sportik
29.03.11,08:00
Dostal som vypoved a musim sa ist nahlasit na Urad prace. Do kolkych dni tak musim urobit a ake vsetky papiere tam budem potrebovat? Vdaka za odpoved.
ivka70
29.03.11,06:06
Na Urad prace sa nemusis prihlasit vobec, nie je to povinne :).
Ak vsak chces byt evidovana od 1. dna po ukonceni PP, treba to stihnut do 7 kalendarnych dni.
Ak sa neprihlasis, treba sa prihlasit v Zdravotnej poistovni ako dobrovolne poistena osoba.

Urcite si zober so sebou ukoncenie PP (vypoved, dohoda), zapoctovy list, doklad o najvyssom dosiahnutom vzdelani (vsetko kopie).

ak vsak aj niektoru z tych veci mat nebudes, nie je to prekazkou ist sa registrovat, povedia ti co a dokody mas priniest.
sportik
29.03.11,06:13
Na Urad sa prihlasim, kedze mam narok na davku v nezamestnanosti. Teda ak sa nahlasim toho 7.2. a prac. pomer mi konci 31.3., budem mat tych 7 dni vykrytych? Teda stat za ten tyzden za mna vyplati spätne socialne aj zdravotne poistenie? Nemusim sa ist nahlasit hned k 1.2.? Moje trvale bydlisko je vzdialene vyse 500 km.
veronikasad
29.03.11,06:15
Na Urad sa prihlasim, kedze mam narok na davku v nezamestnanosti. Teda ak sa nahlasim toho 7.2. a prac. pomer mi konci 31.3., budem mat tych 7 dni vykrytych? Teda stat za ten tyzden za mna vyplati spätne socialne aj zdravotne poistenie? Nemusim sa ist nahlasit hned k 1.2.? Moje trvale bydlisko je vzdialene vyse 500 km.
skontroluje si dátumy spätne sa prihlasovať nedá), nenechávaj si prihlásenie na posledný deň
truch
29.03.11,06:16
Na Urad sa prihlasim, kedze mam narok na davku v nezamestnanosti. Teda ak sa nahlasim toho 7.2. a prac. pomer mi konci 31.3., budem mat tych 7 dni vykrytych? Teda stat za ten tyzden za mna vyplati spätne socialne aj zdravotne poistenie? Nemusim sa ist nahlasit hned k 1.2.? Moje trvale bydlisko je vzdialene vyse 500 km.

Prihlás sa do 7.4., nie 7.2:), bude sa to brať od 1.4. spätne
sportik
29.03.11,06:18
Jezisku, preklepy. Malo tam byt 1.4. a samozrejme k 7.4. Ospravedlnujem sa.
sportik
29.03.11,06:22
Este 2 otazocky: Urad prace dava nejake tlaciva na vyplnenie, je potrebne tam vyplnat aj nieco od posledneho zamestnavatela, ked uz mam k dispozicii vypoved i zapocet? A do zdravotnej poistovne sa nahlasujem ja a dokedy to musim urobit?
veronikasad
29.03.11,06:35
Od zamestnávatela (ak ich bolo v posledných 3 rokoch viac,tak od všetkých), potrebuješ takéto vyplnené tlačivo

http://www.socpoist.sk/ext_dok-potvrdenie-zamestnavatela-na-ucely-naroku-na-davku-v-nezamestnanosti/40808c

Nemusíš čakať kým ti ho dajú na UP, môžeš si ho stiahnuť a dať vyplniť skôr. (u posledného zamestnávatela ak bude mať hotovú výpltu za marec).
sportik
29.03.11,06:46
Dakujem vsetkym.