eva1973
30.03.11,06:20
Dobré ráno. Manžel je SZČO. Od 01.02.2011 začal chodiť na pracovné cesty mimo sídla podnikania. Na tieto cesty používa moje osobné motorové vozidlo. Nemá ho zahrnuté v majetku. Z iných zdrojov sme sa dozvedeli, že manžel musí poslať na daň. úrad oznámenie, že používa auto v podnikaní (čo sme aj urobili ) a v 01/2012 podať daň. priznanie z motor. vozidiel a zaplatiť cestnú daň. Musí si robiť cestovný príkaz a odkladať všetky bločky za PHM? Alebo stačí len jeden bloček na určenie ceny PHM a písať knihu jázd? Taktiež nám povedali, že keď je auto vo vlastníctve manželky a manžel ho používa v podnikaní ako SZČO nemá nárok na uplatnenie cest. výdavkov. Prosím poraďte. Nevieme čo ďalej. :mee::mee:
xiastro
30.03.11,18:40
Dobré ráno. Manžel je SZČO. Od 01.02.2011 začal chodiť na pracovné cesty mimo sídla podnikania. Na tieto cesty používa moje osobné motorové vozidlo. Nemá ho zahrnuté v majetku.
Taktiež nám povedali, že keď je auto vo vlastníctve manželky a manžel ho používa v podnikaní ako SZČO nemá nárok na uplatnenie cest. výdavkov. Prosím poraďte. Nevieme čo ďalej. :mee::mee:

nevidim dovod na neuplatnenie cestovnych nahrad, nakolko predmetne vozidlo nie je obchodnym majetkom.
eva1973
31.03.11,04:13
ďakujem za odpoveď, konečne som dostala potrebné údaje aj od daň. úradu. Prajem príjemný deň.