člen106
30.03.11,11:56
Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať, kam sa máme obrátiť keď došlo k trvalému poškodeniu zdravia nášho syna po povinnom očkovaní (vakcínami), ak sme neboli upovedomení o nežiadúcich účinkoch a v lekárskom zázname nemáme ani podpísaný informovaný súhlas pri očkovaní. Momentálne je stav nášho syna (štvorročného) taký, (ak sa nezlepší), že bude potrebovať celodennú starostlivosť. Kam sa máme obrátiť a na koho máme podať prípadne trestné oznámenie, alebo žalobu. Máme ju podať na lekárku, farmaceutickú firmu, alebo máme dať podnet na dohľad nad zdravotnou starostlivosťou? Máme pravo žiadať odškodnenie v tejto veci? Nechceme to nechať bez následkov, lebo vieme, že takto poškodených detí je ďaleko viac a lekári sa to snažia skrývať a vo väčšine prípadov zamiesť pod koberec. Ďakujeme za odpoveď.
Tweety
30.03.11,09:58
Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať, kam sa máme obrátiť keď došlo k trvalému poškodeniu zdravia nášho syna po povinnom očkovaní (vakcínami), ak sme neboli upovedomení o nežiadúcich účinkoch a v lekárskom zázname nemáme ani podpísaný informovaný súhlas pri očkovaní. Momentálne je stav nášho syna (štvorročného) taký, (ak sa nezlepší), že bude potrebovať celodennú starostlivosť. Kam sa máme obrátiť a na koho máme podať prípadne trestné oznámenie, alebo žalobu. Máme ju podať na lekárku, farmaceutickú firmu, alebo máme dať podnet na dohľad nad zdravotnou starostlivosťou? Druhá možnosť je správna. Máme pravo žiadať odškodnenie v tejto veci? Nechceme to nechať bez následkov, lebo vieme, že takto poškodených detí je ďaleko viac a lekári sa to snažia skrývať a vo väčšine prípadov zamiesť pod koberec. Ďakujeme za odpoveď.
V texte.
plavčík
30.03.11,10:00
Je mi úprimne ľúto čo sa Vám stalo. Osobne by som sa obrátila na úrad nad zdravotnou starostlivosťou. Inak bolo to z "povinného" očkovania? Aj to je dôležité.

Prajem Vám hlavne zdravé dieťa- čert ber peniaze.
rdb
30.03.11,10:00
SDuhlasim - Urad pre dohlad nad lekarskou starostlivostou - tam by bolo treba zacat.
buchač
30.03.11,10:15
Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať, kam sa máme obrátiť keď došlo k trvalému poškodeniu zdravia nášho syna po povinnom očkovaní (vakcínami), ak sme neboli upovedomení o nežiadúcich účinkoch a v lekárskom zázname nemáme ani podpísaný informovaný súhlas pri očkovaní. Momentálne je stav nášho syna (štvorročného) taký, (ak sa nezlepší), že bude potrebovať celodennú starostlivosť. Kam sa máme obrátiť a na koho máme podať prípadne trestné oznámenie, alebo žalobu. Máme ju podať na lekárku, farmaceutickú firmu, alebo máme dať podnet na dohľad nad zdravotnou starostlivosťou? Máme pravo žiadať odškodnenie v tejto veci? Nechceme to nechať bez následkov, lebo vieme, že takto poškodených detí je ďaleko viac a lekári sa to snažia skrývať a vo väčšine prípadov zamiesť pod koberec. Ďakujeme za odpoveď.


Je mi úprimne ľúto čo sa Vám stalo. Osobne by som sa obrátila na úrad nad zdravotnou starostlivosťou. Inak bolo to z "povinného" očkovania? Aj to je dôležité.

Prajem Vám hlavne zdravé dieťa- čert ber peniaze.

...ale aj info by sa zišlo ...že aká vakcína - povinná :confused:

Stav k 20.12.2010
Vakcíny používané v povinnom očkovaní
http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/vakciny/prehlad-vakcin-v-povinnom-ockovani-a-popis-ich-pomocnych-latok

4 - ročné dieťa aj pri chrípke potrebuje celodennú starostlivosť ...či nie je tak náhodou ???
Čo je to trvalé poškodenie ???...a ešte k tomu , že o budúcom čase sa už vyjadruješ ???.....

Prečo chce každý hneď to odškodnenie a sťažovať sa musí ???
Keby nebolo to očkovanie a náhodou by dieťa dostalo tú chorobu , proti ktorej sa očkuje , čo potom ???
Zasa by sa len rodičia sťažovať chceli ...museli ???

Žiaľ , na druhej strane je potrebné aj podotknúť , že nik dopredu nezaručí , ako sa organizmus zachová , ako zareaguje telíčko ...
Žiaden lekár ...
Štatistiky určite sú , že aké % obnáša negatívum ...ale to predsa aj acylpirín..
člen106
30.03.11,12:24
syn bol zdravý, vývoj do predmetného očkovania v 1 roku(v podozrení sú 3 vakcíny podané krátko po sebe) podľa tabulky.Po očkovaní prichádzal úpadok, tráviace problémy,neutíšiteľný krik,časté infekcie(11 krát do roka) rozbitá imunita, strata reči,izolácia od ľudí atd. Mentálne zostal na úrovni 1 roka, je plienkovaný, nevie sa najesť, obliesť,nerozumie...mali sme to v priamom prenose, ale lekári to nechcú dať do súvisu, preto keby sme to dali na Urad pre dohľad sme presvedčení,že Lekárska komora to určí ako neopodstatnené a celá starostlivosť, zodpovednosť a následky (v neposlednej rade aj liečba, rehabilitácie, príp. kúpele) bude len na nás.Myslíme si že žiadna PREVENCIA nesmie mať takéto fatálne následky a nežiadúce účinky.
ivka70
30.03.11,12:28
Je mi vasho synceka luto, ale jednoznacne dokazat suvis s vakcinaciou asi nikto nedokaze.
Je mozne, ze by mal rovnake problemy aj bez nej.

