklonis hlavu a kvapnes par kvapiek? alebo si ju striekas nejakym sprejom a hlavu mas normalne zvislo(a voda vytece)?
neviem si ale predstavit, co sa stane, ked ti par kvapiek zatece do pluc, nestipe to?


vyskusam - aj ja mam problem, ze rano a vecer sa musim vysmrkat nech sa deje hocico, ci som zdravy/chory, ci je vonku pekne/skaredo,...
btw este som kdesi cital, ze by mohol pomoct pobyt pri mori.

morsku vodu predavaju v lekarni, vo forme spreja, skus Quixx, Mar Plus a ine, v leakrni ti urcite poradia
cibka1
02.04.12,10:30
morsku vodu predavaju v lekarni, vo forme spreja, skus Quixx, Mar Plus a ine, v leakrni ti urcite poradia


morská voda zaberie len na sople vytvorené z nachladnutia, určite nie na alergické sople, ktoré pretrvávajú dlhodobo, mám odskúšané!

radšej si dávaj vincentku

ak by si bol pri mori a tak preplachoval nos, to je úplne iné, ale tieto spreje nezaberajú, aspoň mne ani synovi nie
vanessa2
02.04.12,10:53
mam 5 ročného synčeka ktorý má už rok problemy s noštekom, je alergik a pri zhoršení alergie v noci ked zaspinka tak počujem ako chrčí na nose, niekedy tak strašne,že ho počuť aj do vedľajšej izby, v noci ho často chytí kašel , napina ho na zvracanie, až sa velakrat pozvracal, kašle aj hodinu , potom to prejde a cely den je maly v pohode. chodili sme s nim po všetkých možných vyšetreniach, mala som už všetky možné morské vody, kupila som i inhalator na inhalovanie vincentky. ked som to konzultovala s načou alergologičkou tak povedala,že je to alergia a malý je dosť ťažký alergik, kazala mi inhalovať tú vincentku, jedno obodie mi dala avamys do nošteka, teraz mame opat livostin. zhorší sa mu to ked je nachladnutý a teraz ked začali pele.doktorka vravela,že sú to akoby také zachvatové kašle z alergie na podklade rhinopatie /neviem ako sa to pise/. Nám to začalo vstupom do škôlky, do troch rokov nebol vôbec chory a to sa narodil ako 1600 g drobček, od 4 rokov vstupom do škôlky je dva dni v školke a mesiac doma,čo bojujeme s nočným kašlom, s nádchami. Už som rozhodnutá,že ho do tej škôlky budem davať fakt minimalne, lebo ked nechodil do škôlky januar-februar vôbec sme nemali žiadne problemy, uvažujem,že budeme navštevovať soľnú jaskynu, kiež by nam pomohla
Jurivo
02.04.12,11:07
My pri deťoch používame na nádchu Physiomer (obsahuje prírodnú izotonickú morskú vodu). Jemnou a prirodzenou cestou prečistí nos a nosné dutiny.
Na nádchu je dobré zapariť horúcou vodou koliesko cibule a pomaly piť. Pre deti kvôli lepšej chuti sa na drobno pokrájaná cibuľa zaleje polievkovou lyžicou medu (najlepší je pravý lesný včelí med), nechá sa pár hodín v uzavretej fľaši v teple. Keď cibuľa pustí šťavu pije sa po 1-2 čajových lyžičkách niekoľkokrát denne.

Veľmi dobré je podávať surové ovocné a zeleninové šťavy(mrkva, petržlen, jablko a pod.)
Z mliečnych výrobkov uprednostniť jogurty a kyslé mliečne výrobky.
Nepodávať sladené a sýtené nápoje (prekysľujú organizmus).

