Ferdo Mravec
29.03.11,11:05
Dobrý deň,
prosím poraďte....
1. kde mám zapísať v DP typ B príjem z prenájmu automobilu, do ktorej kolonky? alebo sa to zapisuje len do PD ako príjem ovplyvňujúci základ dane?
2. Kde mám zapísať výdaj za prenájom automobilu už u druhého daňovníka do daňového priznania B, do ktorej kolonky? alebo to patrí len do PD ako výdaj OZD?
Prosím poraďte mi...ďakujem
alušik
29.03.11,09:12
1. A ten automobil je zaradený u tej fyzickej osoby do majetku SZČO, alebo to prenajal ako nepodnikateľ?
2. Ak si to prenajal živnostník na podnikanie, tak sú súčasťou VOZD v peňažnom denníku.
Ferdo Mravec
29.03.11,10:35
1- automobil je zaradený v majetku SZČO a odpisuje ho
2- prenajal si to SHR na svoju činnosť, na ktorú prijal dotáciu na obhospodarovanie trávnatých porastov

Prosím Vás tak ako to mám zapísať?
Lumila
29.03.11,15:08
poraďte, prosím: do ktorej kolonky mám zapísať príležitostné príjmy za fotografovanie ( som FO - nepodnikateľ )
Ferdo Mravec
29.03.11,19:16
1- automobil je zaradený v majetku SZČO a odpisuje ho
2- prenajal si to SHR na svoju činnosť, na ktorú prijal dotáciu na obhospodarovanie trávnatých porastov

Prosím Vás tak ako to mám zapísať?

Ten SHR má výdaj len tento prenájom, nič iné.....chcem sa spýtať ešte že v denníku budem mať zapísané len sumu za prenájom, ako doklad budem mať nájomnú zmluvu. Je to tak správne?
Treba prikladať k DP aj výkazy keď v podstate nemám čo do nich zapísať?
Prosím ešte mi pomôžte, lebo termín ma tlačí ..Ďakujem
Ferdo Mravec
30.03.11,12:07
Ten SHR má výdaj len tento prenájom, nič iné.....chcem sa spýtať ešte že v denníku budem mať zapísané len sumu za prenájom, ako doklad budem mať nájomnú zmluvu. Je to tak správne?
Treba prikladať k DP aj výkazy keď v podstate nemám čo do nich zapísať?

Prosím ešte mi pomôžte, lebo termín ma tlačí ..Ďakujem
PROSíM poraďte
treba tie výkazy prikladať alebo nie, treba priložiť doklad o výške príjmu z TTP k DP
JarkaL
30.03.11,12:20
Treba aj výkazy, ak vedieš JU.
Ako, že tam nemáš čo zapísa, veď vo výkaze ziskov a strát bude premietnutý ten prenájom.

Čo je TTP, nezapína mi už...?