Na Urade pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou pravdepodobne neuspejete, lebo nikto s lekarov v lieceni syna nic nezanedbal.
buchač
30.03.11,17:33
syn bol zdravý, vývoj do predmetného očkovania v 1 roku(v podozrení sú 3 vakcíny podané krátko po sebe) podľa tabulky.Po očkovaní prichádzal úpadok, tráviace problémy,neutíšiteľný krik,časté infekcie(11 krát do roka) rozbitá imunita, strata reči,izolácia od ľudí atd. Mentálne zostal na úrovni 1 roka, je plienkovaný, nevie sa najesť, obliesť,nerozumie...mali sme to v priamom prenose, ale lekári to nechcú dať do súvisu, preto keby sme to dali na Urad pre dohľad sme presvedčení,že Lekárska komora to určí ako neopodstatnené a celá starostlivosť, zodpovednosť a následky (v neposlednej rade aj liečba, rehabilitácie, príp. kúpele) bude len na nás.Myslíme si že žiadna PREVENCIA nesmie mať takéto fatálne následky a nežiadúce účinky.

...a kua ...:confused:

Prevencia ...hm , no nesmie ...no skôr by som povedal , že by nemala ...ale aj tak , nezávidím ...
Keď už nič iné , tak tvrdo by som šiel za tými rehabilitáciami a aj ostatnou starostlivosťou ...

P.S.:
Pre istotu ... dúfam , že si môj prvý príspevok nevzala osobne ...
ErinErin
30.03.11,19:11
syn bol zdravý, vývoj do predmetného očkovania v 1 roku(v podozrení sú 3 vakcíny podané krátko po sebe) podľa tabulky.Po očkovaní prichádzal úpadok, tráviace problémy,neutíšiteľný krik,časté infekcie(11 krát do roka) rozbitá imunita, strata reči,izolácia od ľudí atd. Mentálne zostal na úrovni 1 roka, je plienkovaný, nevie sa najesť, obliesť,nerozumie...mali sme to v priamom prenose, ale lekári to nechcú dať do súvisu, preto keby sme to dali na Urad pre dohľad sme presvedčení,že Lekárska komora to určí ako neopodstatnené a celá starostlivosť, zodpovednosť a následky (v neposlednej rade aj liečba, rehabilitácie, príp. kúpele) bude len na nás.Myslíme si že žiadna PREVENCIA nesmie mať takéto fatálne následky a nežiadúce účinky.

Bol syn na špecializovanom vyšetrení? Veľmi dobrí sú v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave na Kramároch:
http://www.dfnsp.sk/2010/index.php?option=com_content&view=article&id=74:ii-detska-klinika&catid=39:kliniky&Itemid=132
Práve tam skúmajú, či pri popísaných problémoch ide o vrodené ochorenie alebo následky očkovania. Pretože poruchy metabolizmu ako i neschopnosť spracovať nejakú zložku potravy (napr. lepok) sa môžu prejaviť tráviacimi ťažkosťami a psychosomatickým zaostávaním. Niet čo stratiť - buď sa objaví príčina, snáď i liečba, alebo sa definitívne potvrdí očkovanie ako vinník.

Zodpovednosť za registrované lieky v SR, medzi ktoré patria vakcíny, má štát. Lekár sa môže rozhodnúť použiť aj u nás neregistrovaný liek, a v tom prípade preberá zodpovednosť. Čiže žalovaný v tomto prípade by musel byť štát?
člen106
31.03.11,09:56
Vyšetrení sme s ním absolvovali niekoľko (2 krát neurologické, pedopsychiatria, ORL) ešte nás čaká detské gastro a genetika. Má potvrdené z krvi prudkú alergiu na krav. mlieko a lepok a zníženú glukozu. Genetiku sme my rodičia absolvovali 2 krát (pred tehotenstvom a počas neho)Výsledok- bez gen. záťaže, bolo vylúčené gen. poškodenie.Na schytanie tohto všetkého musel prísť nejaký zásah "zvonka". Inak môžeme trebárs videom, fotom potvrdiť, že dieťa bolo dovtedy OK. Pediatr. potvrdila na ročnej poradni "vývoj v norme". Ale vdaka za tip na Kramáre, možno tam to bude ochotný dať nejaký lekár do karty....
ErinErin
31.03.11,10:37
Vyšetrení sme s ním absolvovali niekoľko (2 krát neurologické, pedopsychiatria, ORL) ešte nás čaká detské gastro a genetika. Má potvrdené z krvi prudkú alergiu na krav. mlieko a lepok a zníženú glukozu. Genetiku sme my rodičia absolvovali 2 krát (pred tehotenstvom a počas neho)Výsledok- bez gen. záťaže, bolo vylúčené gen. poškodenie.Na schytanie tohto všetkého musel prísť nejaký zásah "zvonka". Inak môžeme trebárs videom, fotom potvrdiť, že dieťa bolo dovtedy OK. Pediatr. potvrdila na ročnej poradni "vývoj v norme". Ale vdaka za tip na Kramáre, možno tam to bude ochotný dať nejaký lekár do karty....

