SK_Silvia
29.03.11,12:24
Dobry den,
mozem ako SZCO vystavit fakturu na "preplatenie nakladov" napr. za pracovnu cestu (suma cestovnych listkov, hotel atd) per klienta, alebo to treba fakturovat ako sluzbu? Neviem, ci "preplatenie nakladov" je povolene v ramci zivnosti..
Ak je to mozne, predpokladam, ze na tuto fakturu sa nevztahuje DPH, nakolko DPH uz bolo zaplatene (cestovny listok, hotel atd.), cize vyfakturujem sumu nakladov s 0% DPH. Pre danovu kontrolu by to malo stacit s podlozenymi dokladmi (cest.listkami atd).
Mozete mi to potvrdit/vyvratit?
Vopred dakujem
Katarína Cigánová
29.03.11,11:05
Dobry den,
mozem ako SZCO vystavit fakturu na "preplatenie nakladov" napr. za pracovnu cestu (suma cestovnych listkov, hotel atd) per klienta, alebo to treba fakturovat ako sluzbu? Neviem, ci "preplatenie nakladov" je povolene v ramci zivnosti..
Ak je to mozne, predpokladam, ze na tuto fakturu sa nevztahuje DPH, nakolko DPH uz bolo zaplatene (cestovny listok, hotel atd.), cize vyfakturujem sumu nakladov s 0% DPH. Pre danovu kontrolu by to malo stacit s podlozenymi dokladmi (cest.listkami atd).
Mozete mi to potvrdit/vyvratit?
Vopred dakujem
SZČO by si do ceny za poskytnutú službu mal premietnut všetky svoje predpokladané náklady . Nie som zástancom "prefakturovávania cestovného , stravného apod nákladov .
Ved predsa neprefakturováva zvlášt napr svoje poistné , ap .
Celá jeho réžia by sa mala zmestit do výslednej ceny služby .
SK_Silvia
29.03.11,11:17
Ja som uz tak vlastne fakturu vystavila, ako som napisala, len neviem, ci je to "legalne" spravne a mozem tak vystavovat aj dalsie. "Nie som zastancom prefakturovavania cestovneho" je tvoj nazor, alebo to nie je dovolene zakonom (nic take som nenasla, tak neviem)? Firma, s ktorou spolupracujem mi plati urcitu sumu za sluzby mesacne +niekedy chodim za nu na prac.cesty a dohoda bola, ze za pracovne cesty mi preplati iba naklady s nimi spojene.
SK_Silvia
31.03.11,10:44
Vie mi niekto poradit?