tonkat
02.01.06,17:37
Dnes vyšli vo FS nové odporúčané tlačivá o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO zo závislej činnosti ... . Počas roka som používala staré tlačivá - teda platné pre rok 2005, myslíte, že musím znova poslať tieto nové všetkým, ktorí odišli v priebehu roka?
Tweety
02.01.06,18:00
Dnes vyšli vo FS nové odporúčané tlačivá o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO zo závislej činnosti ... . Počas roka som používala staré tlačivá - teda platné pre rok 2005, myslíte, že musím znova poslať tieto nové všetkým, ktorí odišli v priebehu roka?
Určite nemusíš, používala si vtedy platné tlačivko.;)
Katija
02.01.06,18:11
Myslím, že nemusíš. Nové tlačivá boli zverejnené až 23.12.2005 (viď FS 11/2005) a oznámenie o ich uverjnení neprikazuje, ale odporúča používať ich za rok 2005.
Katija:):cool:
tonkat
02.01.06,19:46
Ďakujem Vám.
bredikova
02.01.06,19:53
Myslím, že nemusíš. Nové tlačivá boli zverejnené až 23.12.2005 (viď FS 11/2005) a oznámenie o ich uverjnení neprikazuje, ale odporúča používať ich za rok 2005.
Katija:):cool:

Ako sa dostanem k FS 11/2005???? To sa musím nejako registrovať na stránke ministerstva alebo predplatiť si ho musím. Totiž prístupný je len 10/2005.:D
tonkat
02.01.06,20:24
Ako sa dostanem k FS 11/2005???? To sa musím nejako registrovať na stránke ministerstva alebo predplatiť si ho musím. Totiž prístupný je len 10/2005.:D
Ešte ho tam asi nemajú pripnutý, nám prišiel poštou.
Janca
03.01.06,05:48
Myslím, že v dohľadnej dobe by sa mohol dať stiahnúť aj na stránke www.drsr.sk medzi TLAČIVAMI
ZuzanaP
03.01.06,06:04
Prikladám tlačivo stiahnuté zo stránky www.drsr.sk
Jozef Mihál
03.01.06,06:42
Tlačivá máme na Porade už 5 dní tu:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=158226&postcount=14
Palino
03.01.06,09:14
Ako by bolo dobre, keby sa viac využívali na Porade "Tlačivá a dokumenty". Tam by sa potom všetko našlo! Teraz je to porozhadzované všetko po celej Porade a jasné, že sa opakuje.
AGRO
03.01.06,15:59
mám pred sebou tlačivo - potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmov FO zo závislej činnosti... Pribudlo tam - 10 / označenie mesiacov, v ktorých sa na priznanie daňového bonusu zohľadnila nižšia min. mzda. Kto mi to "po lopate " vysvetlí čo tam vlastne mám vpísať ?
Aknazuz
03.01.06,18:23
Ako sa dostanem k FS 11/2005???? To sa musím nejako registrovať na stránke ministerstva alebo predplatiť si ho musím. Totiž prístupný je len 10/2005.:D
Ja som dnes na www.finance.gov.sk FS 11/2005 otvorila a citala z neho.
AGRO
04.01.06,06:53
Prosím vás. POTVRDENIE o zúčt. a vypl. príjmoch FO zo závislej činnosti sa zasiela aj na DÚ ? Alebo sa dáva len pracovníkovi a 1x ostáva na firme ?
liba2
04.01.06,06:57
Prosím vás. POTVRDENIE o zúčt. a vypl. príjmoch FO zo závislej činnosti sa zasiela aj na DÚ ? Alebo sa dáva len pracovníkovi a 1x ostáva na firme ?Potvrdenie dostane len zamestnanec.
Na DÚ ide okrem štvrťročného "Prehľadu..." po skončení roka ešte "Hlásenie...", v prílohe ktorého sú údaje o príjmoch a daniach jednotlivých zamestnancov.
Barbara
04.01.06,07:30
Ako by bolo dobre, keby sa viac využívali na Porade "Tlačivá a dokumenty". Tam by sa potom všetko našlo! Teraz je to porozhadzované všetko po celej Porade a jasné, že sa opakuje.