Ak dieťa neznáša lepok, je nutná okamžitá diéta - bezlepková. Je to vážne nutné - aby nenastalo nenapraviteľné poškodenie zdravia. Lepok u postihnutého poškodzuje črevo, čo je dospelému akurát tak nepríjemné a chudne, ale u dieťaťa sa zastaví rast:
http://www.celi.sk/content/co-je-celiakia?sesside7ec52ac7ec897bf29f9e70f399b34c2=7a 7417beb1a244185ca5fccaf21dfc41
Popisuje sa typický nástup ťažkostí často po prvom roku!
Celkom ten popis sedí:
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=74004
člen106
01.04.11,06:58
Ako vidím, nie sme sami a náš prípad je len kvapka v mori. Práve v týždenníku TURIEC vyšiel článok Očkovanie:Niektorí Turčania si myslia, že choroby ich deťom spôsobila vakcína. Niet čo dodať:-(
ErinErin
01.04.11,07:43
Ako vidím, nie sme sami a náš prípad je len kvapka v mori. Práve v týždenníku TURIEC vyšiel článok Očkovanie:Niektorí Turčania si myslia, že choroby ich deťom spôsobila vakcína. Niet čo dodať:-(

Myslíš tým, že nie ste sami, kto si myslí alebo že vakcína spôsobila chorobu?
Dodržiava dieťa bezlepkovú diétu? Problémy sú od 1. roku - teraz má dieťa 4 roky - to sú 3!!! roky. KEDY vlastne diagnostikovali alergiu na lepok? Lepok vážne ohrozuje kvalitu budúceho života dieťaťa - okamžite je potrebné prejsť na bezlepkovú diétu! BEZ DIÉTY JE TO HORŠIE, AKO KEBY STE DIEŤA DRŽALI O HLADE!!! Je to v podstate jednoduché riešenie - žiadna transplantácia - aj keď význam je podobný, ale je to náročné na každodenný život. Ak je aj alergia na kravské bielkoviny, bude to ešte ťažšie. Tú je tiež nutné vynechať.

Skúste diétu - po 7 až 10 dňoch sa zvykne zdravotný stav upraviť. Nečakaj a nestrácaj čas - vinníkov môžeš robiť neskôr - keď je možnosť ako pomôcť tvojmu dieťaťu hneď.
člen106
01.04.11,08:18
Objednaní sme v strede apríla na gastro. Lekárka kázala zatiaľ nič nemeniť, pretože ešte budú robiť testy a výsledky by boli skreslené. Toľko odborník.Lepok nie je až tak akútny ako krav. mlieko.Tie problémy nenastali všetky naraz. Pomaly sa nabaľovali jeden na druhý až v 3 rokoch bol stav žalostný a náša pediatr. nevidela žiaden problém. Vymenili sme ju až potom sa začala(na našu žiadosť) tortúra vyšetrení, odberov...Naše skúsenosti s lekármi ako takými= veľká bieda,neodbornosť, neochota.... Ale to je do inej témy....
ErinErin
01.04.11,12:22
Objednaní sme v strede apríla na gastro. Lekárka kázala zatiaľ nič nemeniť, pretože ešte budú robiť testy a výsledky by boli skreslené. Toľko odborník.Lepok nie je až tak akútny ako krav. mlieko.Tie problémy nenastali všetky naraz. Pomaly sa nabaľovali jeden na druhý až v 3 rokoch bol stav žalostný a náša pediatr. nevidela žiaden problém. Vymenili sme ju až potom sa začala(na našu žiadosť) tortúra vyšetrení, odberov...Naše skúsenosti s lekármi ako takými= veľká bieda,neodbornosť, neochota.... Ale to je do inej témy....

Problém asi nie sú vakcíny, ale otázka, prečo trvalo 3 roky, kým sa zistila diagnóza precitlivelosti na lepok a bielkovinu kravského mlieka.
Pozri tu:
http://www.porodnice.cz/node/41805
Odborník podchytí problém na základe pár viet... ešte v novorodeneckom veku! Nie po 3 rokoch!!!
Skús s ním skonzultovať problém, popíš všetko do detajlu - ako vyzeralo čo v akom veku - je skutočne zbehlý.
člen106
01.04.11,15:33
Problém sú jednoznačne vakcíny o tom sme obaja presvedčení a to dieťa máme odsledované 24 hodín denne, vieme posúdiť, čo sa dialo po očkovaní, ako sa to zhoršilo po dalšom a dalšom preočkovaní. Aby sa priznala vina vakcínam, tak sa budú lekári radšej hrabať v genetike. Apropo v príbalových letákoch vakcín(v anglických verziách) sa autoimunitné poruchy udávajú ako nežiad. účinky. Z nejakých neznámych príčin je v slov. príb. letákoch asi o 50% menej než. účinkov. Odborník podchytí problém na základe pár viet, ale ked poviete, že to začalo po očkovaní, tak ako keby ste pichli do osieho hniezda a tí rozumnejší lekári, ktorí vedia o týchto poškodeniach, sklopia oči, prehodia tému, mlčia. Naša nová pediatr. to uznala a celkom schvaľuje náš postoj k dalšiemu neočkovaniu a pomáha nám aj s hlásením než. účin. na SUKL, začo jej patrí vdaka. Inak dakujeme za odkaz na toho Mudr., skontaktujeme sa:-)
ErinErin
01.04.11,17:31
Držím palce! MUDr.Honzík je šikovný a je dobré poznať ďalší názor odborníka.
Bez ohľadu na dôvod zdravotných problémov je otázka, prečo sa neriešili.

