henikav
29.03.11,16:09
Dobry den vsetkym. Dufam ze mi poradite. Zijem v zahranici a tak som sa oneskorene dozvedela o umrti mojho biologickeho otca, s ktorym sme neboli v kontakte kvoli jeho nezaujmu sa stretavat so mnou. Avsak podla mna by som aj tak mala narok na cast z dedicstva, konkretne 1/6, kedze mal manzelku a 2 dalsie deti. Poslala som list na okresny sud pre obnovenie dedicskeho konania s tym ze mi neoznamili vobec umrtie mojho otca a neprizvali ma k dedicskemu konaniu, tak ako mi poradili priamo na sude ked som sa bola infomovat. Dnes som dostala odpoved ze sa moja ziadost zamieta pretoze dedicske konanie sa skoncilo osvedcenim o dedicstve, ktore uz nadobudlo pravoplatnost a v takomto pripade vraj nie je obnova konania povolena, da sa poziadat len o pokracovanie v konani o dedicstve, alebo zaloba opravneneho dedica (§485). A teraz neviem co dalej. prosim poradite mi co mam robit?
Dakujem vopred za vsetky informacie
doktor23
29.03.11,18:20
máš nárok (do troch rokov) žiadať od ostatných dedičov to, čo by Ti patrilo podľa zákona. Vyzvi ich, prípadne požiadaj súd o vydanie opisu osvedčenia o dedičstve, nech vieš, o čo žiadaš. Ak nebudú plniť dobrovoľne, podaj žalobu tak, ako Ti odporučili na súde.
henikav
29.03.11,19:23
dakujem za odpoved uz mam aspon nejaku predstavu. Este ak mozem otazku, ci som dobre pochopila, vyziadam si opis osvedcenia o dedicstve aby som mala predstavu co vlastne bolo predmetom konania a potom im jednoducho poslem doporuceny list, kazdemu zvlast a od kazdeho z dedicov v nom budem pytat tu sestinu z dedicstva?
doktor23
30.03.11,06:05
áno. V žiadosti na súd prípadne pripoj rodný list, nech vidia, že si oprávneným dedičom