Broskynka
30.03.11,11:06
Za rok 2009 som podala riadne DP FO s uplatňovaním výdavkov. Po 31.3.2010 som prišla na to, že som zabudla dať do príjmov jeden pokladničný doklad. Po prepočte mi matematicky vyšlo, že sa oplatí podať dodatočné DP s uplatnením výdavkov paušálom. Aj som ho podala, ale daňový úrad BA ma predvolal že sa to nesmie, že musím DDP FO opraviť späť na účtované výdavky. Nedávno novelou doplnili do zákona o dani z príjmov nové ustanovenie k tejto téme, ktoré však nerieši presne takúto situáciu. Aj na DR v BB mi teraz telefonicky potvrdili, že DU BA postupoval správne a že sa uplatnenie výdavkov nesmie meniť, takže by som zbytočne písala. má niekto v tomto praktickú skúsenosť?
ďakujem, pekný deň:)
ivustek
30.03.11,09:48
v§6 je táto zmena.
(16) Ak daňovník v podanom daňovom priznaní za príslušné zdaňovacie obdobie uplatnil preukázateľné daňové výdavky, nemôže ich po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania za toto zdaňovacie obdobie zmeniť na výdavky uplatňované spôsobom podľa odseku 10. Ak daňovník v podanom daňovom priznaní za príslušné zdaňovacie obdobie uplatnil výdavky spôsobom podľa odseku 10, nemôže ich po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania za toto zdaňovacie obdobie zmeniť na preukázateľné daňové výdavky.

Ale toto by malo byť platné od 1.1.2011 a vy ste podali DDP ešte v r.2010?
Broskynka
05.04.11,04:17
ano, ja som DDP podala ešte v roku 2010, pred novelou v roku 2011.