LenkaBr
29.03.11,13:31
Dobrý deň.

Práve som si uvedomila nepríjemnú myšlienku.
prípad: môj krstný je invalidný dôchodca, predtým živnostník. Naposledy podával DP za rok 2004. Od úrazu v 2004 mal pozastavenú živnosť, priebežne každý rok, až do konca minulého roku, keď už sa naisto rozhodlo, že v živnosti zo zdravotných dôvodov nemôže pokračovať.

Päť rokov podával kvartálne DP DPH a DP DzP FO nulové (DP DzP nemusel podávať, ale pre istotu podával, lebo správkyňa si nebola istá)

Pri podaní zrušenia živnosti DÚ určil posledné zdaňovacie obdobie IV. Q 2010, kde bol povinný odviesť daň z majetku (ten majetok už dávno neexistuje, urobili sme len prevod z FO podnikateľa na FO nepodnikateľa) a odviedli daň (jednalo sa o drobný hmotný majetok, ktorý nebol vyradený - bol nakúpený v r. 2004). Hodnota tohto nakúpeného majetku bola nejakých 87 eur (brúska, vŕtačka...). DPH sme odviedli.

A teraz - pár dní pred odovzdaním DP DzP FO ma napadlo, že tých 87 eur (hoc len "fiktívnych) by mal priznať aj v DP aj v RZZP? So živnostníkmi nemám absolútne žiadne skúsenosti, len som fyzicky chodievala odovzdať tie nulové daňové priznania.

Prosím, poradíte mi? Ako to bude, kam mám dať ten "príjem" do DP, výkazov a do RZZP? Inak jeho jediný príjem bol invalidný dôchodok.
LenkaBr
29.03.11,12:34
Prosím, nikto nevie poradiť?

Prosím, prosím!