brcozv
29.03.11,21:18
Dobrý večer,
som tu 1x a vôbec sa tu neviem orientovať, tak ak som sa zle zaradila vopred sa ospravedlňujem...
Potrebujem radu pre môjho ocina... bude mať 58 rokov a momentálne je PN a vedenie spoločnosti mu oznámilo ukončenie činnosti. Ekonómka mu odporučila, aby sa dal vypísať z PN a prevzal si výpoveď. Ona tiež končí a chce mu spraviť všetky výstupné papiere. Vraj takto nebude škodný ani na odstupnom. Ona je tam tiež už len do konca apríla a nevie či mu bude mať kto neskôr spraviť ukončenie pracovného pomeru. Chcem sa spýtať z čoho sa vlastne počíta odstupné? Naozaj na tom bude tratiť ak bude naďalej PN, lebo mne to skôr pripadá, že chcú mať "čistý stôl" a čo najskôr sa zbaviť zamestnancov. Určite končí pobočka, ale vedenie je v inom meste a vraj ostáva. Ocino je na PN opodstatnene... účtovníčka mu navrhla, aby sa dal vypísať, vyčerpal si ešte zvyšnú dovolenku a prihlásil sa na úrad práce. A v ochranej lehote sa má potom znovu dať vypísať na PN. Lenže aj nová PN sa mu bude počítať už z inej sumy. A tiež to nie je také jednoduché, pretože musí absolvovať ešte nejaké vyšetrenia a ktovie ako sa k tomu postaví aj jeho lekár. Neviem mu poradiť :mee:
Čo je z vášho pohľadu pre neho výhodnejšie???
1) Ostať naďalej PN - dostane menšie odstupné? Ak áno v akom pomere? A nepríde oň nakoniec úplne? (ekonómka tvrdí, že rezerva sa robí)
2) Dať sa vypísať - a v ochranej lehote opäť nastúpiť na PN - firma tým bude mať papiere vysporiadané, ale ocino bude tratiť na PNke a pred lekárom bude vyzerať ako špekulant...
Je ten rozdiel v odstupnom taký viditeľný, že by mu to za to stálo? Podotýkam, že posledný rok bol na minimálnej mzde ...
Dúfam, že je to aspoň trošku zrozumiteľné a nájde sa niekto, kto poradí ako by sme mali postupovať. Vopred veľmi pekne ďakujem. Rada by som ocinovi najlepšie poradila, je z celej situácie veľmi nešťastný a depresívny... má strach, lebo v jeho veku je už problém sa zamestnať :(