sona_pil
30.03.11,12:32
Dobry den ,

chcela by som sa poradit . Ohladom DP.
SRO vznikla 7/2010 je platcom DPH.

Nema ziadnych zamestnancov, len konantela ktory, ktory nie je zamestnanec ale je evidovany ako samoplatitel a plati si len zdravotne odvody.

SRO je bez príjmov, nema ziadny majetok , lez základne imanie vo vyske 5000E.
Za obdobie 2010 nebola vystavena ziadna faktura .

Firma si poziadlaa za rok 2010 / stvrtročný platca/ o vratenie DPH z doslych faktur ako je /telefon, nájom/. Mesacne sa jej vracalo cca 80 EUR z danoveho uradu.

Chcem sa spytat, musi takato sro podavat daňové priznanie?


Dakujem

Sona
Zoltán Kovács
30.03.11,10:45
Samozrejme, že áno. Veď predsa sa účtovalo o nákladoch, ak žiadal späť DPH.
evina
30.03.11,10:46
Dobry den ,

chcela by som sa poradit . Ohladom DP.
SRO vznikla 7/2010 je platcom DPH.

Nema ziadnych zamestnancov, len konantela ktory, ktory nie je zamestnanec ale je evidovany ako samoplatitel a plati si len zdravotne odvody.

SRO je bez príjmov, nema ziadny majetok , lez základne imanie vo vyske 5000E.
Za obdobie 2010 nebola vystavena ziadna faktura .

Firma si poziadlaa za rok 2010 / stvrtročný platca/ o vratenie DPH z doslych faktur ako je /telefon, nájom/. Mesacne sa jej vracalo cca 80 EUR z danoveho uradu.

Chcem sa spytat, musi takato sro podavat daňové priznanie?


Dakujem

Sona
Predpokladám a dúfam, že s.r.o. robila účtovníctvo a účtovala o bankovom výpise, DPH, došlých faktúrach atť. atť. Je samozrejme povinná podať DP PO s plnohodnotnou závierkou - súvaha, VZaS,Poznámky, ktorú je povinná uložiť i do zbierky listín,
sona_pil
30.03.11,10:50
dakujem ,

ste jediny ktory mi na to odpovedal , lebo dnes 4 uctovnici z roznych firiem mi tvrdili , ze takato sro bez prijmu , nevystavuje DP .

Som z toho bola zmatena, a nevedela som co mam tomu majitelovi sro povedat.

Cim blizsi datum k 31.3 tym viac stresu a nerozmyslania :)

Dakujem
sona_pil
30.03.11,10:52
ano sro robila uctovnictvo a uctovala, na zaklade toho sa davala ziadost o vratenie DPH.
Zoltán Kovács
30.03.11,10:54
Takých účtovníkov, ktorí ti poradili NEpodať treba poslať do teplých krajín. Alebo nemali kompletné informácie.....
m.hladka
30.03.11,10:57
Máš ešte jeden a pol dňa, určite to stihneš, keď je to tak máličko a cez program ... super!
Zoltán Kovács
30.03.11,10:57
Alebo je ešte čas na podanie odkladu.....
xiastro
30.03.11,10:59
dakujem ,

ste jediny ktory mi na to odpovedal , lebo dnes 4 uctovnici z roznych firiem mi tvrdili , ze takato sro bez prijmu , nevystavuje DP .



sro bez pohybu nemala povinnost podavat DP, ale to platilo uz davno.
sona_pil
30.03.11,11:04
Dakujem Vam ,

som este len začiatocník a kazda rada mi je cenna.

Ale budem uprimna, to čo som teraz zažila za tento tyzden a ake "individua" uctovnikov som zazila je neuveritelne.

Niekedy mi prislo ze, uctuju robotnici , ktori sa rozhodli zmenit povolanie na uctovnika.

A Zoltan suhlasim - vazne by so niektor. poslala do tepl. krajin.

Nie je mozne, aby mi 4 uctovnici poradili - ze tato sro nemusi absolutne podavat DP.... Som vazne z toho bola tak uz zmetena , ze som si myslela ze ja robim chybu a mylim sa.

Myslim ze majitelovi sro poradim aby si dal odklad. Lebo nepriniesol ziadne "papiere" ani podane DPH za rok 2010 nic..

Niektori ludia cakaju za 24 hodin zazraky na pockanie :(

Este raz , dakujem Vam za rady.
Zoltán Kovács
30.03.11,11:06
Tu na porade sú aj vzory podania odkladu. Vyhľadaj pripav a zavolaj majiteľa len na podpis hotovej veci. A nech to odnesie na DÚ, alebo pošle doporučene.
evina
30.03.11,11:11
sro bez pohybu nemala povinnost podavat DP, ale to platilo uz davno.

No veru ani 16 rokov dozadu si nič také nepamätám...

len neziskovky
xiastro
30.03.11,20:37
No veru ani 16 rokov dozadu si nič také nepamätám...

len neziskovky

tak ja to skusim trocha pripomenut, v rokoch 1992 - 1999 nebola povinnost podat danove priznanie pravnickymi osobami, ktore nemali prijmy - postup v sulade so zakonom c. 286/1992 Zb.

"Daňové priznanie za predchádzajúce zdaňovacie obdobie je povinný podať každý, kto má príjmy, ktoré sú predmetom dane z príjmov právnických osôb."

zmena nastala od 1.1.2000 ucinnostou noveho zakona o dani z prijmov c. 366/1999 Z.z. v z.n.p. ;)