a ešte keby mi niekto mohol poradiť ako sa prikladajú tlačivá do príspevkov.
lebo aj ja som ochotná pomôcť druhým, lenže keď neviem prikladať tlačivá , tak bohužiaľ ..............
Budem fakt vďačná, ale prosila by som vysvetlenie polopate.
Moc dík
Katija
04.01.06,09:09
a ešte keby mi niekto mohol poradiť ako sa prikladajú tlačivá do príspevkov.
lebo aj ja som ochotná pomôcť druhým, lenže keď neviem prikladať tlačivá , tak bohužiaľ ..............
Budem fakt vďačná, ale prosila by som vysvetlenie polopate.
Moc dík Do príspevkov vložiť tlačivo nie je ťažké.
1. Zvolíš si "Rozšírenú možnosť odpovedať" Otvorí sa ti veľké okno, do ktorého píšeš príspevok. Dole pod nim sú "Dodatočné možnosti". Tam klikneš na tlačítko "Prílohy(pridať/odobrať)". Otvorí sa ti ďalšie okno, kde je okrem iného uvedené aký typ súborov je možné pripájať. Klikneš tlačítko "Procházet" a najdeš vo svojom PC súbor, ktorý chceš pripojiť. Potom klikneš "Stiahnúť" a počkáš, kým prebehne upload. Potom už len klikneš na "Zavrieť okno" a tlačivo je pripojené.
2. Druhá možnosť ako vložiť prílohu je kliknúť na nenápadnú šipočku hore v sivom okne správa. Nachádza sa medzi ikonou "Smejkovia" a ikonou "Undo" a ďalej je to už rovnaké. Otvorí sa ti ďalšie okno, kde je okrem iného....... atd.
Skús si to určite sa ti to podarí. Katija:):cool:
AGRO
04.01.06,09:15
Tam som sa nedočita o tomto nič.
Barbara
04.01.06,09:16
Do príspevkov vložiť tlačivo nie je ťažké.
1. Zvolíš si "Rozšírenú možnosť odpovedať" Otvorí sa ti veľké okno, do ktorého píšeš príspevok. Dole pod nim sú "Dodatočné možnosti". Tam klikneš na tlačítko "Prílohy(pridať/odobrať)". Otvorí sa ti ďalšie okno, kde je okrem iného uvedené aký typ súborov je možné pripájať. Klikneš tlačítko "Procházet" a najdeš vo svojom PC súbor, ktorý chceš pripojiť. Potom klikneš "Stiahnúť" a počkáš, kým prebehne upload. Potom už len klikneš na "Zavrieť okno" a tlačivo je pripojené.
2. Druhá možnosť ako vložiť prílohu je kliknúť na nenápadnú šipočku hore v sivom okne správa. Nachádza sa medzi ikonou "Smejkovia" a ikonou "Undo" a ďalej je to už rovnaké. Otvorí sa ti ďalšie okno, kde je okrem iného....... atd.
Skús si to určite sa ti to podarí. Katija:):cool:

Ahááááááááááááááá..........som si tam všimla tú možnosť, ale som nato ešte neklikla . moc Ti dík budem to skúšať
Katija
04.01.06,09:58
mám pred sebou tlačivo - potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmov FO zo závislej činnosti... Pribudlo tam - 10 / označenie mesiacov, v ktorých sa na priznanie daňového bonusu zohľadnila nižšia min. mzda. Kto mi to "po lopate " vysvetlí čo tam vlastne mám vpísať ? Riadok 10 sa podľa poznámky 4) bude vyplňovať len pre pracovníkov, ktorí sú uvedení v § 2 ods.1 písm. c) a d) zákona 90/1996 o minimálnej mzde. Od 1.10.2005 platí takto:

"§ 2 Výška minimálnej mzdy
(1) Výška minimálnej mzdy je
a) za každú hodinu odpracovanú zamestnancom 39, 70 Sk,
b) za mesiac 6 900 Sk pre zamestnanca odmeňovaného mesačnou mzdou,
c) 75% súm uvedených v písmenách a) a b), ak ide o zamestnanca, ktorý je požívateľom čiastočného invalidného dôchodku, a o mladistvého zamestnanca staršieho ako 16 rokov,
d) 50% súm uvedených v písmenách a) a b), ak ide o zamestnanca, ktorý je požívateľom invalidného dôchodku, invalidného zamestnanca mladšieho ako 18 rokov a o zamestnanca mladšieho ako 16 rokov."
Katija:):cool:
tomare
09.01.06,09:17
"§ 2 Výška minimálnej mzdy
(1) Výška minimálnej mzdy je
a) za každú hodinu odpracovanú zamestnancom 39, 70 Sk,
b) za mesiac 6 900 Sk pre zamestnanca odmeňovaného mesačnou mzdou,
c) 75% súm uvedených v písmenách a) a b), ak ide o zamestnanca, ktorý je požívateľom čiastočného invalidného dôchodku, a o mladistvého zamestnanca staršieho ako 16 rokov,
d) 50% súm uvedených v písmenách a) a b), ak ide o zamestnanca, ktorý je požívateľom invalidného dôchodku, invalidného zamestnanca mladšieho ako 18 rokov a o zamestnanca mladšieho ako 16 rokov."
Katija:):cool:
Nie je mi jasné či uvediem zamestnancovi, na ktorého platí napr.písmeno d) čiže 50% celý rok 1-12, ale každý mesiac má napr. 20 000,- Sk. Čiže nemusela som použiť zníženie min. mzdy ale nárok mal.Jeho zdaniteľný príjem pesahoval hranicu 1/2 z upravenej min.mzdy. Uviesť alebo nie?
Katija
09.01.06,09:25
Nie je mi jasné či uvediem zamestnancovi, na ktorého platí napr.písmeno d) čiže 50% celý rok 1-12, ale každý mesiac má napr. 20 000,- Sk. Čiže nemusela som použiť zníženie min. mzdy ale nárok mal.Jeho zdaniteľný príjem pesahoval hranicu 1/2 z upravenej min.mzdy. Uviesť alebo nie? Môj názor je, že mu tam neuvedieš nič, lebo text bodu 10 potvrdenia znie "Označenie mesiacov, v ktorých sa na priznanie daňového bonusu zohľadnila nižšia min. mzda 4)." V jeho prípade nič nebolo treba zohľadňovať. Katija:):cool:
ewap
23.01.06,09:00
Mám takúto otázočku.

V júli 2005 sme mali dohodára. V septembri 2005 sme ho prijali do TPP. Pri vypisovaní Potvrdenia o zúčtovaných..... mu mám napísať aj príjmy z dohody ? Ďakujem
endrju
23.01.06,09:09
Mám takúto otázočku.

V júli 2005 sme mali dohodára. V septembri 2005 sme ho prijali do TPP. Pri vypisovaní Potvrdenia o zúčtovaných..... mu mám napísať aj príjmy z dohody ? Ďakujem

Áno.
Treba uviesť všetky príjmy zo závislej činnosti (peňažné aj nepeňažné) podliehajúce dani z príjmov, ktoré firma vyplatila zamestnancovi.
ewap
23.01.06,09:29
Pri dohode sa tiež uplatňuje zníženie základu dane na daňovníka?
Do riadku 06 sa uvedú aj tieto mesiace? Ďakujem
liba2
23.01.06,09:33
Pri dohode sa tiež uplatňuje zníženie základu dane na daňovníka?
Do riadku 06 sa uvedú aj tieto mesiace? Ďakujem
1. Myslíš DoVP - áno.
2. áno
milanr
27.01.06,11:23
Vie my niekto poradiť ? Ak zamestnanec pracoval v priebehu r.2005 u toho istého zam-teľa časť roka na TPP a časť roka na DoVP, poprípade mal uzavreté 3 DoVP v súhrne do 300 h, ktoré na seba bezprostredne nenaväzovali. Mám vystaviť Potvrdnie o ZM zvlášť za každú dohody, resp. PP+DoVP a tak isto viesť mzdový list zvlášť ? Alebo bude v poriadku, ak mu vystavím iba 1 súhrné Potvrdenie o ZM a 1 ML, na ktorom bude rozpísené trvanie jednotlivých DovP, resp. PP+DoVP ?:confused:
Barbara
27.01.06,11:38
Vie my niekto poradiť ? Ak zamestnanec pracoval v priebehu r.2005 u toho istého zam-teľa časť roka na TPP a časť roka na DoVP, poprípade mal uzavreté 3 DoVP v súhrne do 300 h, ktoré na seba bezprostredne nenaväzovali. Mám vystaviť Potvrdnie o ZM zvlášť za každú dohody, resp. PP+DoVP a tak isto viesť mzdový list zvlášť ? Alebo bude v poriadku, ak mu vystavím iba 1 súhrné Potvrdenie o ZM a 1 ML, na ktorom bude rozpísené trvanie jednotlivých DovP, resp. PP+DoVP ?:confused:


áno, viď príspevok č. 23 od endrjua.


pekný víkend všem!!!!!!!!!
milanr
28.01.06,17:50
[QUOTE=Barbara]áno, viď príspevok č. 23 od endrjua.


pekný víkend všem!!!!!!!!!

Predpokladám, že Tvoje ÁNO znamená vystaviť len jedno potvrdenie o ZM a jeden ML, ako úhrn všetkých príjmov zo ZČ za r.2005 a nie pre každý pracovnoprávny vzťah zvlášť. Dík za odpoveď a krásny zvyšok víkendu.
sokrateska
30.01.06,11:20
Mám takýto problém: chcela som si stiahnuť Potvrdenie o zúčt.a vyplat.príjmoch fyz.osôb priamo tu na porade. Ale nejde mi otvoriť už konkrétne tlačivo. Skúšala som aj z vyššie uvedenej stránky Porady, aj zo
stránky Daňového riaditeľstvo a stále mi to hlási chybu čítania, že nie som
prihlásená alebo dačo podobné. Ale prihlásená som riadne /aj som sa pre istotu odhlásila a prihlásila znova/ a nič. Neviete v čom je problém?
2,
Tlačivo som si nakoniec stiahla zo stránky www.občan.sk a snažím sa ho kole-
govi vypísať, len mi nie je jasné, čo zapísať do riadku 3 b/ -DDP, ktoré si platí
zamestnanec, či zamestnávateľ. A do riadku 1 - nemá sa do úhrnu započítať
aj DDP od zamestnávateľa, keďže podlieha dani?
Vďaka za pomoc.
sokrateska
30.01.06,12:24
Hej, ľudia boží, nikto sa nedostal k týmto otázkam? Prosím, pomoc! Mám rozrobené tlačivo a nemôžem ho dokončiť. Poradí niekto? Ďakujem.
Tweety
30.01.06,12:35
Mám takýto problém: chcela som si stiahnuť Potvrdenie o zúčt.a vyplat.príjmoch fyz.osôb priamo tu na porade. Ale nejde mi otvoriť už konkrétne tlačivo. Skúšala som aj z vyššie uvedenej stránky Porady, aj zo
stránky Daňového riaditeľstvo a stále mi to hlási chybu čítania, že nie som
prihlásená alebo dačo podobné. Ale prihlásená som riadne /aj som sa pre istotu odhlásila a prihlásila znova/ a nič. Neviete v čom je problém?
2,
Tlačivo som si nakoniec stiahla zo stránky www.občan.sk (http://www.ob%C4%8Dan.sk) a snažím sa ho kole-
govi vypísať, len mi nie je jasné, čo zapísať do riadku 3 b/ -DDP, ktoré si platí
zamestnanec, či zamestnávateľ. A do riadku 1 - nemá sa do úhrnu započítať
aj DDP od zamestnávateľa, keďže podlieha dani?
Vďaka za pomoc.
Kedže ide o jeho príjmy, tak tam uvedieš jeho DDP odvedené do správcovskej spoločnosti.
sokrateska
30.01.06,12:47
Ha, našla sa ochotná duša. Dakujem pekne, len mi stále nie je jasný riadok 1-
úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov. Ozaj tam nejdú príspevky na DDS od zamestnávateľa? Veď sa predsa zdaňujú...
sokrateska
30.01.06,13:31
Bieda, bieda. Moja otázočka je akosi obchádzaná. Asi nie je primerane dôležitá, ale pre mňa hej. Nuž, musím sa pozrieť niekde v literatúre, lebo na všeobecnom internete som fakt nič nenašla. Poraďáci, tak sa teda majte.