Ináč na tých Kramároch majú práve také deti, ktoré nedostatočne rastú, zle sa vyvíjajú, zaostávajú psychicky a pri vyšetrovaní sa okrem iného priamo pýtajú, či rodičia nepozorovali zmeny - zhoršenie po očkovaní.
Katy a R
01.04.11,18:42
Môžeš napísať viac o prejavoch?... o tej izolácii hlavne ..
člen106
02.04.11,05:21
Katy, náš príbeh (spolu s mnohými dalšími) je zverejnený na str. slobodavockovani.sk/príbehy. Je toho veľa, tak ak chceš prečítaj si, náš je ten s tými fotkami.Ak by si mala nejaké otázky, alebo podobné skúsenosti, napíš.
člen106
02.04.11,06:23
...a kua ...:confused:

Prevencia ...hm , no nesmie ...no skôr by som povedal , že by nemala ...ale aj tak , nezávidím ...
Keď už nič iné , tak tvrdo by som šiel za tými rehabilitáciami a aj ostatnou starostlivosťou ...

P.S.:
Pre istotu ... dúfam , že si môj prvý príspevok nevzala osobne ...
Pozreli sme ten odkaz na SUKL a ono tie látky, ktoré obsahujú vakcíny nie sú žiadne dobroty. Na str. osud.cz/debakl-ockovani ,je to zhrnuté a vidím, že sa nemýlime, ked tvrdíme, čo všetko "dokážu" blahodárne vakcíny.
Dáša_
02.04.11,06:34
hmmm, ťažká preťažká situácia.
Nájsť advokáta, ktorý bude do toho ochotný ísť a žalovať všetkých do radu. Pediatra, farmaceutickú firmu, ak bol lekár nemocničný, tak aj nemocnicu. A zbierať dôkazy napríklad aj toho typu, že príbalový leták u nás v porovnaní so zahraničím neobsahuje všetky nežiadúce výsledky.

A snáď sa niečo pohne.

Knihu Nežiaduci účinok je asi zbytočné spomínať?
veronikasad
02.04.11,07:10
Katy, náš príbeh (spolu s mnohými dalšími) je zverejnený na str. slobodavockovani.sk/príbehy. Je toho veľa, tak ak chceš prečítaj si, náš je ten s tými fotkami.Ak by si mala nejaké otázky, alebo podobné skúsenosti, napíš.


Prečítala som si príbehy z tejto stránky a musím napísať, že celkove táto stránka neurobila na mňa dobrý dojem. Pripadá mi to ako vyhlásená "vojna" farmateutickým spoločnostiam, pre ktoré je predaj vakcín dobrým biznisom, do ktorej vtiahli nešťastných rodičov.

Napriek tomu, že som "rizikový" pacient, očkovať proti chrípke sa nedávam.

Súhlasím s príspevkami erinerin v tejto téme.
člen106
02.04.11,08:31
Ale ved predaj vakcín a dokonca POVINNE je predsa dobrým biznisom pre farmaceutický priemysel!! Alebo sa mýlim? Možno preto sa Ti to nezdá, lebo si to nezažila na vlastnej koži, ale ver mi, po osobnej skúsenosti (na vlastnom dieťati) by si určite zmenila pohľad na vec.
veronikasad
02.04.11,08:35
Ale ved predaj vakcín a dokonca POVINNE je predsa dobrým biznisom pre farmaceutický priemysel!! Alebo sa mýlim? Možno preto sa Ti to nezdá, lebo si to nezažila na vlastnej koži, ale ver mi, po osobnej skúsenosti (na vlastnom dieťati) by si určite zmenila pohľad na vec.
Myslela som to inak, ako si môj príspevok pochopila ty.
Som matka dvoch - našťastie zdravých detí. Ak by sa u niektorého z nich po očkovaní prejavila podobná reakcia, určite by som to nebola riešila tak, ako je opisované v príbehoch ...
Dáša_
02.04.11,08:35
Prečítala som si príbehy z tejto stránky a musím napísať, že celkove táto stránka neurobila na mňa dobrý dojem. Pripadá mi to ako vyhlásená "vojna" farmateutickým spoločnostiam, pre ktoré je predaj vakcín dobrým biznisom, do ktorej vtiahli nešťastných rodičov.


A ty si mysíš, že farmaceutické firmy robia všetko iba pre dobro pacienta?

Je zaujímavé, že taký rozsah povinných očkovaní ako je u nás, nie je bežný inde vo svete. Malému drobcovi pichaju napríklad šesťvakcínu a to drobné telo sa s tým má vysporiadať....
veronikasad
02.04.11,08:39
A ty si mysíš, že farmaceutické firmy robia všetko iba pre dobro pacienta?