Celkovo treba podporiť imunitný systém dieťaťa (kolostrum, imunoglukan a pod.).
cibka1
02.04.12,11:21
mam 5 ročného synčeka ktorý má už rok problemy s noštekom, je alergik a pri zhoršení alergie v noci ked zaspinka tak počujem ako chrčí na nose, niekedy tak strašne,že ho počuť aj do vedľajšej izby, v noci ho často chytí kašel , napina ho na zvracanie, až sa velakrat pozvracal, kašle aj hodinu , potom to prejde a cely den je maly v pohode. chodili sme s nim po všetkých možných vyšetreniach, mala som už všetky možné morské vody, kupila som i inhalator na inhalovanie vincentky. ked som to konzultovala s načou alergologičkou tak povedala,že je to alergia a malý je dosť ťažký alergik, kazala mi inhalovať tú vincentku, jedno obodie mi dala avamys do nošteka, teraz mame opat livostin. zhorší sa mu to ked je nachladnutý a teraz ked začali pele.doktorka vravela,že sú to akoby také zachvatové kašle z alergie na podklade rhinopatie /neviem ako sa to pise/. Nám to začalo vstupom do škôlky, do troch rokov nebol vôbec chory a to sa narodil ako 1600 g drobček, od 4 rokov vstupom do škôlky je dva dni v školke a mesiac doma,čo bojujeme s nočným kašlom, s nádchami. Už som rozhodnutá,že ho do tej škôlky budem davať fakt minimalne, lebo ked nechodil do škôlky januar-februar vôbec sme nemali žiadne problemy, uvažujem,že budeme navštevovať soľnú jaskynu, kiež by nam pomohla

tak teraz si presne opísala situáciu u nás...
lieky na alergiu, livostin, aerius, awamys...,
neustále sople, dva týždne kašle, dva lepšie a stále dookola...

zo škôlky by som ho asi nebrala, tieto malé deti si len budujú imunitu a učia sa bojovať proti bacilom, ak ho zoberieš zo škôlky a pôjde do školy, potom ti bude stále chorý tam a to už bude náročnejšie aj z hľadiska učenia sa...

soľné jaskyne..hmm... tieto umelo vytvorené určite nie, zabralo by, keby si išla do pravej solnej bane...šak skúsiť môžeš, možno vám zaberie...

veru, tiež neviem čo by tomu môjmu krpcovi zabralo, ja som nasadila vincentku, vysadila kravske mlieko, bravčove maso, vypražané a zasmažené jedlá, bielu muku

ja som rozhodnutá zmeniť stravovanie, lenže ma odrádzadzajú tieto umelé a chemicky ošetrené potraviny, najradšej by som kúpila záhradu a sama pestovala, určite sa budem snažiť nakupovať v bio obchode a po dedinách od pestovateľov a chovateľov, bude to určite časovo náročné (najjednoduchšie je zájsť do hyperobchodov kde je všetko poruke), ale niečo pre zdravie môjho syna musím robiť!

sestra s dcérkou chodila 5 rokov k imunologičke, využívala množstvo liekov, mala všetky sirupy z lekárne od kašla a zabralo liečenie v smokovci v šrobarovom ustave, kde jej zistili reflux, takže celé roky brala zbytočne lieky čo jej predpisovali lekári, stačilo upraviť stravu a dieťa nebolo už rok choré! a to mávalo predtým také záchvaty kašľa, cez noc aj cez deň, až z toho vracala!

my máme zasa problém s tým soplom a z toho sopla si myslím kašle...
budem sa snažiť zmeniť stravu a viac pohybu vonku...

najradšej by som sa odsťahovala na dedinu, chovala zvieratá a pestovala všetko čo by sa dalo...
cibka1
02.04.12,11:27
My pri deťoch používame na nádchu Physiomer (obsahuje prírodnú izotonickú morskú vodu). Jemnou a prirodzenou cestou prečistí nos a nosné dutiny.
Na nádchu je dobré zapariť horúcou vodou koliesko cibule a pomaly piť. Pre deti kvôli lepšej chuti sa na drobno pokrájaná cibuľa zaleje polievkovou lyžicou medu (najlepší je pravý lesný včelí med), nechá sa pár hodín v uzavretej fľaši v teple. Keď cibuľa pustí šťavu pije sa po 1-2 čajových lyžičkách niekoľkokrát denne.
toto robievam aj ja, ale cibuľu prevarím, dám med a malému to dávam piť ako čaj, je to výborné pri kašli, ale na sople nám to nepomáha

Veľmi dobré je podávať surové ovocné a zeleninové šťavy(mrkva, petržlen, jablko a pod.)
keby to tak malé dieťa chcelo vypiť....
Z mliečnych výrobkov uprednostniť jogurty a kyslé mliečne výrobky.
práveže nie! pri dlhotrvajúcom kašli vylúčiť všetky mliečne výrobky!
Nepodávať sladené a sýtené nápoje (prekysľujú organizmus).
súhlasím!

