allizommm
29.03.11,20:11
Poradí mi prosím niekto v otázke hmetnej núdze ? Moja suseda poberá zo sociálky dávky , kde sa nezaratáva do príjmu výživné na jej deti , mne výživné odčítavajú . Čo je to za dávka ? Ona sa preriekla a tak som sa to dozvedela , no keď som sa pýtala , tak mi povedala , že nech si to zistím sama . :( Viem , že neberie pomôcky a ináč nemám vedomosti , o čo ide . Je sama s tromi deťmi /berie na každé výživné od iného otca/ , je dlhodobo nezamestnaná . To sú skutočnosti . Vie mi niekto povedať , čo sú to za dávky ? Ďakujem .
Xanti
29.03.11,18:26
Podľa mňa ťa len natiahla a vymyslela si to.
Alebo dostáva od otcov svojich detí oficiálne minimálne výživné a neoficiálne oveľa viac ... tým pádom má vyššie dávky

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226

Uplatnenie zákonných nárokov
Ak si občan v hmotnej núdzi a fyzické osoby, ktoré sa s občanom v hmotnej núdzi spoločne posudzujú, neuplatnia svoje zákonné nároky, ktorými si môžu zabezpečiť základné životné podmienky a pomôcť si v hmotnej núdzi, nepovažujú sa za občanov v hmotnej núdzi.
Takýmito zákonnými nárokmi sú najmä:
· výživné,
· úhrada príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca,
· dávky nemocenského poistenia, dôchodkového poistenia, úrazového poistenia, garančného poistenia, poistenia v nezamestnanosti,
· nároky z pracovnoprávnych vzťahov,
· dávky výsluhového zabezpečenia,
· opakované štátne sociálne dávky okrem prídavku na dieťa.
allizommm
29.03.11,18:29
Nie,nie,je to iná dávka,nie dávka v hmotnej núdzi,je na to i iné tlačivo - ružové,ale viac už o tom vážne neviem....