Je zaujímavé, že taký rozsah povinných očkovaní ako je u nás, nie je bežný inde vo svete. Malému drobcovi pichaju napríklad šesťvakcínu a to drobné telo sa s tým má vysporiadať....
Dáška, nezastávam sa farmaceutických firiem, len s mi zdá, že tieto rodiny z príbehov "zneužili" proti nim.
člen106
02.04.11,08:45
No, ved daj Veronika radu, akože by si to riešila ty? Ved sme na PORADE, pýtam si radu.
veronikasad
02.04.11,08:47
Nie som lekár, neviem ti dať radu. Reagovala som na odkaz na stránku, ktorý si priložila ... Je to môj (skromný) názor ...
Uplne súhlasím s príspevkami erinerin (prečo si doteraz neriešila celiakiu u dieťaťa) ?
člen106
02.04.11,09:11
Absolútne nerozumiem. Kto koho zneužil? Poškodené rodiny píšu svoje príbehy, aby varovali ostatných, že niečo tu nefunguje ako má, že je niečo špatne, že nám chorľavejú zdravé deti a zodpovednosť si máme niesť sami? Veronika, keby si sa na túto problematiku pozrela bližšie, zistila by si, že tie farmac. firmy s ročným mega obratom sú neni v tom až tak nevinne a často je toho veľmi veľa zamlčaného a zatajovaného a to určite s nejakým zámerom...
člen106
02.04.11,09:23
Uviedli sme, že naša lekárka nekonala, že nevidela problém!! Vymenili sme ju. Teraz postupne chodia výsledky, čo je všetko poškodené. Prečítaj si ešte raz tie príspevky. Zatiaľ nemá potvrdenú celiakiu, len zvýšené Iga na lepok a zvýšené Iga a IgG na krav. mlieko a sme objednaní na gastro, kde to bude riešiť GASTROENTEROLOG,nie ja.
Dáša_
02.04.11,09:47
ja som tento rok čítala dve knihy, kde je pohľad z inej strany.
http://www.martinus.sk/?uItem=95297
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=11552

minimalne je dobre sa nad tým zamyslieť.

Lebo nedá sa nevidieť zvyšujúci sa počet napríklad detských diabetikov. Alebo autistov - aj keď tu sa možno dá polemizovať o diagnostike v minulosti.

Alebo čím to je, že síce vymizla tuberkuloza (teda skoro), kiahne... ale počet alergii stúpol tak dramaticky, že dnes už snaď nie je dieťa, ktoré nie je na niečo alergické.

Nechcem sa púšťať do odborných debát. Len chcem upozorniť na to, že občas treba vypočuť aj druhú stranu. A nie iba predajcov liekov a lekárov, ktorí sú priamo zainteresovaní na predpisovaní toho ktorého lieku.
člen106
02.04.11,10:08
Díky moc, Dáška. Vidím, že nás je viac, ktorím sa otvárajú oči. Bohužiaľ, ten kto nechce nič vidieť, zostane aj dalej slepý.... Virapena máme rozčítaného, ani tá druhá kniha nevyzerá zle:-) Len nájsť si popri deťoch čas....S tvojim príspevkom súhlasím do poslednej bodky.
člen106
02.04.11,10:34
Nejaké fakty sú aj v článku na osud.cz/debakl-ockovani Najdeš tam aj čo obsahujú vakcíny a čo spôsobujú prídavné látky vo vakcínach (až šokujúce)aj odkazy odkiaľ sú informácie čerpané.
Katy a R
02.04.11,11:43
Ja som veľmi rada, že je tu táto téma - ďakujem zadávateľke. Informácií nikdy nie je dosť.

Myslím si, že treba zverejňovať aj takéto prípady …. pretože ak sa o probléme nevie, tak sa tým ani nik nebude zaoberať.
Ale ak je tých zverejnených prípadov viac… tak sa vlastne vytvára tlak na „kompetentných „ … budú musieť prešetriť .. a nie zamiesť pod koberec. A hlavne aby aj k nápravám došlo , nech je podobných prípadov čo najmenej ..
Pre rodičov je samozrejme tiež dôležité .. aby mali informácie z viacerých strán . Aj keď sú vedľajšie účinky možno zriedkavé :confused:… treba aby o tom vedeli – ideálne, keby lekár poinformoval o všetkom. Aby sa mohli rozhodnúť.
Verím tomu, že každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie ….
Tým vôbec nechcem povedať, že očkovanie je zbytočné, alebo nemá význam. Určite je potrebné – ale treba starostlivo zvážiť.
Ja som očkovanie vždy považovala „za písmo sväté“ ... a ani mi len nenapadlo, že aj nejaké nežiadúce účinky existujú. Len teraz sa už na to dívam inak ..
Keby som ja mala pred rokmi možnosť získať toľko informácií … ako je to teraz možné
Určite by sa život celej našej rodiny uberal úplne iným smerom.....

Ešte zadávateľke – rada (alebo upozornenie) … treba si zvážiť, či budeš mať dostatok síl aj na boj s naším zdravotníctvom – myslím tým žaloby a právne veci. Pretože nevieš ešte, čo ťa čaká … a ver mi, že jednoduché to nebude.:mee:
Ale držím palce. :)
K tej diete … ja by som nečakala ani minútu (kôli skresleniu výsledkov pri gastro vyšetrení) ...
člen106
02.04.11,13:28
Dakujeme Katy za podporu, ved preto sme žiadali o radu, aby sme mohli zhodnotiť, či ísť do toho, aké máme šance, či snád nemá niekto podobné skúsenosti. S lekármi ísť do sporu- hmmm, ked aj súdni znalci sú lekári a oni sa určite navzájom podržia,majú zrejme rovnaké názory,nepotopia sa navzájom. Najviac nás mrzí, že nežiadúce účinky takmer vôbec nie sú hlásené, lekár ich ani nedá do súvisu a teda de facto neexistuú. A na základe toho (ničoho) sa robia štatistiky, ktorými sa zase lekári oháňajú(aké sú vakcíny bezpečné). P.S Niečo sme už z jedálnička vylúčili,upravili, tak amatérsky:-) ale ticho.
Dáša_
02.04.11,14:11
Dakujeme Katy za podporu, ved preto sme žiadali o radu, aby sme mohli zhodnotiť, či ísť do toho, aké máme šance, či snád nemá niekto podobné skúsenosti. S lekármi ísť do sporu- hmmm, ked aj súdni znalci sú lekári a oni sa určite navzájom podržia,majú zrejme rovnaké názory,nepotopia sa navzájom. Najviac nás mrzí, že nežiadúce účinky takmer vôbec nie sú hlásené, lekár ich ani nedá do súvisu a teda de facto neexistuú. A na základe toho (ničoho) sa robia štatistiky, ktorými sa zase lekári oháňajú(aké sú vakcíny bezpečné). P.S Niečo sme už z jedálnička vylúčili,upravili, tak amatérsky:-) ale ticho.