Celkovo treba podporiť imunitný systém dieťaťa (kolostrum, imunoglukan a pod.).
dávala som imunoglukan, echinaceu..... nezaberá, sople má aj tak stále, aj keď je pravda, že nebol až taký chorľavý a keď aj prechladol, neprešlo mu to do priedušiek a rýchlejšie sa z toho dostal, ale na sople to účinok nemalo :-(


.
vanessa2
02.04.12,11:49
to my byvame na dedine na kysuciach les blízko takze vzduch si myslim idealny, len mi ho je luto davat fakt do skôlky, ked v noci aj hodinu-dve kasle a nespi rano je nevyspaty, nervozny, vyskusala som i physioner, na imunitu mal bronchovaxom čo mu nasadila alergologička dokonca vyuzival až dve balenie a ako hovorím ked nejde do skôlky tak je vsetko o,k. tuto noc sme mali zlu od pol dvanastej do pol jednej rano kašel až natahovanie na zvracanie. ako ktorý den, lekarka mi povie, u alergika normalne a viac to nerieši. rozmyšlam ,že si zaplatim pobyt v kupeloch, pojdem s nim aj ked viac ako na týzden sa mi uvolniť z práce nebude dat. a to som mu do dvoch rokov davala len ha protialergické mlieko, jedna doktorka sa v martine, kam sme chodili kedže sa narodil ako nedonoseny na kontrole smiala,že zbytočne som financovala vyrobcov, že aj ked bol nedonosený,stačilo len do 6 mesiacov davat toto mlieko. človek by dal pre nho všetko , len aby sme sa z tých alergíí a všetkého možného dostali, držím aj vam palce
Mirica-LV
02.04.12,11:54
avamys niekomu aj pomáha?, moje deti (6 a 2 roky) ho používajú cca 2 roky a jediné čo z toho máme je že hocikedy sa im pustí krv z nosa, potvrdila nám to aj alergologička, že u citlivejších ľudí pri dlhšom užívaní to môže nastať, tak teraz nám dala nasofan(tuším tak sa to volá)
myara
02.04.12,18:20
morská voda zaberie len na sople vytvorené z nachladnutia, určite nie na alergické sople, ktoré pretrvávajú dlhodobo, mám odskúšané!

radšej si dávaj vincentku

ak by si bol pri mori a tak preplachoval nos, to je úplne iné, ale tieto spreje nezaberajú, aspoň mne ani synovi nie

mne to napr. poradili na ORL, na tehotensku "nadchu" rozhodne je to lepsie ako si nic nedat
avalik
02.04.12,18:48
mam 5 ročného synčeka ktorý má už rok problemy s noštekom, je alergik a pri zhoršení alergie v noci ked zaspinka tak počujem ako chrčí na nose, niekedy tak strašne,že ho počuť aj do vedľajšej izby, v noci ho často chytí kašel , napina ho na zvracanie, až sa velakrat pozvracal, kašle aj hodinu , potom to prejde a cely den je maly v pohode. chodili sme s nim po všetkých možných vyšetreniach, mala som už všetky možné morské vody, kupila som i inhalator na inhalovanie vincentky. ked som to konzultovala s načou alergologičkou tak povedala,že je to alergia a malý je dosť ťažký alergik, kazala mi inhalovať tú vincentku, jedno obodie mi dala avamys do nošteka, teraz mame opat livostin. zhorší sa mu to ked je nachladnutý a teraz ked začali pele.doktorka vravela,že sú to akoby také zachvatové kašle z alergie na podklade rhinopatie /neviem ako sa to pise/. Nám to začalo vstupom do škôlky, do troch rokov nebol vôbec chory a to sa narodil ako 1600 g drobček, od 4 rokov vstupom do škôlky je dva dni v školke a mesiac doma,čo bojujeme s nočným kašlom, s nádchami. Už som rozhodnutá,že ho do tej škôlky budem davať fakt minimalne, lebo ked nechodil do škôlky januar-februar vôbec sme nemali žiadne problemy, uvažujem,že budeme navštevovať soľnú jaskynu, kiež by nam pomohla

