lubka812
29.03.11,21:35
Dobrý večer, chcela by som poradiť. Kúpila som auto na IČO 9/2010. ako mám vypočítať odpisy? Účtujem v JÚ. Povedali mi, že prvý rok si mám vypočítať podľa mesiacov a potom ostatné tri roky cele. Lenže mne tam zvyšuje cena. Na konci štvrtého roka sa mi to nevynuluje. Prosím poraďte. Ďakujem.
Paula
29.03.11,19:40
Dobrý večer, chcela by som poradiť. Kúpila som auto na IČO 9/2010. ako mám vypočítať odpisy? Účtujem v JÚ. Povedali mi, že prvý rok si mám vypočítať podľa mesiacov a potom ostatné tri roky cele. Lenže mne tam zvyšuje cena. Na konci štvrtého roka sa mi to nevynuluje. Prosím poraďte. Ďakujem.


Kto takto poradil samostatnému účtovníkovi :confused:
marjankaj
29.03.11,19:51
Kto takto poradil samostatnému účtovníkovi :confused:


Samostatný účtovník je taký, ktorý si robí účtovníctvo sám. Prípadne niečo vyčíta z novín alebo niečo začuje v TV.:--- A tak to potom aj niekedy vyzerá.:eek:

No záleží na tom, ako auto kúpila. Či na lízing alebo v hotovosti, prípadne na úver. A tiež či sa pýtala na daňové odpisy alebo účtovné odpisy.
lubka812
30.03.11,02:58
Kúpila auto v hotovosti za 15000 EUR a na aké odpisy sa pýtala neviem.Ale do nákladov si chce dať len odpisy za auto nič viac, ani PHM, ani poistku...