pred par rokmi som chodila ku kardiologičke. vysoký tlak. Hoci vysledky boli relativne OK, furt na mňa vyťahovala zo šuflíka nové lieky (t.j. také, ktoré jej nechávali díleri). A ke´d som sa na najbližšej návšteve sťažovala, že sa mi rozbehol exém, tak to odmietla uznať ako vedľajší účinok. A to takéto veci boli popísané dokonca priamo v pribalovom letaku.
člen106
02.04.11,14:34
My sme začali chodiť k homeopatovi, syn reaguje na liečbu pozitívne. Je u neho potrebná detoxikácia vakcín, trocha sa to lepší a hlavne BEZ nežiadúcich účinkov. Ešte možno zaberie tá diéta, ale liekmi ho ládovať určite nebudeme, pretože vždy skôr vyzdravel bez nich ako s nimi, aj je na chémiu citlivý. Nechápem prečo sa očkuje hlava- nehlava, ved každý človek je iný. Perfektné prednášky a dokumenty sú na str. auria.sk
ErinErin
02.04.11,14:41
ja som tento rok čítala dve knihy, kde je pohľad z inej strany.
http://www.martinus.sk/?uItem=95297
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=11552

minimalne je dobre sa nad tým zamyslieť.

Lebo nedá sa nevidieť zvyšujúci sa počet napríklad detských diabetikov. Alebo autistov - aj keď tu sa možno dá polemizovať o diagnostike v minulosti.

Alebo čím to je, že síce vymizla tuberkuloza (teda skoro), kiahne... ale počet alergii stúpol tak dramaticky, že dnes už snaď nie je dieťa, ktoré nie je na niečo alergické.

Nechcem sa púšťať do odborných debát. Len chcem upozorniť na to, že občas treba vypočuť aj druhú stranu. A nie iba predajcov liekov a lekárov, ktorí sú priamo zainteresovaní na predpisovaní toho ktorého lieku.

Očkovanie nie je výmyslom farmaceutických firiem - pozri históriu - vyše 100 rokov! Pasteur pracoval vo vlastnej šope, sponzoroval sa sám... Lekári ho ako nelekára vysmiali, o podpore farmaceutických firiem nemohlo byť ani reči. :D
http://www.epis.sk/InformacnaCast/Ockovanie.aspx
Takže alergie, cukrovka, autisti by mali byť aj v tom období. Okrem toho v minulosti - hoci len pred 50 rokmi sa ľudia stravovali "vepřo-knedlo-zelo", slanina, oškvarky a bolo podstatne menšie % kardiovaskulárnych ochorení.

Ak by si chcela počuť, čo hovorí prvá strana napr. na zvyšovanie počtu alergií, pripisuje sa to prílišnej čistote - sterilite. Imunita nie je stimulovaná, tak sa realizuje na vlastnom... Konkrétne existuje štúdia komunity Číňaňov vo Veľkej Británii: Každý piaty astmatik. Existuje miesto - zaostalá dedina v Číne - odkiaľ predkovia konkrétnych britských Číňanov odišli do "lepšieho" sveta. V populácii sa nachádza to isté percento ľudí s génom ochorenia, ktoré sa ale na zababranom vidieku vôbec neprejavuje. Deti sú od malička stimulované stretom s patogénmi, v kontakte so zvieratami.
Imunológovia kontakt detí so zvieratami od malička doporučujú. Dokonca zviera v domácnosti tehotnej má pozitívny vplyv na imunitu nenarodeného dieťaťa.

A existuje aj tretia strana - niektoré právnické firmy v USA ponúkajú 100 USD každému potencionálnemu žalobcovi farmaceutických firiem. Možno farm. firmy nie sú dokonalé, určite niekedy porušujú etiku v mene zisku. Pri lúskaní amerických stránok sa v tom človek ľahko stratí. Žeby odtiaľ vietor vial? ;) Snáď nejaký právnik vysvetlí rozdiel medzi americkým a naším právnym systémom: Prečo je v USA možné vyhrať súdny spor s McDonaldom, keď sa človek obarí ich horúcou kávou...
ErinErin
02.04.11,14:49
Dakujeme Katy za podporu, ved preto sme žiadali o radu, aby sme mohli zhodnotiť, či ísť do toho, aké máme šance, či snád nemá niekto podobné skúsenosti. S lekármi ísť do sporu- hmmm, ked aj súdni znalci sú lekári a oni sa určite navzájom podržia,majú zrejme rovnaké názory,nepotopia sa navzájom. Najviac nás mrzí, že nežiadúce účinky takmer vôbec nie sú hlásené, lekár ich ani nedá do súvisu a teda de facto neexistuú. A na základe toho (ničoho) sa robia štatistiky, ktorými sa zase lekári oháňajú(aké sú vakcíny bezpečné). P.S Niečo sme už z jedálnička vylúčili,upravili, tak amatérsky:-) ale ticho.