co tak zmenit skolku? urcite tam su nejake alergeny, ktore malemu vadia
korela
02.04.12,21:18
Starký, akú konzistenciu má ten hlien, akú farbu?
cibka1
03.04.12,05:40
to my byvame na dedine na kysuciach les blízko takze vzduch si myslim idealny, len mi ho je luto davat fakt do skôlky, ked v noci aj hodinu-dve kasle a nespi rano je nevyspaty, nervozny, vyskusala som i physioner, na imunitu mal bronchovaxom čo mu nasadila alergologička dokonca vyuzival až dve balenie a ako hovorím ked nejde do skôlky tak je vsetko o,k. tuto noc sme mali zlu od pol dvanastej do pol jednej rano kašel až natahovanie na zvracanie. ako ktorý den, lekarka mi povie, u alergika normalne a viac to nerieši. rozmyšlam ,že si zaplatim pobyt v kupeloch, pojdem s nim aj ked viac ako na týzden sa mi uvolniť z práce nebude dat. a to som mu do dvoch rokov davala len ha protialergické mlieko, jedna doktorka sa v martine, kam sme chodili kedže sa narodil ako nedonoseny na kontrole smiala,že zbytočne som financovala vyrobcov, že aj ked bol nedonosený,stačilo len do 6 mesiacov davat toto mlieko. človek by dal pre nho všetko , len aby sme sa z tých alergíí a všetkého možného dostali, držím aj vam palce

tak to sme skoro susedky ;-) ja bývam tiež na kysuciach

mne syn minulu noc tiež veľmi kašľal, ale túto noc som mu dala navyše vankúš, tak toho kašľa bolo pomenej, a nechala som otvorené dvere do spálne, aby tam nebol taký suchý vzduch...a v škôlke vraj vôbec nekašle keď majú poobedňajší spánok... to len doma v noci, už som rozmýšľala, že ho skúsim nechať spať v obývačke (roztiahneme si sedačku a bude mať zážitok) a ak by tam prestal kašlať, tak som schopná kvôli nemu vymeniť izby a presťahovať nábytok :)

verím že chceš urobiť pre neho všetko, pobyt v kúpeľoch, no neviem, možno keby si chodila pravidelne každý rok a aspom na 6 týždňov tak by to účinok malo, a k tomu aspom 2x do roka na dva týždne k moru (toto radili aj mne, ale kto si to môže dovoliť?)

skús mu dávať pred spaním teplé mlieko s maslom a medom, aj keď zasa niektorí tvrdia, že pred spaním to nie je dobré lebo mlieko zahlieňuje, ale keď vyskúšaš, aspom uvidíš či sa niečo zmenilo...(ja mu to tiež dávam keď mi kašle aj cez deň)
ja idem malému nasadiť zázvorový čaj (z čerstvého zázvoru), ten je vraj dobrý na kašeľ, tak uvidíme...a skúsim mu potierať priedušky masťou na spánok...

ale keď tvrdíš že ten kašeľ sa objavuje len po návšteve škôlky... a cez deň kašle?
tak potom vyskúšaj ten imunoglukan, ale nám zabral len nachvílku...
alebo zmeň škôlku, možno mu tam naozaj niečo vadí keď pri dlhodobejšom pobyte doma nekašle...


