Micky737
30.03.11,07:24
Dobrý deň,
niekoľko rokov sa mi opakuje pri prvom jarnom slnku problém na rukách. Urobia sa mi malé červené vyrážky, ktoré rastú do červených pľuzgierov a v konečnom štádiu sa začnú zo stredu pľuzgierov "hojiť" až zfijalovejú a po mesiaci sa nakoniec strácajú úplne. Sem-tam sa mi to urobí aj na ušiach a je to vždy zhruba v marci a na jeseň. Navšívil som kožnú lekárku, porobili mi všetky možné testy, no nechce sa mi veriť, že by to bola alergia na slnko. Už sa mi stalo, že som sa takto povyhadzoval na lakťoch aj kolenách, no podľa lekárky to v žiadnom prípade nie je psoriáza.
Vedel by mi niekto poradiť, čo by to mohlo byť za problém? A poprosím nenúkať nejaké zbytočné homeopatické a neviem aké drahé prípravky, ktoré aj tak nepomáhajú?

Ďakujem
M.
BXLmiami
30.03.11,05:32
Môže to byť podľa opisu by očko Erythema exsudativum multiforme,ale to by mala kožná poznať.
Micky737
11.04.11,09:47
Dobry den,
dakujem za odpoved, budte mat pravdu, vraj je to forma annulare. Priznam sa, ze som sa ieco docital na wikipedii.. a vraj nikto nevie z coho to vznika. Viem, ze na jar a na jesen sa cisti pečeň. Kto vie, či to nemá súvis? Ďakujem
BXLmiami
11.04.11,10:16
Nie je známy pôvod ochorenia.Tekutý púder,kopa vitamínov a minerálov,do postele oddýchnuť si a počkať kým to prejde.