Máš pravdu, že u nás je to nedostatočné s hlásením nežiadúcich účinkov - lekári nie sú na to upozorňovaní. V iných krajinách je to lepšie - okrem lekárov hlásia i sestry a lekárnici.
Ak nastalo pochybenie lekára, nemyslím si, že by ho kolegovia podržali - v médiách sa objavujú výsledky vyšetrovania Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ktoré dajú pacientom často za pravdu. Tvoj problém je, že najskôr potrebuješ riadne vyšetrenie - nielen domnienky. Pravdupovediac možno aj máš koho žalovať - lekára, ktorý napriek upozorneniam rodičov 3 roky neriešil stupňujúce sa problémy dieťaťa - bez ohľadu na ich príčinu.
člen106
02.04.11,16:27
Erin, s niečím súhlasím, s niečím nie. L. Pasteur sám na smrteľnej posteli pochyboval o svojom objave slovami "neviem či som nevynašiel niečo strašné". A mimochodom krásne na vakcíne zbohatol. O historii hovorí aj p. Anita Petek v prednáške na str. mustwatch.cz Dalej vo vojnovom a povojnovom období sa živ. úroveň so súčastnosťou nedá porovnávať. Je pravda, že imunita sa dá posilňovať aj inak ako pichaním jedov do tela (čo ju naopak oslabuje) a potom organizmus nevie zareagovať ani na bežné infekcie, ktoré by inak zvládol bez problémov.V USA farmaceutické firmy vyplatili miliardy dolárov obetiam očkovania, ale väčšinou mimosúdne, tak sa ani tieto prípady (len máloktoré) nedostali na verejnosť. A verejné priznanie viny,zo zničenia zdravia, alebo úmrtí, by im markantne znížilo zisky. Inak existuje komunita ludí(AMISHI), ktorí nie sú ani ich deti ničím očkovaní a medzi nimi nie je jediný autista... Myslíme si, že keby sa spravila riadna štúdia na vzorke očkovaných a neočkovaných a hodnotili by sa všetky choroby u obidvoch skupín, tak očkovaná skupina by skončila absolútnym debaklom. Ale takúto štúdiu nemá záujem spraviť nikto, prečo asi?
BXLmiami
02.04.11,17:20
Dakujeme Katy za podporu, ved preto sme žiadali o radu, aby sme mohli zhodnotiť, či ísť do toho, aké máme šance, či snád nemá niekto podobné skúsenosti. S lekármi ísť do sporu- hmmm, ked aj súdni znalci sú lekári a oni sa určite navzájom podržia,majú zrejme rovnaké názory,nepotopia sa navzájom. Najviac nás mrzí, že nežiadúce účinky takmer vôbec nie sú hlásené, lekár ich ani nedá do súvisu a teda de facto neexistuú. A na základe toho (ničoho) sa robia štatistiky, ktorými sa zase lekári oháňajú(aké sú vakcíny bezpečné). P.S Niečo sme už z jedálnička vylúčili,upravili, tak amatérsky:-) ale ticho.
Nepojdeš do sporu s lekármi ale s farma firmami a štátom,očkovanie je povinné a lekár je len výkonný orgán,keby Vás nezaočkoval,konal by protizákonne.K očkovaniu sa vyjadrovať nebudem,a nespochybnujem,že očkovanie je biznis pre firmy,no ale máte predstavu aký biznis pre firmy je tbc či detská obrna?Neviem,neviem či by na tom neboli bez očkovania finančne lepšie.
ErinErin
02.04.11,19:12
Erin, s niečím súhlasím, s niečím nie. L. Pasteur sám na smrteľnej posteli pochyboval o svojom objave slovami "neviem či som nevynašiel niečo strašné". A mimochodom krásne na vakcíne zbohatol. O historii hovorí aj p. Anita Petek v prednáške na str. mustwatch.cz
To video poznám - ale PRVÝ APRÍL bol predsa včera. "Odborníčka" nezaťažená štúdiom medicíny alebo farmácie nás vracia k teórii vzniku infekčných chorôb spred 400 rokov: Popiera, že za infekčné ochorenia sú zodpovedné mikroorganizmy. Tie, podobne ako blchy, vznikajú samosplodením zo špiny. Očkovanie je len nepotvrdený podfuk...

Dalej vo vojnovom a povojnovom období sa živ. úroveň so súčastnosťou nedá porovnávať. Je pravda, že imunita sa dá posilňovať aj inak ako pichaním jedov do tela (čo ju naopak oslabuje) a potom organizmus nevie zareagovať ani na bežné infekcie, ktoré by inak zvládol bez problémov.V USA farmaceutické firmy vyplatili miliardy dolárov obetiam očkovania, ale väčšinou mimosúdne, tak sa ani tieto prípady (len máloktoré) nedostali na verejnosť.
Nikto o tom nevie, ale je to tak. Nebolo nič zverejnené, všetci sa spolčili - firmy, vláda, lekári. Všetci sú blázni, len ja som lietadlo...

A verejné priznanie viny,zo zničenia zdravia, alebo úmrtí, by im markantne znížilo zisky. Inak existuje komunita ludí(AMISHI), ktorí nie sú ani ich deti ničím očkovaní a medzi nimi nie je jediný autista... Myslíme si, že keby sa spravila riadna štúdia na vzorke očkovaných a neočkovaných a hodnotili by sa všetky choroby u obidvoch skupín, tak očkovaná skupina by skončila absolútnym debaklom. Ale takúto štúdiu nemá záujem spraviť nikto, prečo asi?