ja si myslím, že môj syn kašle hlavne kvôli tým soplom, on si už tak zvykol, že nemá potrebu smrkať a to je zlé, a naozaj neviem ako proti tým soplom bojovať...
cibka1
03.04.12,05:42
avamys niekomu aj pomáha?, moje deti (6 a 2 roky) ho používajú cca 2 roky a jediné čo z toho máme je že hocikedy sa im pustí krv z nosa, potvrdila nám to aj alergologička, že u citlivejších ľudí pri dlhšom užívaní to môže nastať, tak teraz nám dala nasofan(tuším tak sa to volá)

to máš pravdu, ja sama beriem avamys a veru už sa mi tvoria také krvné zrazeninky, tak som začala vynechávať jednu dávku... a asi ho prestanem užívať úplne...
cibka1
03.04.12,05:43
mne to napr. poradili na ORL, na tehotensku "nadchu" rozhodne je to lepsie ako si nic nedat


ak ti to zaberá, tak je to v poriadku
ale pozor, ani tieto "čisté morské spreje" sa nesmú užívať dlhodobo...vincentka áno
vanessa2
04.04.12,06:17
ahojte, cez den vôbec nekašle len v noci, zmeniť skolku to nie je take jednoduche na dedine, chodiť do druhej dediny cca.5 km to by som vôbec nestihala ho zaviesť a ist rychlo do roboty, a kedže pracujem cca 7 km od domu kde chodim autobusom ani prac.doba by sa mi nedala upraviť, lebo mam 8hod.uvazok robim od 7-15 ale do prace prestupujem, lebo nie vždy mi ide priamy autobus. a zas v škôlke ma spolužiakov byvalych, tak je lepšie si myslim,ked bude poznať deti v škole
cibka1
04.04.12,08:05
ahojte, cez den vôbec nekašle len v noci, zmeniť skolku to nie je take jednoduche na dedine, chodiť do druhej dediny cca.5 km to by som vôbec nestihala ho zaviesť a ist rychlo do roboty, a kedže pracujem cca 7 km od domu kde chodim autobusom ani prac.doba by sa mi nedala upraviť, lebo mam 8hod.uvazok robim od 7-15 ale do prace prestupujem, lebo nie vždy mi ide priamy autobus. a zas v škôlke ma spolužiakov byvalych, tak je lepšie si myslim,ked bude poznať deti v škole

viem že to nie je jednoduche meniť škôlku, a keď nekašle cez deň, tak si myslím že by to bolo aj zbytočné

tak to máme spoločné, aj ten môj kašle len v noci, pridala som mu vankúš a nechávam otvorené dvere, tak je toho kašľa pomenej a ideme skúsiť spávať v obývačke, aby som zistila, či ho niečo v tej spálni nedráždi...

no, neviem čo budeme s tými našimi krpcami robiť...už som aj pozerala že by sme kúpili nejakú staršiu chalupu na dedine, predsa je tam iný vzduch ako v meste, ale keďže vy bývate na dedine a blízko lesa a tiež máte ten istý problém...riešenie asi treba hľadať niekde inde...
Andulka85
12.04.12,08:54
Tiez ma napadlo, ze to mozu byt mandle, ale na to by mala byt vnucka vysetrena ORL lekarom. Tam vas doktor neposlal? Moja neter mala podobne problemy. Vecne mala sopliky a k tomu teploty. Takze nurofen papala dost casto. Po vybrati mandli sa jej velmi ulavilo. Ja mam tiez chronicku nadchu. Je to neprijemne, no na druhej strane, hlieny aspon z tela odchadzaju. Horsie by bolo, keby stekali na priedusky a tam vyvolali zapal. To uz potom nepomoze nic len antibiotika. Mne pomohlo, ked som vysadila kysle potraviny - mlieko, cukor, cierny caj a kavu. A dobre je aj dutiny nahrievat.
cibka1
24.05.12,07:46
dievčatá,
začala som malému vyplachovať nos slanou vodou, zo začiatku ráno a večer a teraz už len ráno, a soplíky sú na ústupe :), taktiež som mu pred pár dňami začala vytierať nos rakytníkovým olejom, síce má zafarbený noštek, ale zdá sa, že tie sople povoľujú ;)