matko871
29.03.11,09:21
Dobry den,
Ako temu na seminarnu pracu som dostal "Zisk podniku (druhy a typy zisku)". Chcem sa opytat, aky je rozdiel medzi druhmi a typmi? Co patri do druhov a co do typov? Na internete je to vsade inak, prosim, o pomoc...:confused:
Dakujem
Indeed
29.03.11,12:32
Jeden mudry daňový poradca povedal,že zisk je: " účtovná kategoria ".
Indeed
29.03.11,12:37
čo tam vešiate plačúceho smajla ???

Rozdielné typy zisku som nevymyslel JA ani zadavateľ témy,

ALE zadavateľ seminarnej práce

profesor na VŠ

kontaktujte JEHO !!!!!
Stefan2005
29.03.11,14:15
... chcem sa opytat, aky je rozdiel medzi druhmi a typmi? ...Na internete je to vsade inak, prosim, o pomoc...

veru, všade inak, a ešte sa to navzájom mieša:

typy ziskov: prevádzkový, investičný, finančný

druhy ziskov - zisk pred zdanením (EBT), zisk po zdanení (EAT) alebo aj čistý zisk, zisk pred úrokmi a zdanením (EBIT)

podľa konkurenčného prostredia: konkurečný, monopolný, oligopolný

podľa zákona o dani z príjmov: fyzických osôb, právnickych osôb, ... ale i zo živnosti, z prenájmu, kapitálového majetku

ale i vnútropodnikový zisk (zisk hlavnej činnosti, zisk pomocných činností, zisk odbytu, ....), celkový kalkulačný zisk...

našťastie, už roky robím len zo ziskom pred a po zdanení :)...
misomiso
29.03.11,15:44
veru, všade inak, a ešte sa to navzájom mieša:

typy ziskov: prevádzkový, investičný, finančný

druhy ziskov - zisk pred zdanením (EBT), zisk po zdanení (EAT) alebo aj čistý zisk, zisk pred úrokmi a zdanením (EBIT)

podľa konkurenčného prostredia: konkurečný, monopolný, oligopolný

podľa zákona o dani z príjmov: fyzických osôb, právnickych osôb, ... ale i zo živnosti, z prenájmu, kapitálového majetku

ale i vnútropodnikový zisk (zisk hlavnej činnosti, zisk pomocných činností, zisk odbytu, ....), celkový kalkulačný zisk...

našťastie, už roky robím len zo ziskom pred a po zdanení :)...

... a to si este zabudol delenie na legalny a nelegalny.