O autizme rozhodne zavádzaš! Existuje štúdia, ktorá súvislosť medzi očkovaním a autizmom potvrdila. Akurát že to bol nakoniec podfuk - lekár do štúdie zahrnul deti, ktoré známky autizmu prejavovali už pred očkovaním. Následne ďalšie štúdie súvislosť vyvrátili:
http://www.sprievodcaockovanim.sk/caste-otazky-o-ockovani/aka-je-pravda-o-vzniku-autizmu-po-ockovani.html
http://www.sprievodcaockovanim.sk/myty-a-famy-o-ockovani/ockovanie-proti-osypkam-vedie-k-autizmu.html

Ako rodič ťažko postihnutého dieťaťa už nehľadáš pomoc? Ani finančné odškodnenie od vinníka? Ide tu azda o niečo úplne iné? Choré dieťa väčšinou zaujme...
člen106
03.04.11,05:21
Vidím Erin,že máš len informácie z jednej strany ja som na tej druhej.Posledným príspevkom si mi nič nepomohla, sprievodca je platený PFIZEROM-výrobcom vakcín, ako môžem tam hľadať pomoc! Týmto pádom mám už jasno. Cítime sa s manželom hlavne tou poslednou vetou dotknutí. Nemienime tu znášať tvoje zosmiešňovanie a žiadne argumenty. Len preto, že máme iný názor. Pozri si REFLEX(markíza) zo 22.2.2011 Už nám nepíš!
ErinErin
03.04.11,08:16
Vidím Erin,že máš len informácie z jednej strany ja som na tej druhej.Posledným príspevkom si mi nič nepomohla, sprievodca je platený PFIZEROM-výrobcom vakcín, ako môžem tam hľadať pomoc! Týmto pádom mám už jasno. Cítime sa s manželom hlavne tou poslednou vetou dotknutí. Nemienime tu znášať tvoje zosmiešňovanie a žiadne argumenty. Len preto, že máme iný názor. Pozri si REFLEX(markíza) zo 22.2.2011 Už nám nepíš!

Ak nechceš odpovede, tak si sa nemala vôbec pýtať. Ak chceš len slová, ktoré ti vyhovujú, sprav si nahrávku svojich názorov.

Pôvodne bola otázka na odškodnenie za poškodenie dieťaťa. Alebo by ti malo ísť o dobro syna - hľadať príčinu ochorenia, bez ohľadu nato, či ňou sú vakcíny alebo niečo iné a hľadať liečbu. Odpovede na jedno i druhé si dostala, ale ich prehliadaš. Keď dostaneš konkrétne odpovede na každý tvoj argument, zmôžeš sa iba na detinsky urazenú odpoveď? O čo ti vlastne ide?
člen106
03.04.11,10:49
Milá Erin, pravdepodobne sa neviete vcítiť do toho, čo prežívame ja a manželka, preto považujeme vaše poznámky za nemiestne, ked ste si ani len nedali tú námahu, overiť naše tvrdenia. Príčinou ochorenia nášho syna sú bohužiaľ vakcíny a to máme z prvej ruky a nemáme chuť o tom polemizovať, lebo je to pre nás stále otvorená rana. Pýtali sme sa na právne veci a tu sa nám nedoslalo konkrétnej odpovede, tak skúsime ísť inam a skonzultovať tento ako vidím pálčivý problém.Náš názor na vakcíny zostáva nezmenený,takmer ročné pátranie po pravde už máme za sebou. Manželka si zaslúži uznanie a rešpekt, ako zvláda starostlivosť o syna, neviem, či by ste to zvládli lepšie. Tak prajeme pekný deň, dovidenia.
ivka70
03.04.11,11:06
Vasho syna lutujeme, manzelku obdivujeme, ale vidite cely problem jednostranne.
Neviete dokazat, ze dietatu sposobili problemy prave vakciny.
Rovnako su jednostranne zamerane aj tie citovane stranky o skodlivosti vakcinacie.
Uz tu bolo par naznakov, ze take prejavy ma napriklad aj neliecena celiakia.
Nikto nevie na dialku posudit, co sposobilo problemy vasho syna, a mozno sa to ani nikdy nedozviete.
To, ze ste presvedceni o tom, ze to boli vakciny neznamena, ze o tom musia byt presvedceni vsetci naokolo.
Ani to neznamena, zo komukolvek cokolvek dokazete.
Hladate vinnika, ktori mozno ani neexistuje.
Rovnako sa mozete hnevat na Boha, ze take nieco dovolil, nie?
Tiez ho nepojdete zalovat ....
Energiu, ktoru vynakladate tymto smerom, dokazete vyuzit urcite aj lepsie.
Pohar
12.04.11,12:50
Ak nechceš odpovede, tak si sa nemala vôbec pýtať. Ak chceš len slová, ktoré ti vyhovujú, sprav si nahrávku svojich názorov.

Pôvodne bola otázka na odškodnenie za poškodenie dieťaťa. Alebo by ti malo ísť o dobro syna - hľadať príčinu ochorenia, bez ohľadu nato, či ňou sú vakcíny alebo niečo iné a hľadať liečbu. Odpovede na jedno i druhé si dostala, ale ich prehliadaš. Keď dostaneš konkrétne odpovede na každý tvoj argument, zmôžeš sa iba na detinsky urazenú odpoveď? O čo ti vlastne ide?
nedá sa mi dať nevhodná odpoveď..tak to aspoň napíšem...