webseeker
29.03.11,20:06
Obraciam sa na vás s takouto otázkou, ktorá sa týka činnosti: Poskytovanie kontaktných údajov klienta alebo potencionálneho klienta finančnej inštitúcii, finančnému agentovi alebo finančnému poradcovi na účely uzavretia, zmeny alebo ukončenia zmluvy o poskytnutí finančnej služby – jedná sa o tipérstvo, dohadzovanie klientov, záujemcov o hypotekárny úver finančnému sprostredkovateľovi. Podľa Zákona č. 186 o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve, §1, ods. 2 písm. b), sa na takúto činnosť nevzťahuje zákon č. 186, čiže nie je to finančné sprostredkovanie.
Bol som na Živnostenskou úrade v Bratislave, kde mi pracovníčka nechcela vystaviť takúto živnosť s odôvodnením, že sa nejedná o živnosť.
Moja otázka je: Aký je to druh podnikania. Ako to môžem oficiálne so súlade so zákonom vykonávať. Zatiaľ som sa nedopracoval k nejakej rozumnej jednoznačnej odpovedi ani som nenašiel nič podobné v zákonoch SR.
Jano69
01.04.11,11:55
ak si len tipér, nemusíš mať živnosť ;) dokonca môžeš byť aj na úrade práce
dana9
01.04.11,11:58
ahoj
zákon o fin. sprostredkovnaí definuje ze financne sprostredkovanie je podnikanim - na zaklade licencie NBS,

z predmetu zákona je ale vynate tzv tiperstvo - poskytovanie kontaktnych udajov, ktore tym padom nie je podnikanim podla zakona o finacnom sprostredkovani

oztazne ale je, ci takato cinnost, vykonavana odplatne, nespada pod nejaku inu zivnost - vseobecne sprostredkovanie a pod....
Katy a R
01.04.11,12:07
Si SZČO:confused: ..
Ak v zmluve, čo si uzavrel s fin inštitúciou sa uvádza tvoje IČO ... tak to spadá do živnosti ... napr ekonomické poradenstvo by to mohlo byť:confused:
Svet-Financii.sk
04.04.11,16:14
ako tipér si podpísal zrejme dohodu o spolupráci, z ktorej nevyplýva fixný príjem. Takáto dohoda nepotrebuje ani živnosť, človek môže zostať na úrade práce. Pozor však na príjem, ak presiahne nejakú hranicu, vyplývajú z toho ďaľšie povinnosti
-Oldo-
10.04.11,20:27
ake dalsie povinnosti z toho vyplivaju? Myslim teraz z prijmov z tipovania napr. na sportove udalosti